Napisał na portalu społecznościowym, że chce popełnić samobójstwo

3
1496

Szybka reakcja i współpraca policjantów doprowadziły do osoby, która miała myśli samobójcze i dokonała wpisu na portalu społecznościowym. Mężczyzna trafił pod specjalistyczną opiekę medyczną.

 

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymał informację, że na portalu społecznościowym pojawił się wpis sugerujący, że jego autor chce popełnić samobójstwo. Wpis został dokonany na koncie mężczyzny, który jest mieszkańcem powiatu złotoryjskiego. Dyżurny w celu ochrony życia i zdrowia osoby, która może potrzebować pomocy, na miejsce pilnie wysłał funkcjonariuszy służby patrolowo-interwencyjnej. Okazało się, że mężczyzna przebywał w swoim mieszkaniu. Był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Potwierdził, że to on sam zamieścił na portalu wpis sugerujący, że chce odebrać sobie życie. W związku z powyższym, policjanci przekazali 43-latka pod specjalistyczną opiekę medyczną.

Finał tej historii jest szczęśliwy, ale pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak sobie poradzić z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

-/sierż. szt. Dominika Kwakszys, KPP w Złotoryi/-

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here