#NaPolanie – Najlepszy Ośrodek Sportowy

0
309
zdjęcia: Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego

Dolnośląskie Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej otrzymało nagrodę podczas warszawskiej Gali Sport Biznes Polska 2022. Obiekt zwyciężył w kategorii Najlepszy ośrodek sportowy. Zarząd Województwa Dolnośląskiego w uroczystości reprezentowali marszałkowie Tymoteusz Myrda i Krzysztof Maj.

 

 

– DCS – Polana Jakuszycka to nowoczesny obiekt, wyróżniający się w skali nie tylko kraju, ale i Europy. Pięknie położony w Górach Izerskich, jest przeznaczony nie tylko dla profesjonalnie trenujących biathlonistów, ale też dla wszystkich turystów, szczególnie amatorów sportów zimowych. To miejsce tworzą wspaniali ludzie, którzy budują taką atmosferę, że chce się tam wracać. Tym bardziej cieszę się, że DCS otrzymało taki laur. Jesteśmy z niego bardzo dumni! – mówi marszałek Tymoteusz Myrda.

– W sporcie, żeby osiągnąć sukces czasami trzeba długo czekać i ciężko pracować. Polana Jakuszycka czekała długo na ukończenie, ale liczne słowa uznania i dzisiejsza nagroda pokazują, że ten wysiłek był tego wart. Otwarte w 2022 roku Dolnośląskie Centrum Sportu podczas pierwszego sezonu zimowego zyskało wielu wielbicieli, którzy zapewniają, że wrócą tam jeszcze nieraz. – dodaje Krzysztof Maj członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Uruchomione we wrześniu 2022 roku Dolnośląskie Centrum Sportu cieszy się rosnącą popularnością wśród sportowców i turystów. Obiekt miał pełne obłożenie przez cały sezon zimowy. Od początku jego funkcjonowania odbyło się tam już 11 imprez sportowych rangi mistrzowskiej.

Na miejscu trenują zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, a wśród nich młodzież i dzieci, które korzystają z dostępnych na miejscu strzelnicy czy basenu w ramach zajęć edukacyjnych. DCS zrzesza również młodych sportowców. W ramach utworzonej niedawno grupy #Team Polana najbardziej utalentowane osoby mogą przygotowywać się do zawodów sportowych na terenie Centrum bezpłatnie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here