Lwówek Śląski: Stos butelek po piwie

12
3251

Co zrobić z pustymi butelkami po piwie? Oto, w jaki sposób starych, bezzwrotnych butelek pozbywają się w okolicach Lwówka Śląskiego.

 

 

Szklane opakowania, w tym bezzwrotne butelki można a wręcz należy wrzucić do pojemnika na szkoło, dzięki czemu te trafią do recyklingu. Jednak jak pokazuje przykład spod Lwówka Śląskiego niektórzy nadal nie potrafią sobie poradzić z wydawałoby się tak prostymi rzeczami. Ktoś zadał sobie sporo trudu i stare butelki po piwie wywiózł porzucając przy bocznej drodze.

Jak już informowaliśmy w Polsce ma wejść system kaucyjny, który obejmie butelki szklane do 1,5 litra (jednorazowego oraz wielorazowego użytku), puszki aluminiowe do 1 litra oraz butelki z tworzywa sztucznego do 3 litrów. Kilka lat temu, kiedy zrobiło się głośno o planowanych zmianach wskazywano, że system kaucyjny wejdzie w życie w 2022 roku, jednak w roku ubiegłym resort tłumaczył, iż z uwagi na skomplikowane przepisy i konieczność przygotowania się przedsiębiorców termin ten trzeba będzie przesunąć o co najmniej parę lat. Na razie nie ma przybliżonego terminu jego wprowadzenia.

Jak jednak widzimy na tych zdjęciach problem z bezzwrotnymi butelkami istnieje, tak jak nadal część społeczeństwa nie ma świadomości, o tym, jak swoimi nieodpowiedzialnymi działaniami szkodzi środowisku a tym samym wszystkim nam i sobie samemu.

 

Czytelnicy Lwówecki.info poinformowali nas, iż to nie jedyne takie wysypisko szklanych odpadów, jakie można zobaczyć przy drodze pomiędzy Płóczkami Dolnymi a Mojeszem w Gminie Lwówek Śląski. Zdjęcie jest niezwykle wymowne. Butelki wyglądają na nim, jakby były celowo poukładane. Ktoś zadał sobie sporo trudu, by pozbyć się tych starych butelek i raczej nie był to ktoś ze Szczecina, czy Warszawy, a miejscowy śmieciarz.

Teraz pozostaje liczyć na szybką i skuteczna reakcję służb, które winny zająć się uporządkowanemu terenu.

zdjęcie nadesłane przez czytelników – dziękujemy

12 KOMENTARZE

    • Ja pikole naprawdę to jest tak istotne. Wejdź na google mapa i sobie sprawdź czy jest droga nie jest to 4 pasmówka ale jest. Przerażające jest ta ilość butelek i miejsce w którym leżą

  1. Oczywiście jak najbardziej zgadzam się z tym, aby zainwestować w fotopulapki, gdyż takie zachowanie jest dla mnie naganne i należałoby wyciągnąć konsekwencje, jednak z drugiej strony nie dziwi mnie to, gdyż śmieci typu “szklo” odbierane jest z gospodarstw raz na 2 miesiące. Pozdrawiam

  2. Nie uważam, aby częstotliwość wywożenia szkła raz na dwa miesiące była problemem. Są zielone worki, w których można gromadzić butelki. Uważam też, że wywiezienie tych butelek do PSZOK-u wymagałoby mniejszego zachodu niż szukanie miejsca na nie w lesie.

  3. Foto pułapki? Żeby do lasu strach było wchodzić? Ja rozumiem że przydało by się aby winnych spotkała kara jakiś tam mandacik bo śmiecenie w lesie ani śmieszne ani mądre. Ale to już strach będzie na ognicho wyskoczyć do lasu se kiełbase usmażyć bo zaraz straż pożarna przyjedzie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here