Nowe znaki w Lwówku Śląskim!

22
4076
Lwówek Śląski ulica Sienkiewicza Hotel Piast
Lwówek Śląski ulica Sienkiewicza

Jazda na pamięć ulicami Lwówka Śląskiego może kosztować kilkaset złotych plus punkty karne. W mieście zmieniła się organizacja ruchu.

 

Przypominamy, iż znak B-20 “Stop” oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez zatrzymania się przed drogą z pierwszeństwem i obowiązek ustąpienia pierwszeństwa kierującym poruszającym się tą drogą. Zatrzymanie powinno nastąpić w wyznaczonym w tym celu miejscu, a w razie jego braku – w takim miejscu, w którym kierujący może upewnić się, że nie utrudni ruchu na drodze z pierwszeństwem.

Zgodnie z nowym taryfikatorem mandatów za niezatrzymanie pojazdu w związku ze znakiem B-20 “Stop” grozi grzywna w kwocie 300 złotych. Kontrolujący przestrzeganie przepisów policjanci będą na jeżdżących „na pamięć” i nieprzestrzegających nowych znaków nakładali także 2 punkty karne.

Ostrzegamy, iż w Lwówku Śląskim nastąpiła zmiana organizacji ruchu m.in. na jednym z ważniejszych skrzyżowań. Teraz wyjeżdżając z centrum miasta ulicą Sienkiewicza na skrzyżowaniu z ulicą Jaśkiewicza i Aleją Wojska Polskiego trzeba się zatrzymać. Zgodnie z nową organizacją ruchu stanął tam bowiem znak B-20 „Stop”.

Lwówek Śląski ulica Sienkiewicza
Lwówek Śląski ulica Sienkiewicza

Drogowcy odświeżający znaki poziome na jezdni już wymalowali odpowiednie linie. Na ulicy Sienkiewicza znak został już zamontowany. Taki sam znak ma stanąć dziś, najpóźniej jutro na tym samym skrzyżowaniu dla jadących Aleją Wojska Polskiego od strony cmentarza.

Lwówek Śląski Aleja Wojska Polskiego
Lwówek Śląski Aleja Wojska Polskiego

Po godzinie 10. we wtorek, 26 lipca drogowcy ustawili już znak Stop przy Alei Wojska Polskiego, na skrzyżowaniu z DW 297, ulicą Jaśkiewicza.

Znaki “Stop” pojawiły się również na wyjeździe z ulicy Daszyńskiego, tuż przy poczcie, na skrzyżowaniu z ulicą Jaśkiewicza.

Lwówek Śląski ulica Daszyńskiego
Lwówek Śląski ulica Daszyńskiego

Przypominamy, iż dojeżdżając do skrzyżowania oznaczonego znakiem „STOP”, zatrzymanie powinno nastąpić w miejscu, gdzie jest namalowana linia bezwzględnego zatrzymania, P-12 lub tuż przed tą linią. Jeżeli nie ma linii bezwzględnego zatrzymania, należy zatrzymać się w miejscu, z którego jest dobra widoczność drogi, przed którą ustawiony jest znak.

projekt organizacji ruchu skrzyżowanie DW297 z DW364 Lwówek Śląski
projekt organizacji ruchu skrzyżowanie DW297 z DW364 – Lwówek Śląski

22 KOMENTARZE

 1. Już tak było do pocz. lat dwutysięcznych i korki i zatory się robiły to dali znaki ustąd pierwszeństwa i znowu wracamy do tego co było czyli byleczego i bylejakiego aby było.

 2. Biorąc pod uwagę moje jak i wielu osób doświadczenie za kierwonica uważam że powinni tam postawić sygnalizację świetlna… To by w znaczący sposób ułatwiło na przykład wyjazd z centrum miasta, ponieważ niekiedy trzeba tam naprawdę długo czekać.

 3. Znak znakiem zbędne inwestycje, za chwile jesień,zima ciemno,szaro może ktoś wkoncu pomyśli o oświetleniu na przejściach dla pieszych,ale w sposób jaki się to robi w w teraźniejszych czasach a nie kaczka w latarni na wysokości 20 metrów, fosa jest lepiej oświetlona czy czekamy aż kogoś znów pier…..Auto na przejściu i oczywiście winna będzie po stronie kierowcy

 4. Nie wiem w jaki sposób ten znak ma poprawić płynność przejazdu przez to skrzyżowanie. Pomysłodawcę na STOP w tym miejscu zapraszam w godzinach popołudniowych na obserwację tego co się tam dzieje.

 5. Normalnie Inwestycja dziesięciolecia kilka znaków stop i ekipa malarzy, każdy we Lwówku doskonale wie ze od dawna powinna byc sygnalizacja na krzyżówce kolo piasta, kolo domu kultury i jakby sie jakimś cudem pieniądze znalazły to Jeszce kolo kuźni. Z pozdrowieniami od:przedwyborcze fantazje obywatelskie 🙂

 6. No niee. STOP od strony centrum jeszcze zrozumiem. Ale STOP od strony cmentarza to już absurd!!! Przecież od cmentarza jadąc wszystko widać i nie ma potrzeby sie zatrzymywac żeby sie upewniać zwlaszcze skrecajac w prawo. Wydłuży to stanie a nie poprawi bezpieczenstwa. To tak jak kiedyś bylo ze STOPEM koło urzedu miasta…

 7. To są maszynki do robienia kasy bo ktoś się zawsze złapie.
  Na Mojeszu namalowali podwójna ciągłą i też praktycznie nie ma miejsca na wyprzedzenie ale to wszystko dla bezpieczeństwa budżetu.

 8. Co za głupek wpadł na pomysł ustawienia znaku stopu przy hotelu Piast , zamiast usprawnić przejazd to teraz każdy samochód będzie musiał stanąć nawet jeżeli nikt nie jedzie od strony Bolesławca co spowoduje że kolejka będzie aż pod Kuźnię. Mocno nie przemyślane posunięcie, tym bardziej , że pomimo dużego ruchu w tym miejscu kolizje występowały sporadycznie.

 9. Czy to nie władze wojewódzkie ustawiają znaki bo to ich drogi, drogi wojewódzkie? To raczej nie są sprawy naszej gminy. Może radny sejmiku, Kretkowski coś “załatwił” jak z przeniesieniem przystanku na Przyjaciół Żołnierzy ;-(

 10. Zgadzam się z przedmówcami, że znak STOP na wyjeździe z rynku jest uzasadniony, natomiast ten przy hotelu PIAST to komuś coś się pod kopułką poluzowało… idąc tokiem myślenia tego geniusza to wymieńmy wszystkie znaki ustąp pierwszeństwa na pozostałych skrzyżowaniach we Lwówku. Np. koło domu kultury – będzie bezpieczniej…

 11. Linia STOP od miasta jest za głęboko. I tak dla własnego bezpieczeństwa trzeba się zatrzymać za linią i wtedy zerknac czy od cmentarza nikt nie jedzie pomijając nakaz zatrzymania się na STOP-ie z tamtej strony.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here