Poważny wypadek w Radoniowie. Są ranni

59
10009
Fot. OSP KSRG Lubomierz

Tuż przed godziną 15. w Radoniowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Z wstępnych informacji wynika, iż są osoby poszkodowane.

 

Na miejscu są już służby ratunkowe. Wkrótce więcej informacji

Aktualizacja

Zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 30 na tzw. “feralnym zakręcie”. Uczestniczyły w nim dwie osobówki KIA i BMW.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny powiatowego stanowiska kierowania PSP w Lwówku Śląskim na miejsce zdarzenia zadysponował dwa zastępy strażaków z JRG w Lwówku Śląskim oraz zastęp OSP KSRG Lubomierz i zastęp OSP Milęcice. Na miejsce zdarzenia udał się także Komendant wraz dowódcą jednostki PSP w Lwówku Śląskim. Ponadto do akcji skierowana została także policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

Ze zgłoszenia wynikało, iż w zderzeniu dwóch samochodów w jednym z nich cztery osoby są zakleszczone i nieprzytomne. Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów strażaków okazało się, iż w aucie znajdują się trzy osoby nieprzytomne. Strażacy po dotarciu do poszkodowanych z pomocą medyków przystąpili do udzielania im pomocy.

Na miejsce zadysponowano także kolejne dwie karetki pogotowia.

Ostatecznie trzy osoby trafiły do szpitali, w tym 2 mężczyzn w stanie ciężkim. Jednym z pojazdów podróżował również pies, który niestety nie przeżył wypadku.

Fot. OSP KSRG Lubomierz
Fot. OSP KSRG Lubomierz
Fot. OSP KSRG Lubomierz
Fot. OSP KSRG Lubomierz
Fot. OSP KSRG Lubomierz
Fot. OSP KSRG Lubomierz
Fot. OSP KSRG Lubomierz

59 KOMENTARZE

 1. .. 2 dni temu. Jak dzisiaj pada deszcz, wracam z Jeleniej na Zgorzelec, mijam feralny zakręt i patrzę jak w stronę JG zapierdziela jak wściekłe BMW. Myślę, nie ma mocnych-nie da rady. Patrzę w lusterka i widzę jak autem miota z lewej do prawej. Miał szczęście że to nowe auto i chyba tylko dzięki systemom bezpieczeństwa nie wypadł z drogi. Ciarki przeszły mi po plecach jak pomyślałem co by było jakbym jechał z 5 sekund później i jakby mnie zmiótł na bank wtedy z drogi. Przy tej prędkości to śmierć murowana.

 2. Nie ma znaczenia czy ten zakręt przyciąga idiotów czy nie. Ale jakoś nie rozbijają się tak często w innych miejscach. Wypadki powodują duże koszty i straty dla wszystkich, od poszkodowanych po państwo. Z tym powinno się coś koniecznie zrobić.

 3. To nie jest zakręt dobrze wyprofilowany. Został wprowadzony pod obwodnicę która szybko nie powstanie. Było tam tak dużo wypadkow, że na prawdę dziwię się, że odpowiedzialni za tę drogę nie zostali pociagnięci do odpowiedzialnosci. Średnio inteligętny Dyrektor powinien wiedzieć, że żadne oznakowanie nic nie pomoże i trzeba ten zakręt przebudować.

 4. dziwne po godzine 14tej pokonywałem ten zakręt z prędkością 110km/h i nic się nie stało, ale jak jedzie się trupem na łysych oponach z wylanym i rozpadającym się zawieszeniem to tak się kończy rumakowanie, albo jak głupek hamuje w zakręcie to tak się kończy

 5. To są kierowcy idioci.Na własne oczy widziałem jak jechała ciężarówka z naczepą cysterną ile fabryka dała w stronę Jeleniej.Po wyjściu z zakrętu ciężarówka znalazła się na przeciwległym pasie…a cysterna mało się nie przewróciła.I co…feralny zakręt

 6. Źle wyprofilowany zakręt ALE nie przy 50 km/h na którym jest to dopuszczalna prędkość. Także zawsze jest to wina kierowców, którzy nie dostosowują prędkości do panujących warunków. KONIEC KROPKA! Kurtyna.

  • Nie cwaniakują tylko za dużo jest tam wypadków w tym miejscu co daje do myślena “jak daje” tym od budowy dróg jak i radnym miejscowym co bardzo dobrze wiedzą ile kolizji jest w tym miejscu.

 7. jade tam100km/h na kolach 20 cali i jest problem.wiec jazda na kolach 15 16 cali przy malej predkosci grozi wypadkiem.konstruktor pewnie ma to gdzies bo kasa sie zgodzila.zycze jemu i innym nieododpowiedzialnym osoba za ten smiertelny twór zeby wyrzuty sumienia was kiedys zrzarly

  • Cierpi bo nie zapiął pasów z pełna świadomością(lub chyba jej braku), czyli cwaniaczek w gębie mocny. Teraz już nie taki mocny. Obecne auta napieprzają dźwiękiem jeżeli pasy są niezapięte więc kozaczył rozmyślnie wkładając w uchwyt pasa jakiś zamiennik klamry żeby nie piszczało. Właśnie takie cwaniaczki powinny odczuwać skutki swojej głupoty… jak ten… Pasy nie są tylko dla winnych albo tylko dla niewinnych. Są dla wszystkich. Może cwaniaczek zrozumie. Jak przeżyje…

   • Masz racje, nie zapiął pasów i skutki tego wypadku były by inne gdyby je miał ale nie mniej poważne jak teraz.
    Formułowanie wypowiedzi w taki sposób świadczy tylko o tym ze nie posiada pan żadnej empatii wobec tragedii ludzkiej. Nie życzę Panu by kiedykolwiek musiał Pan przezywać to co rodzina tych osób. Czy to Pana który spodobał ten wypadek bo nie dostosował prędkości do warunków czy poszkodowanego -bo ewidentnie nim jest i nie zawinił tym ze nie zapiął pasów i nie było to przyczyna wypadku- a następstwem uszczerbku na zdrowiu. I ma Pan racje ze zapamięta to do końca życia, ze nie zapiął pasów, jak i również ten Pan który zawinił będzie do końca życia nosił na sobie ten czyn.. życzę Panu by nigdy pan tego nie przeżywał co przeżywa ich rodzina…

 8. Kierowca Samochodu KIA dachował 30 m i uderzył w jadące prawidłowo BMW. Oboje są w ciężkim stanie. Droga była bardzo śliska… niestety zawinił kierowca KIA który nie dostosował się do warunków jazdy ani ograniczeń.

 9. Jeżeli “znafcy” jesteście takie debesciaki to czekam kiedy przyjdzie dobre oblodzenie tzw czarny lód i drogowcy nie zdążą posypać to kto wtedy będzie winny zdarzenia, skoro tam się jedzie jak na sankach. Ten zakręt jest niewyprofilowany i tu się kończą dyskusje. Jest to tzw fuszerka w polskim stylu a bronienie wykonawcy i planisty jest idiotyzmem samym w sobie.

 10. Do znawcy. Policjanci doskonale wiedza czyja wina bo był naoczny świadek tego zdarzenia.
  Nie wypowiadajcie się jak nie macie o tym pojęcia.
  Żadnen funkcjonariusz nie powinen ani nie może udzielać informacji osoba postronnym.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here