Lwówek Śląski. Ktoś niszczy nekrologi

1
1642

Powtarza się sytuacja, w której w Lwówku Śląskim zrywane są nekrologi. Incydenty takie ponownie odnotowano w ostatnich dniach m.in. na tablicy przy cmentarzu.

 

 

Nekrologi informujące o śmierci mieszkańców, dacie i miejscu pochówku dla rodziny i osób bliskich zmarłej mają szczególną wartość. Zazwyczaj to dzięki nim dowiadujemy się o odejściu naszych znajomych, kolegów, koleżanek, sąsiadów, …

W Lwówku Śląskim jest wiele miejsc, w których zakłady pogrzebowe rozwieszają nekrologi. Klepsydry można spotkać na słupach ogłoszeniowych w centrum miasta, tablicach ogłoszeniowych w poszczególnych sołectwach, czy przykościelnych, przycmentarnych tablicach ogłoszeniowych.

 

 

W ostatnich dniach odnotowano incydenty niszczenia nekrologów. Takie sytuacje udało się potwierdzić przy cmentarzu komunalnym w Lwówku Śląskim. Zrywane są wszystkie klepsydry, bez względu na to, o czyjej śmierci informują i który zakład pogrzebowy je powiesił.

O zdarzeniach poinformowana została straż miejska, która ma teraz zwrócić większą uwagę na miejsca, w których rozwieszane są nekrologi. Jednak bez pomocy społeczeństwa, bez czujności każdego z nas to jak szukanie wiatru w polu.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here