Lwówek Śląski: Ruszył spacer solidarności z kobietami

121
4942

W piątkowe popołudnie w Lwówku Śląskim ruszył spacer solidarności z kobietami. Protestujący mają przemaszerować głównymi ulicami miasta, zapalić znicze pod biurem posłów PiS oraz zapalić na rynku światełko pokoju i odśpiewać hymn.

 

W piątkowe popołudnie mieszkańcy Lwówka Śląskiego tłumnie wyszli na ulicę. Wprawdzie po niedzielnym proteście pojawiło się sporo negatywnych komentarzy, głównie z powodu paru incydentów i utrudniania życia kierowcom, jednak to nie zniechęcało sprzeciwiających się naruszeniu trwającego od trzech dekad kompromisu aborcyjnego do demonstracji. Tym bardziej, iż organizatorzy dzisiejszego protestu od początku apelują o rozwagę i ostrożność.

Wniosek o zbadanie zgodności obowiązujących od 1993 roku przepisów o przerywaniu ciąży z konstytucją złożyli w 2019 r. posłowie PiS, PSL – Kukiz’15 oraz Konfederacji. W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny swoim orzeczeniem odebrał kobietom możliwość decydowania o aborcji z powodu przesłanek wskazujących na ciężkie i nieodwracalne upośledzenie płodu zagrażające jego życiu. To wywołało niezadowolenie społeczne i protesty, jakich Polska od lat nie widziała.

Na ulice miast i miasteczek wychodzą osoby, które nie zgadzają się z decyzją TK. Fala protestów rozlała się na cały kraj, przybiera na sile i przeradza się w protest niezadowolonych z obecnych rządów. Protesty odbywają się także w powiecie lwóweckim. W niedzielę 25 października na ulicach swoje niezadowolenie demonstrowali mieszkańcy Gryfowa Śląskiego i Lwówka Śląskiego.

Warto przy tym zauważyć, iż protesty w małych miastach, takich właśnie jak Gryfów Śląski, czy Lwówek Śląski wymagają zdecydowanie większej odwagi i samozaparcia protestujących, aniżeli protesty w metropoliach, gdzie wszyscy są anonimowi. Jednak w tym przypadku publiczne “podpisywanie się” pod protestem nikomu nie przeszkadza. Nikt się nie wstydzi zabrać głos, nikt się nie chowa. Ludzie w różnym wieku gromadzą się i głośno wykrzykują swoje niezadowolenie.

W międzyczasie oliwy do ognia dolał swoją wypowiedzią sam Prezes Kaczyński, który mówił, iż tak organizatorzy, jak i uczestnicy protestów popełniają przestępstwo oraz zaapelował do członków PiS-u o obronę kościołów. “Ci, którzy do nich wzywają, ale także i ci, którzy w nich uczestniczą, sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, a więc dopuszczają się przestępstwa, poważnego przestępstwa. Władze mają nie tylko prawo, ale i mają obowiązek przeciwstawiania się tego rodzaju wydarzeniom” – mówił Wicepremier Kaczyński i dodawał: “W szczególności musimy bronić Polskich kościołów. Musimy ich bronić za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich, którzy nas wspierają do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła, w obronie tego, co dzisiaj jest atakowane i jest atakowane nieprzypadkowo”.

Jak można się przekonać te słowa nie zniechęciły, a wręcz można odnieść wrażenie, ze jeszcze bardziej wkurzyły protestujących i zmotywowały ich do dalszego działania. Gryfowianie wkurzeni na obecną sytuację protest ponowili w środę 28 października. Nie wykluczają także kolejnych akcji. Dziś po raz drugi wkurzone kobiety w towarzystwie swoich mężczyzn wyszły na ulice Lwówka Śląskiego.

Do wszystkich uczestników apelujemy o rozwagę, ostrożność i powstrzymanie się od wykrzykiwania zbyt wulgarnych haseł, a także w miarę możliwości trzymanie się planu ( nie wykluczamy jednak, że w trakcie może on ulec niewielkim zmianom). Idąc ulicą zajmować będziemy tylko jeden pas umożliwiając przejazd. Nie dopuszczamy blokowania skrzyżowań. Osoby starsze z wysokiej grupy ryzyka prosimy natomiast o pozostaniu w domach.” – apelowali od kilku dni organizatorzy wydarzenia.

