Zatrzymali narkotyki warte 2,6 miliona złotych

2
1023

2,6 miliona złotych – tyle są warte narkotyki zatrzymane w czwartek (20.05) przez funkcjonariuszy Straży Granicznej ze Zgorzelca. 58 kilogramów marihuany funkcjonariusze ujawnili w kabinie kontrolowanego pojazdu ciężarowego. Kierowcę auta sąd aresztował na okres 3 miesięcy.

 

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu podczas realizacji kontroli sanitarnych i drogowych w rejonie autostrady A4 wytypowali do kontroli samochód ciężarowy. Jego kierowca 46-letni Polak, jak wynika z relacji kontrolujących go funkcjonariuszy, zachowywał się w nietypowy sposób, nietypowy był także wygląd wnętrza kabiny kierowcy. Przeczucie jakie mieli funkcjonariusze podczas tej kontroli ich nie zawiodło.

W trakcie drobiazgowego sprawdzenia wnętrza kabiny kierowcy, funkcjonariusze ujawnili 56 worków wypełnionych marihuaną. Narkotyk przewożony był pod tapicerką w specjalnie do tego przygotowanych skrytkach. Po zważaniu substancji narkotycznych funkcjonariusze stwierdzili, że kierowca przewozi 58,3 kilograma marihuany, o czarnorynkowej wartości ponad 2 621 217 zł.

Z uwagi na popełnione przestępstwo 46-latek został zatrzymany. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego przewozu substancji odurzających. Sąd aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy.

Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu.

Sprawcy tego przestępstwa grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

-/NOSG/-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here