Ponad 420 mln zł dla firm z Dolnego Śląska

2
309

W województwie dolnośląskim w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0 złożonych zostało prawie 4 tys. wniosków. Łączna kwota udzielonych subwencji wynosi na ten moment to ponad 420 milionów złotych, z czego ponad 145 mln przekazano 744 beneficjentom z Wrocławia.

 

Tarcza Finansowa PFR 2.0 uruchomiona została 15 stycznia. Od tego dnia aż do końca lutego najbardziej poszkodowani przedsiębiorcy mogą złożyć wniosek o subwencje za pomocą systemów bankowości elektronicznej.

Zgodnie z założeniami, program skierowany jest do kilkudziesięciu tysięcy firm, a szacowane wsparcie w ramach Tarczy 2.0 to 13 mld zł. 

Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu Wiceminister Rozwoju, Pracy i Technologii Olga Semeniuk zaznaczyła, że polskie firmy, które z powodu pandemii musiały ograniczyć lub zawiesić swoją działalność, mogą liczyć na wsparcie Rządu, a celem przekazywanych środków finansowych jest wyrównanie dysproporcji i osiągniecie równowagi pomiędzy płynnością finansową firm a liczbą osób w nich zatrudnionych. 

Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski podkreślił, że wprowadzone przez Rząd Tarcze Finansowe to projekty wielowątkowe, będące szansą na ustabilizowanie się polskiej gospodarki, a także impuls dla jej rozwoju inwestycyjnego.

Osiągnięcie właściwej i jak najlepszej koniunktury gospodarczej możliwie jest dzięki współpracy pomiędzy instytucjami rządowymi, w tym Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Urzędem Skarbowym oraz przedsiębiorcami – mówił Wojewoda.

Dostępne rozwiązania nie tylko rekompensują koszty, ale są również zastrzykiem finansowym dla najbardziej dotkniętych negatywnymi skutkami pandemii. Są to rozwiązania, dzięki którym zarówno Polska, jak i Dolny Śląsk mogą w szybkim tempie pokonać negatywne następstwa pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 – dodał Wojewoda Dolnośląski.

Wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych –  Włodzimierz Owczarczyk zaznaczył, że ZUS wypłacił 30 mld zł wsparcia dla przedsiębiorców w skali całego kraju, a na Dolny Śląsk trafiło ponad 1,4 mld zł. Działania prowadzone przez ZUS nie ograniczają się jedynie do wypłat środków pomocowych, ale również do podejmowania współpracy z przedsiębiorcami, dzięki której usprawniony został proces wypłat, a także wprowadzono możliwość elektronicznego przyjmowania wniosków.

-/DUW/-

2 KOMENTARZE

 1. ” Dostępne rozwiązania nie tylko rekompensują koszty, ale są również zastrzykiem finansowym dla najbardziej dotkniętych negatywnymi skutkami pandemii. Dodał Wojewoda Dolnośląski.” Hahahahaha
  Następny kretynów z ludzi robi. jako osoba samozatrudniona jestem do tyłu na 120tys w porównaniu do poprzednich lat łączna pomoc z obsran… tarczy w ciągu roku 15tys. Nawet na koszty stałe nie wystarczy.
  Brawo WY i wojewoda dolnośląski…

 2. Jestem przedsiębiorcą który otworzył działalność pod koniec 2019r z tej „ TARCZY” niestety niczego nie dostanę!!!!!! Wytłumaczę dlaczego:
  1 porównują ostatni kwartał 2019r do ostatniego kwartału z 2020r
  2. Ja w 2019r prowadziłem działalność od 20 listopada ( czyli z ostatniego kwartału przepracowałem nieco ponad miesiąc) w 2020r oczywiste jest ze pracowaliśmy październik, listopad, grudzień !
  3. Porównując kwartał 2019 do kwartału 2020 nie ma spadku 40% !!! Tylko te skur**** nie potrafią liczyć, jak można porównać przychód z 1 miesiąca do przychodów z 3 miesięcy!!!
  TATCZA TO FIKCJA !!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here