Wkurzeni orzeczeniem TK z parasolkami, ze zniczami, z transparentami w rękach już na długo przed godzina 16:30 gromadzili się na lwóweckim rynku skąd ma wyruszyć pochód, który będzie wiódł głównymi ulicami miasta wzdłuż plantów. Po drodze uczestnicy protestu odpalą znicze pod biurem poselskim posłów Prawa i Sprawiedliwości. Na zakończenie manifestacji planowane jest światełko pokoju i wspólne odśpiewanie hymnu.

Do manifestacji przyłączyły się gryfowianki.

 


Lwówecka policja o protestach

121 KOMENTARZE

 1. Organizatorka na początku powiedziała, że “nie ważny jest koronawirus”. Jest to na nagraniu. Niech to powie w szpitalach przy łóżkach ludzi na niego chorych i umierających. Niech to powie medykom. Podstawowym prawem człowieka jest prawo do życia KAŻDEGO

  • Oni nawet nie wiedzą co to trybunał ,oczym tu mówic. PO szuka różnych sposobów by objąć stołeki a ci tanczą im jak im zagrają nie wiedząc z czym co się je , po prostu macie iść i krzyczeć.

  • Dokładnie protestują przeciw temu co dalej jest możliwe .Cóż siła manipulacji garstki oszołomów każdy z czasem dostanie to na co zasługuje wciągajcie dalej w to dzieci tylko potem nie płaczcie jak będą domagać się dla was eutanazji .To co teraz robicie roznosząc zakażenia wróci do was.

 2. Wielki szacun dla LWÓWECKIEJ MŁODZIEŻY, która zorganizowała i prowadziła protest.

  Oczywiście zaraz ktoś powie, że jemu się nie podobało, że go majtki piły w d*, więc powiem zawczasu: trzeba było zrobić to lepiej. Byłem widziałem i cieszę sie, że mamy w Lwówku Śląskim młodzież, która ma własne zdanie, która potrafi je wypowiedzieć a nawet wykrzyczeć. Bez strachu, bez wstydu.

  To do Was droga młodzieży należy POLSKA. To Wy musicie o nią walczyć i nie możecie pisać tylko postów na instagramie, bo to nic nie zmieni. Jeżeli chcecie być słyszani, to musicie krzyczeć, jeżeli macie własny pomysł na ten kraj to walczcie o niego.

  • Wiceminister sprawiedliwości Woś-u to rodzina ? Nasyła prokuratorów (za nasze podatki) przeciwko protestującym.
   A może też karierowicz, który wykorzysta każdą okazję, żeby się promować ?

 3. Do pani wypowiadającej się na temat swojej chorej córki dlaczego pani nie zabiła jej wiedząc że córka będzie miała powazna wadę serca ? … Pani przyszła na strajk w sprawie ustawy o wykonywanie aborcji ? Czy pożalić się że córka nie ma podstawowej opieki przez pół roku ? Może pani ją jeszcze zabić … Co za problem skoro jest pani za aborcja więc żadna różnica czy zrobić się to w 13tyg ciąży czy zabije pani ją w wieku 19lat … a organizatorka strajku jak twierdzi że nie ważny jest koronawirus nooo pewnie bo ,, i tak wszyscy umrzemy nie ” ? Następna mądra do kolekcji . Dzieci uczestniczące w strajku dotyczącym zabijania dzieci czy to jest normalne ze Rodzice biją im brawa oraz mówia że są z nich dumni oraz uczestnicza wspólnie w strajku dotyczącym zabójstwa !? Brak słów

 4. Przykro,, marsz i są jakieś niedomowienia.Ludzie my walczymy o naszą WOLNOŚĆ!! MŁODZI TO DLA WAS! Jak można wypominać, kto, jak i za czym strajkowal. Ważne, że BYŁ!! .Nasz rząd chce nas “wyszczepic” ,zabiera prawa nie tylko kobiet ale nam wszystkim. A Wy żrecie się o bzdury. Jak to piszą , jest pandemia A przychodnia zamknięta. Jest pandemia I szpital też zamknięty. Taka smiercionosna zaraza i tylko testy dostępne. Nie wiem ale warto brać przykład z większych miast o porą zjednoczyć się dla dobra nas wszystkich .Pozdrawiam, dbajcie o siebie i bliskich. .

