Znani aktorzy odwiedzą Festiwal Filmów Komediowych w Lubomierzu

2
3440
festiwal filmów komediowych w lubomierzu program plakat koncert

Spotkanie z aktorami i ludźmi kina to dla każdego kinomana wyjątkowa okazja do poznania kulis ulubionych filmów i tajemnic z życia gwiazd.

 

 

Przez dwadzieścia pięć lat istnienia Festiwalu Lubomierz odwiedziło wielu znanych i cenionych w kraju gwiazd polskiej komedii, ale także gościli tu znakomici reżyserzy, scenarzyści i operatorzy. Ich obecność to okazja do poznania kulis ulubionych filmów i tajemnic z życia gwiazd. Uczestniczenie w spotkaniach z aktorami i ludźmi kina przynosi cenne wskazówki i daje możliwość poznania tajników rzemiosła filmowego. Stanowi także zachętę do częstszego chodzenia do kina, oglądania różnych filmów oraz rozwijania swojej pasji.

Organizatorzy OFFK starają się wychodzić na przeciw oczekiwaniom miłośników kina i każdego roku podczas Festiwalu organizują spotkania z aktorami i ludźmi kina. Kameralne wydarzenia są prawdziwą ucztą. Dodatkową atrakcją Festiwalu jest także możliwość osobistego porozmawiania z aktorami, zdobycia autografu, czy zrobienia sobie wspólnego selfie. O aktorów, którzy w tym roku odwiedzą Lubomierz zapytaliśmy Pana Bogusława Chrzana, Dyrektora Lubomierskiego Centrum Kultury.

W ogrodach Lubomierskiego Centrum Kultury będziemy mieli spotkania z aktorami. Prowadzić je będzie Pan Marcin Michrowski znany dziennikarz filmowy. Na pewno będziemy mieli całą „Ławeczkę”, czyli Pana Kalusa, Pana Maciejewskiego i Pręgowskiego. Zaraz po spotkaniu Pan Pręgowski odsłoni tablicę a potem o godz. 16.30 na scenie głównej będą nas rozbawiać w programie kabaretowym. Następnie Pan Pręgowski wystąpi z programem „Pietrek śpiewa”.

 

 

Aktorzy jak najbardziej pojawią się również na scenie, ale będzie jeszcze jedna fajna ciekawostka w naszych ogrodach, bo my chcemy rywalizować z Cannes, mamy takie plany i będziemy mieli taką tablicę, na tle której będzie można robić sobie zdjęcia z plakatem festiwalowym. Nawiązujemy do tych wielkich festiwali, tym bardziej że nasz festiwal w oczach ministerstwa i Instytutu Sztuki Filmowej i Filmoteki Narodowej jest już na trzecim miejscu w Polsce, więc awans przez te parę lat znaczący, co możemy uznać za duży sukces i z tego powodu się bardzo cieszymy.

Film na bogato, cała „Ławeczka”, ale też w piątek prawdopodobnie będzie spotkanie z Panią Ewą Gawryluk, przybędzie do nas Pani Laura Łącz, Pani Justyna Sieńczyłło, Pani Halina Rowicka, będzie Pani Justyna Szafran, Pan Paweł Palcat, Pani Irena Kilarska-Kobierzewska, to jest drugi reżyser filmu, który był kręcony tu w Lubomierzu, czyli film „Zakład”, będzie Pan Marek Rębacz, Państwo Bałtyk, więc naprawdę ludzi związanych z filmem będzie dużo. – wskazuje Dyrektor Bogusław Chrzan.

Kolejna, już 26. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu odbędzie się w dniach od 4 do 6 sierpnia 2023 r.

 

 

Piątek, 4 sierpnia 2023 roku

  • 15:00 Spotkanie z aktorami i ludźmi kina w ogrodach Lubomierskiego Centrum Kultury (ul. Wacława Kowalskiego 1)

Sobota, 5 sierpnia 2023 roku

  • 13:00 Spotkanie z aktorami i ludźmi kina w ogrodach Lubomierskiego Centrum Kultury (ul. Wacława Kowalskiego 1)
  • 15:00 Odsłonięcie tablic w Zaułku Filmowym im. Sylwestra Chęcińskiego
  • 16:30 Kabaret „Ławeczka” w składzie: Piotr Pręgowski, Bogdan Kalus i Sylwester Maciejewski
  • 17:30 Show „Pietrek śpiewa” w wykonaniu Piotra Pręgowskiego

Niedziela, 6 sierpnia 2023 roku

  • 14:00 Spotkanie z aktorami i ludźmi kina w ogrodach Lubomierskiego Centrum Kultury (ul. Wacława Kowalskiego 1)
  • 15:00 Wręczenie nagród w Konkursie Filmowym

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here