Nowe przypadki zakażeń na terenie powiatu lwóweckiego

0
4522

Wczoraj wieczorem Wojewoda Dolnośląski poinformował, iż na terenie województwa dolnośląskiego jest 1077 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19.

 

Dane dla województwa dolnośląskiego (stan na 20.04 godz. 17:30)

  • liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją – 5002,
  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 880,
  • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 – 278.

Sytuacja w szpitalach wojewódzkich odnośnie pracy oddziałów:

– Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy – neurologia wstrzymana
– Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. Marciniaka – ograniczenia w oddziałach zabiegowych z powodu braku anestezjologów: chirurgia ogólna, chirurgia urazowo-ortopedyczna, neurochirurgia, urologia, chirurgia dziecięca.
– Dolnośląskie Centrum Onkologii – wyłączony jest z aktywności oddział stacjonarny Medycyny Paliatywnej, w tym zakresie opieki onkologicznej stale działa Poradnia Medycyny Paliatywnej i Hospicjum domowe. Pozostałe oddziały i filie – działają.
– Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej- wstrzymane przyjęcia : oddział wewnętrzny, pediatria, laryngologia, neurologia, chirurgia onkologiczna, kardiologia.
– Specjalistyczny Szpital im. dra. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu – wyłączona neurochirurgia

– SP ZOZ Bolesławiec- chirurgia wyłączona, dzisiaj powraca ginekologia

– Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc – działa bez ograniczeń
– Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego- oddziały stacjonarne i Izba Przyjęć bez wyłączeń
– Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Złotoryi bez ograniczeń
– 4 WSzK działa bez ograniczeń

Dziś przed południem Ministerstwo Zdrowia poinformowało, iż w kraju liczba zakażonych koronawirusem od początku pandemii wynosi 9737 przypadków. 385 osób zmarło.

Z najnowszych informacji przekazanych dziś przed południem przez PSSE w Lwówku Śląskim wynika, iż osób objętych nadzorem epidemiologicznym w naszym powiecie jest 8, osób poddanych kwarantannie na podstawie decyzji PSSE jest 68 (W tych danych nie ma osób objętych kwarantanną, które przekroczyły granicę). 12 osób jest poddane izolacji.

Na terenie powiatu lwóweckiego od początku pandemii odnotowano już 16 przypadków zakażeń. Dwa nowe przypadki potwierdzono na terenie gminy Lwówek Śląski

Łącznie na terenie naszego powiatu potwierdzone przypadki zakażeń odnotowano: jeden na terenie gminy Gryfów Śląski (kobieta już wyzdrowiała), dwa na terenie gminy Mirsk, trzy na terenie gminy Wleń, trzy na terenie gminy Lubomierz i siedem przypadków, w tym jeden śmiertelny na terenie gminy Lwówek Śląski.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here