 5. Kobiety już zaczynają same się gubić o co walczą.
  Bo ja wnioskuję że chcą się skrobać na widzi misie ale niestety nigdy tak nie będzie.
  Jeśli płód uszkodzony jestem za,ale nie dla aborcji bo mama robi karierę itp.
  Liderka strajku(pochodzi z Lwówka) twierdzi że rząd musi odejść,nie chcą się dogadywać i koniec.
  Czyżby było drugie dno? Doprowadzić do wyborów i przewrócić scene polityczną w Polsce?
  A prezes wysyła swoje bojówki narodowościowe do niby ochrony kościołów ale żeby z tego nie wyszła wojna domowa.

  Zaznaczam że nie jestem działaczem lub fanatykiem Pis.

 6. Do wszystkich: protest odbywa się w ramach prawa do decydowania!!! Nie chcemy żeby ktoś decydował za nas, za kobiety. Chcemy mieć wybór. Wybór… wiecie co to znaczy ????
  Do mężczyzn: proszę nie wypowiadajcie się w tej sprawie. Zostawcie to nam !! Nie wypowiadajcie się za nas, a przede wszystkim nie decydujcie za nas !!

 7. Ciekawe czy ci wszyscy strajkujący byli lub pójdą na wybory.
  Bo tam się zmienia rządy a nie na ulicy.
  Będąc w komisji wyborczej można zauważyć, że większość ludzi młodych ma gdzieś wybory lub głosowała według idei BO DAJĄ.
  No to teraz zbierają efekty swojej ignorancji.

  • Fani PIS to prawdziwi patrioci, którzy wywalczyli wolność, abyście mogli uczyć się po polsku, spokojnie spać itd. Nie znacie głodu , biedy i strachu. Domagacie się nie wiadomo czego, ale nie tędy droga. Dramatem jest to że większość młodych, których poziom ogólnej wiedzy jest nijaki, uczyć i pracować nie chcą,ale każdy chciałby żyć jak I Sekretarz KPZR. Dramat jak tumany walczą o władzę, a jeszcze gorzej jak doprowadzają swój kraj do ruiny. Chyba, że to nie jest ich ojczyzna, mają tylko obywatelstwo polskie i robią wszystko, aby Polak był dalej niewolnikiem, jak było to jeszcze całkiem niedawno. Historia się powtarza.

 8. Kurcze ja To bym Wam protestującym dał/a prawo do aborcji, epiej żebyście nie wydały potomstwa na świat. Ale spokojnie głupota zwykle przechodzi z wiekiem. Zachiodnie korporacje tylko czekają na taki motłoch z kręgosłupem moralnym z plasteliny, żeby zapełnić najniższy stopień piramidy “białymi murzynami”.

 9. O rany! Jacy puryści językowi w LŚ mieszkają!!! Słowa, których używają codziennie jako “przecinków” nagle w oczy i uszy kolą… Śmiechu warte!!!
  A do tych wszystkich, którzy twierdzą, że idee protestu są bzdurne i że żyją w cudownym kraju… Cóż, jeśli ktoś po tylu aferach rządu, po tylu skandalicznych wybrykach władzy łamiącej podstawowe zasady praworządności – dalej nie widzi jak bardzo Polska została upodlona przez ostatnich 5 lat, to znaczy że kompletnie nie rozumie czym jest demokracja i praworządność właśnie… Na szczęście spora część społeczeństwa zaczęła szerzej otwierać oczy, czego wyrazem jest ilość protestujących na ulicach.
  A oburzanie się na manifestantów, że przez nich ktoś sobie 5 czy 10 minut w autku musiał postać – oj oj oj, bidulek… To straszne! Skandaliczne! …i żenujące. Wypadałoby czasem spojrzeć ciut dalej niż na koniec własnego nosa.
  I jeszcze jedno! Chory jest ten kraj, gdzie życie nienarodzone jest wyniesione niemal do świętości, a życie narodzone jest opluwane, wyszydzane i wręcz gnębione (wystarczy sobie przypomnieć jak traktowane są w Pl osoby niepełnosprawne; jak zaszczuwane są różne grupy zawodowe, mniejszości narodowe lub seksualne; jak do dnia dzisiejszego nie zrobiono niczego w sprawie pedofilii w kościele, gdzie dziesiątki przypadków dziecięcych nieszczęść zostało z CZYSTYM katolickim sumieniem zamiecione pod dywan). Ech Polacy, jacy Wy ślepi i głusi…

