Nie żyje trzydziestolatka. Prokuratura stawia zarzut podejrzanemu

7
3086

Dzięki współpracy lwóweckiej policji z mieszkańcami podejrzany o dokonanie zbrodni został zatrzymany i trafił do aresztu. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut.

 

 

Dramat rozegrał się w sobotni wieczór w Kłopotnicy w gminie Mirsk. To tam doszło do wydarzeń, które zakończyły się śmiercią trzydziestoletniej mieszkanki powiatu karkonoskiego. Kobieta została tak pobita, iż mimo reanimacji jej życia nie udało się uratować.

– W sobotę, o godzinie 19:11, zespół D0218 czyli ZRM Gryfów Śląski otrzymał wezwanie do miejscowości Kłopotnica, gdzie świadkowie zdarzenia wezwali Pogotowie do pobitej kobiety. Po dotarciu na miejsce zdarzenia poszkodowaną znaleziono bez oznak życia – nasi ratownicy medyczni podjęli niezwłocznie próbę ratowania kobiety i prowadzili reanimację przez ponad 20 minut. – wyjaśniał rzecznik prasowy Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze, który tłumaczył, iż niestety, ze względu na odniesione obrażenia, kobieta nie przeżyła.

 

Oprócz pogotowia na miejsce skierowani zostali także lwóweccy policjanci, którzy od razu podjęli czynności z zmierzające do ustalenia okoliczności zdarzenia i podejrzanego. Chwilę później w mediach pojawił się komunikat o poszukiwaniach mężczyzny, który został wskazany przez świadków, jako sprawca.

Robert G. jest również mieszkańcem powiatu karkonoskiego. 33- latek był na miejscu zdarzenia i oddalił się z niego. Intensywne poszukiwania mężczyzny trwały kilkanaście godzin. W te zaangażowani byli policjanci ale także GOPR-owcy. W niedziele przedpołudnie dzięki jednemu z mieszkańców gminy Mirsk, który dostrzegł na drodze podejrzanego i powiadomił organy ścigania mężczyznę udało się zatrzymać. Chwilę później był on już osadzony w PdOZ-ecie.

fot.: Policja Lwówek Śląski

 

Jak ustaliła dziś redakcja Lwówecki.info Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim przeprowadziła szereg czynności z podejrzanym. Prokurator Rejonowy Marek Śledziona wskazuje nam, iż mężczyzna został przesłuchany, przesłuchani zostali także świadkowie, wykonane zostały oględziny, wizja lokalna i sekcja zwłok kobiety.

– W wyniku tych czynności przedstawiliśmy podejrzanemu zarzut czyny z art. 148 § 1 kodeksu karnego – wyjaśnia nam Prokurator Rejonowy Prokuratury w Lwówku Śląskim.

Art. 148 § 1. Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Podejrzany mężczyzna złożył obszerne wyjaśniania, w których przyznał się do zarzucanego mu czynu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

7 KOMENTARZE

  1. Jak to kur… nie krótszy niż 8 lat każde zabójstwo powinno być traktowane tak samo nie ważne czy przez pobicie czy uj wie co. Dożywocie dla Patusa uśmiercił niewinna kobietę nikt mu tego nie daruje

  2. za cos takiego to kara śmierci powinna być nie on dal zżycie kobiecie żeby w tak bestialski sposób postępować a my podatnicy musimy takich zwyrodnialców podatki płacić masakra

  3. Niewinną kobietę? Siedziala z nim mimo tego,że ją bił i poniżał,uciekała dla niego z domu,dziecko tez sie z nikąd nie wzięło….. jedno lepsze od drugiego. Przykra prawda ale niestety skończyło się jak zazwyczaj. Nie powinno dojść do takiej sytuacji ale niestety . Każdy jest kowalem swojego losu

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here