Nasi w finale dolnośląskiego turnieju Play Ball we Wrocławiu

1
651

Dnia 10 grudnia 2022 roku w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym nr 9 we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski turnieju Play Ball, szkolna wersja baseball.

 

 

Jest to już kolejna edycja tego projektu po dwuletniej przerwie spowodowanej sytuacją pandemiczną. W obecnej edycji w turnieju w wystartowało sześć szkół z Dolnego Śląska w tym SP 2 w Lwówku Śląskim. W ramach projektu szkoły otrzymały sprzęt do baseballu oraz możliwość szkolenia dzieci i młodzieży. Organizatorem projektu był klub sportowy Barons Baseball Wrocław przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Przedsięwzięcie zostało skierowane do szkół podstawowych Dolnego Śląska. Założeniem projektu jest popularyzacja baseballu wśród uczniów dolnośląskich szkół podstawowych, a także ma na celu przygotowanie nauczycieli wychowania fizycznego do prowadzenia rekreacyjnych zajęć wychowania fizycznego oraz zajęć pozalekcyjnych z uwzględnieniem nowych dyscyplin sportu. W tym roku organizator turnieju skupił się na uczniach klas czwartych, piątych i szóstych (rocznik 2012, 2011, 2010). Drużyny turnieju grały na bardzo wyrównanym poziomie o czym świadczą wyniki i do ostatniego meczy nie było wiadomo kto zostanie mistrzem.

Skład drużyny SP 2 Lwówek Śląski: Jerzy Latarowski, Kacper Makowiecki, Stanisław Miroszek, Aleksander Nowak, Michał Pałasiuk, Leon Suchecki, Jakub Makowiecki, Kacper Przybyło, Olaf Poniźniak, Filip Giecewicz, Dominik Matkowski, opiekun Grzegorz Połaczewski, wsparcie rodzica Tomasza Przybyło. Gratulacje dla zawodników.

Przebieg turnieju

SP Wrocław (mix) 5 : 12 SP 84 Wrocław
SP 2 Lwówek Śląski 10 : 9 MSP Szczawno Zdrój
SP 84 Wrocław 8 : 9 SP 1 Przemków
MSP Szczawno Zdrój 6 : 8 SP Wrocław (mix)
SP 1 Przemków 11 : 10 (po dogrywce) SP 2 Lwówek Śląski
MSP Szczawno Zdrój 2 : 12 SP 84 Wrocław
SP 2 Lwówek Śląski 11 : 10 SP Wrocław (mix)
SP 1 Przemków 7 : 11 MSP Szczawno Zdrój
SP 84 Wrocław 7 : 6 SP 2 Lwówek Śląski
SP Wrocław (mix) 9 : 8 SP 1 Przemków

 

 

Klasyfikacja końcowa

I miejsce – SP 84 Wrocław
II miejsce – SP Wrocław (mix)
III miejsce – SP 1 Przemków
IV miejsce – SP 2 Lwówek Śląski
V miejsce – MSP Szczawno Zdrój

Opracował Grzegorz Połaczewski

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here