  • A czy uważasz, że do 2015r Polska i Polacy nie byli upodleni? Jesteśmy w UE czyli powinniśmy mieć takie same prawa i obowiązki jak pozostali członkowie. Spójrz na nasze zarobki, które jeszcze długo będą w tyle. Ale ceny szybko się zrównały, a niejednokrotnie przewyższają ceny w krajach “starej unii”. Polak opiekujący się starym Niemcem za “miskę ryżu” lub pracujący u rolnika za podobną zapłatę to nie upodlenie? Jak sądzisz, ile zachodnich firm otworzyłoby swoje zakłady w Polsce, gdybyśmy zarabiali tyle co np. w Niemczech? Obowiązki szybko się wyrównały, prawa prawdopodobnie nigdy.Tak chwalisz praworządność w UE, to ciekawe jak wyglądałaby taka demonstracja we Francji, Hiszpanii czy w Niemczech. Tam nikt nie robi “afery” z tego, że policja używa pałek, gazów itp. podobnie jak nikt nie zwrócił uwagi, że na Śląsku użyto gumowych kul i pałek, żeby zniechęcić górników do protestu. A najniższa krajowa płaca praktycznie bez zmian przed 2015 to nie upodlenie? A TVP czy kiedykolwiek była niezależna od rządu? Zapis w konstytucji i zaostrzenie prawa aborcyjnego to zasługa SLD. Podpis złożył A. Kwaśniewski. A teraz “lewica” protestuje przeciw prawu, które sama zaostrzyła?

   • 🙂 🙂 🙂 a Ty tak zawsze prowadzisz rozmowę, że wrzucasz wszystko do jednego worka, bełtasz, bełtasz i wypluwasz jako jeden wielki miszmasz? Co ma UE do średniej krajowej w Pl? Zanim zaczniesz pisać o prawach i obowiązkach związanych z członkostwem w UE – to może zainteresuj się wpierw bilansem naszych wpłat (53 mld euro) i wypłat (163 mld euro) z kasy UE i na jakie cele przede wszystkim te pieniądze zostały przeznaczone (polityka spójności – czyli wyrównywanie różnic w rozwoju regionów UE oraz polityka rolna). I puchnij z dumy z “naszych” (bo nie moich) dyplomatołów, dzięki którym za chwilę zostaniemy pozbawieni sporej części finansów z UE, właśnie za łamanie podstawowych idei leżących u podstaw założenia Unii, a więc praworządności właśnie i równości społecznej. Brawo dla Ciebie, jeśli pochwalasz taką politykę państwa, której kwintesencją jest hasło 27:1 i bukiet kwiatów dla Beci…
    Rozumiem, że zawiedziony jesteś, że policja nie użyła wobec pokojowo demonstrujących manifestantów pałek, armatek wodnych, a może i czołgów (gaz został użyty, więc chociaż tutaj zostałeś ciut usatysfakcjonowany…?). Jak widać prawo obywateli do demonstrowania swoich poglądów masz za nic – więc znów brawa dla Ciebie, ignorancie praw obywatelskich!
    Do worka swoich wypowiedzi wrzuciłeś też TVP (dorzućmy do tego radio publiczne!). I tu już poleciałeś po bandzie pisząc, że tvp obecna jest w zasadzie identyczna, jak tvp sprzed 5 lat. W jakim świecie Ty żyjesz człowieku??? Na prawdę nie zauważyłeś fetoru rozkładu jaki się unosi nad kurwizją i np. PR3???? No to gratuluję klapek na oczach i uszach (i zatyczek na nosie)! Brawo!
    No i jeszcze bzdury nt tego, jakoby autorem zapisu dot. aborcji był Aleksander Kwaśniewski (który tak na marginesie z obecną lewicą nie ma zbyt wiele wspólnego). Wypadałoby wiedzieć, że w sprawie kształtu Konstytucji wypowiedzieli się Polacy w referendum; warto zaznajomić się z procedurą tworzenia zapisów Konstytucji (kto uczestniczył w pracach nad jej kształtem? kto zatwierdzał? kto wprowadzał poprawki?…- o tym w tvp nie powiedzieli??? buuuuu!).
    Generalnie człowieku: otwórz szerzej oczka, wytęż słuch i wyciągnij troszkę SAMODZIELNYCH wniosków ze swoich obserwacji. Skoro taka masa ludzi została ruszona z wygodnego fotela przed telewizorem i wyszła na niespotykaną dotąd skalę na manify, to chyba jednak coś jest na rzeczy – nie uważasz? Może warto spróbować poszukać perspektywy drugiej strony, zamiast okopywać się na swoim odrealnionym stanowisku…? może warto wsłuchać się w głosy młodych ludzi, którzy myślę, że już nie w kwestii aborcji manifestują, a w kwestii ogólnej sytuacji i beznadziei, jaką wykreował nam jeden, chory z nienawiści, smutny, mlaskający człowieczek z Żoliborza…

