Niesprawne ciężarówki na celowniku ITD

0
485

W miejscowości Jelenia Góra, ul. Konstytucji – dk 3, został zatrzymany do kontroli pojazd, którym przewożony był ładunek kruszywa w ramach krajowego niezarobkowego przewozu drogowego rzeczy na potrzeby własne.

 

Podczas kontroli stwierdzono, iż zainstalowany w pojeździe tachograf nie został sprawdzony lub poddany przeglądowi. Jak wynika z umieszczonej na słupku kabiny tabliczki kontrolnej ostatnia kontrola tachografu miała miejsce w dniu 07.03.2019r. Tym samym stwierdzono naruszenie przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) NR 165/2014.

W trakcie kontroli stanu technicznego pojazdu stwierdzono znaczne wycieki płynów eksploatacyjnych, stanowiące bardzo poważne ryzyko dla środowiska lub bezpieczeństwa.

Ponadto w tym samym dniu i miejscu zatrzymano kolejny pojazd ciężarowy bez ładunku, Analiza plików cyfrowych z karty kierowcy wykazała naruszenia czasu pracy, między innymi dwukrotne przekroczenie jazdy dwutygodniowej, jazdę dzienną i skrócony odpoczynek dzienny. W związku z tym w stosunku do przewoźnika wszczęto postępowanie wyjaśniające, natomiast kierowcę ukarano mandatami karnymi.

-/WITD Wrocław/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here