Miał sądowy zakaz i ponad 2 promile. Uciekał przed policją

0
1348

Kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej i chciał uciec policjantom, gdy się okazało, że nie ma szans, wysiadł z samochodu i próbował zbiec na piechotę.

 

 

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego bolesławieckiej komendy wytypowali do kontroli jednego z kierowców, ten jednak nie zamierzał się zatrzymać. Mężczyzna przyśpieszył i próbował uciec policjantom. Jak relacjonują mundurowi kierowca w pewnym momencie zatrzymał pojazd, wysiadł i kontynuował ucieczkę pieszo. Ta jednak też mu nie wyszła.

Jak się szybko okazało powodów ucieczki prze policjantami 40- latek miał kilka. Wsiadł on bowiem za kierownice mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdu, ponadto kierował samochodem, mając ponad 2 promile alkoholu o organizmie. Wyszło także na jaw, iż mężczyzna to recydywista.

– Podejrzany odbywał już wcześniej karę pozbawienia wolności, dlatego teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności. – wyjaśnia asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska – Dodatkowo odpowie za znieważenie interweniujących policjantów. – dodaje policjantka.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here