    • To jeszcze dodaj iłu czołowych działaczy obecnej opozycji wspiera protestującą młodzież i kobiety idąc razem z nimi w manifestacjach? Obawiają się czegoś, że swoje poparcie wyrażają zachowując. dystans? Nie mam nic przeciwko waszym protestom, tylko niestety układ sił politycznych jest taki, że nie ma na kogo zmienić obecnej władzy, gdyż poprzednicy też niczym wielkim się nie popisali. Chyba, że to wy stworzycie nową siłę polityczną poza układami. Jeśli tak to trzymam kciuki. A tak na koniec, to nie pisałam, że Kwaśniewski napisał czy stworzył konstytucję, a z lewicą zwłaszcza tamtą miał bardzo dużo wspólnego.

     • Człowieku! Tylko “tamta” lewica to było 30 lat temu!!!! O czym Ty piszesz? Ludzie obecnej lewicy to trzydziesto- czterdziestolatkowie! (z wyjątkiem Czarzastego ).
      Nie rozumiem o co Ci chodzi w pierwszym pytaniu… Czyżbyś nie widział/nie słyszał, że w protestach czynnie biorą udział wszyscy czołowi politycy opozycji? Tylko, że nie robią tego jako politycy, tylko jako zwykli ludzie (na szczęście dzięki immunitetowi mogą się też włączać w obronę innych manifestantów przed sankcjami) – prawidłowo! Te protesty nie są polityczne!!! Trzaskowski, Zandberg, Budka, Hołownia, Biedroń – są na ulicach od początku protestów! Pozostali posłowie także z zaangażowaniem biorą udział w tych wydarzeniach! W TVP tego nie mówią??? Oj.
      I jeszcze jedno: piszesz, że ta władza jest ok, bo nie ma jej na kogo zmienić. No to gratuluję postawy “urządzania się w czarnej dupie”…
      W Polsce mamy świetnych fachowców w każdej dziedzinie! Ministrowie wcale nie muszą być politykami! A po tej parodii w obsadzaniu stołków jaką zrobił nam PiS długo następna ekipa będzie musiała sprzątać. PiS właśnie usilnie nam udowadnia, że nie ważne kto przyjdzie po nich – na pewno będzie lepszym fachowcem niż ta szarańcza, która z budżetu państwa wyssała na swoje machlojki setki miliardów złotych!!!!
      Ale co tam… Nie ważne że państwo się sypie – grunt, że nie ma Tuska! Prawda?
      I na potwierdzenie debilizmu tej władzy – jak oceniasz fakt, że właśnie media obiegła informacja o finalizacji zakupu 308 nowych limuzyn dla rządu? Teraz! W dobie szalejącej pandemii! Oto profesjonalne podejście do kwestii finansów państwa.

    • Do Kobieta:
     Po pierwsze nigdzie nie napisałem, że obecna władza jest ok, oczywiście ty rozumujesz po swojemu. Jak ktoś nie jest przeciw, to musi być za. Tamta lewica? A czołowi działacze z PZPR i późniejszego SLD w europarlamencie są tylko gościnnie jako eksperci od demokracji? Jakby żył Kiszczak i Jaruzelski, to też pewnie by do nich dołączyli. Obecna lewica,to większości przypadków wałka o jakieś przywileje dla LGBT, szary człowiek jest zbyt szary, żeby go zauważyć. Jakoś nie widziałem w tłumie tych twoich autorytetów, choć widziałem kilka relacji w TVN i Polsacie. Stanie na chodniku i pochlebne wypowiedzi nazywasz czynnym udziałem? Tak samo można potraktować dziennikarzy i gapiów. Najważniejsze, żeby sobie wybrać bezpieczne “stanowisko dowodzenia”. Twierdzisz, że te protesty nie są polityczne??? Chyba nie widziałaś haseł na transparentach. I nie pisz, że politycy robią coś jako zwykli ludzie, bo o zwykłych ludziach nie mają zielonego pojęcia. Próbują jedynie dzięki wam odzyskać rządowe stołki. Tusk? Jakie to ma znaczenie, gdzie jest? No chyba, że dla ciebie? Powiedz jeszcze, w którym to rządzie ministrowie nie byli politykami? Niestety jest tak, że liczy się przynależność, a wiedza i kompetencje to zupełnie inna bajka. Pod względem afer poprzednia ekipa raczej w niczym nie ustępowała obecnej, a ówczesne wolne media zamiataly to trochę pod dywan. Sprawdź też jak rosło nasze zadłużenie w latach 2008-15 i nie było wtedy pandemii. Skoroo już poruszyłaś temat szalejącej pandemii, to jak się do tego mają tego typu zgromadzenia? To wygląda na brak poszanowania dla jakiegokolwiek życia.

