W Niemczech drastyczne ograniczenia

0
4264

Jak podaje na swoim profilu na Facebooku Ambasada Polski w Niemczech w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa życie publiczne w Niemczech zostanie od środy, 16 grudnia 2020 r., drastycznie ograniczone.

 

„Kanclerz Niemiec i premierzy rządów niemieckich krajów związkowych przyjęli wczoraj uchwałę w sprawie ostrych ograniczeń w życiu publicznym od 16 grudnia 2020 r. do 10 stycznia 2021 r. Dotyczy to zarówno handlu detalicznego, usług, jak i szkół, przedszkoli oraz świąt i sylwestra”. – informuje ambasada Polski.

Rząd federalny stanowczo odradza podróżowanie w tym czasie wewnątrz kraju jak też za granicę. Również MSZ RP apeluje o pozostanie w tym okresie w domach i ograniczenie wszelkich zbędnych podróży.

Wcześniej kraje związkowe Meklemburgia-Pomorze Przednie oraz Saksonia zapowiedziały w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia wzmożone kontrole na obszarze przygranicznym z Polską

Terminy:

Meklemburgia – Pomorze Przednie: 12.12., 19.12., 21-23.12.
Saksonia: od 14.12.

„Działania służb, np. policji będą miały gł. na celu egzekwowanie przepisów dot. kwarantanny. Kontrole nie mają mieć charakteru stałego. Apelujemy o stosowanie się do zarządzeń miejscowych władz. Jednocześnie przypominamy, że w związku z utrzymującą się wysoką liczbą zachorowań na COVID-19 w lokalnie obowiązują już dodatkowe ograniczenia, np. w kontaktach i poruszaniu się tj. tylko przy posiadaniu ważnego powodu/w godzinach nocnych, w dostępie do sklepów i punktów usługowych oraz zakaz konsumpcji alkoholu w miejscach publicznych” – czytamy na profilu ambasady.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here