Mirsk: burmistrz i radni zostali zaprzysiężeni

2
1029

W historii gminy i miasta Mirsk otwiera się nowa karta. Decyzją mieszkańców na kolejną kadencję pozostaje burmistrz Jasiński, ale w radzie jest sporo zmian.

 

Po długiej i bardzo emocjonującej kampanii w dogrywce wybory na burmistrza Miasta i Gminy Mirsk wygrał pan Andrzej Jasiński. Aczkolwiek po pierwszej turze prowadził jego rywal.

  • Jasiński Andrzej – 1.433 głosów (44,37%)
  • Tylus Paweł – 325 głosów (10,06%)
  • Wilk Karol – 1.472 głosów (45,57%)

W drugiej turze to jednak pan Jasiński zdobył przewagę 86 głosów nad swoim rywalem i na kolejną kadencję został burmistrzem. Startujący z list NIS-u włodarz do rady miejskiej wprowadził 5 radnych, KWW DECYDUJEMY RAZEM otrzymało 3 mandaty, KWW KAROLA WILKA ODNOWA weszło z 3 mandatami, KWW DZIAŁAJMY RAZEM W GMINIE MIRSK wprowadziło 1 radnego, KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI wprowadziło dwoje radnych i jako rodzynek z własnej listy do rady dostała się pani Marta Pazowska.

Decyzją mieszkańców gminy i miasta Mirsk do nowej rady wybrani zostali: Diana Słupska, Natalia Staszkiewicz, Anna Chrzanowska, Marek Stąpor, Bogusław Nowicki, Tadeusz Przybylski, Ryszard Hnydyszyn, Piotr Cybulski, Adam Fischer, Kazimierz Stettner, Marta Pazowska, Janina Charchuła, Joanna Łojko, Lucyna Smaroń i Marek Maksymowicz.

W dniu 7 maja 2024 roku oficjalnie rozpoczęła się IX kadencja Rady Miasta i Gminy Mirsk. Sesję inauguracyjną otworzył radny senior pan Tadeusz Przybylski. Podczas tej radni i burmistrz elekt złożyli przysięgi. Ponadto radni wybrali ze swojego grona przewodniczącego oraz jego zastępców.

„Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców” – to tekst roty ślubowania, złożonego przez nowo wybranych radnych na pierwszej sesji.

„Obejmując urząd burmistrza gminy Mirsk, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy Mirsk.” – ślubował pan Andrzej Jasiński.

Podczas dzisiejszej sesji radni ze swojego grona wybrali Przewodniczącego Rady. Zgłoszono tylko jednego kandydata Panią Martę Pazowską, która w głosowaniu uzyskał 13 głosów poparcia radnych. Natomiast Wiceprzewodniczącymi jednogłośnie zostali wybrani Tadeusz Przybylski i Natalia Staszkiewicz.

Obejmującym rządy w gminie Mirsk nowym władzom życzymy samych sukcesów.

2 KOMENTARZE

  1. Kogo to obchodzi? Nadal marazm i przeinwestowane plany. N-ty remont tego samego chodnika, n-ty remont tej samej szkoły gdy zamyka się dwie podstawówki w ostatnim czasie… Nic się nie zmieni, może aktywistki z Giebułtowa coś ugrają, bo wsadziły p. J. na kolejne 5 lat na ten stołek. Jemu to już….

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here