 10. Do ,a może …Piszecie,że wulgaryzmów chodzący używali?A skąd to wzięli-z SEJMU !!!A niezłe zachowanie można podpatrzeć i…oczy !Proszę o nie wyzywanie Młodzieży,ale zastanowić się nad swoimi(starszych)….A.może przetrzecie oczy i ktoś błędy zauważy?Mam nadzieję,że chodź jedna osoba w złą intencję słów swoich-uwierzy.A to dobrze dla Młodzieży

 11. Popieram kobiety ale w czasach pandemi narażać siebie i innych to uważacie ze to dobre. Dla mnie zero rozumu i dbania o innych bo najbardziej ucierpią ci co nie biorą udzialu w marszach wasze matki i babcie, dziadkowie oraz znajomi. Mimo że was popieram w sprawie aborcji to te skupowiska ludzi część bez masek to jest złe. Bo wy macie prawa ale brak szacunku dla zdrowia ludzkiego.

  • Niestety, to właśnie te dolnośląskie ziemie po wojnie zostały zasiedlone tymi ciemniakami czerwonymi ze wschodu, którzy dzisiaj wychodzą na ulicę. Całe szczęście, że nie wszyscy, zostało trochę tych patriotów, bo inaczej dalej pracowalibyśmy dla brata. Chcecie znowu być niewolnikami Niemca i Putina? O chyba tak, bo niedouki tylko stawiają rządania, po za tym nic nie potrafią oprócz picia alkoholu i ćpania. Pracować też nie chcą bo, po co jak można ukraść.Polską inteligencję Sowieci i Niemcy wymordowali. Mało ich zostało i to tylko dzięki nim znowu jesteśmy wolni. Teraz znowu niedouki bez kultury i Boga pchają się do koryta, bo najlepiej i najprościej komuś zabrać i jeszcze go zabić.

 12. Do tych wszystkich Państwa co ukrywają się za pseudonimami. Kto tutaj powinien się wstydzić? Napewno nie kobiety i młodzież która w końcu ruszyła się bo zauważyli że to chodzi o ich interes. Twierdzicie że jest wulgarnie? Bo jest prawdziwe. Twierdzicie że egoiści bo corona Virus i nie myślą o innych. To tak jak byście powiedzieli powstańcom warszawskim nie zaczynajcie powstania bo jest dużo Niemców. Bierze mnie na wymioty kiedy czytam wasze komentarze. Może czas wyłączyć telewizory i zacząć myśleć logicznie. Brawo kobiety i młodzież.

  • Gdzie aborcja na życzenie, a gdzie Powstanie Warszawskie? Nie mieszaj tematów świętych z nieświętymi. Takie postępowanie jest świństwem. Powstańcy nie mieli wyboru – Warszawa była eksterminowana, aborcjoniści sami eksterminują, zamiast wcześniej wydać 5zł przy kasie w dowolnej Biedronce /nie jest to lokowanie produktu 🙂 ).

   • Do elka, przepraszam że z małej litery, ale nie zasługujesz na wielką. POWSTAŃCY mieli wybór. Albo być w dalszym ciągu poniżanym albo walczyć o swoje. Tak samo jak w przypadku teraźniejszym. Jak wtedy tak i teraz znajdują się takie osoby jak ty przeciwne temu. Czyli godzisz się na traktowanie ciebie jak śmiecia. Powinnaś się przebadać i proszę nie pisać mi tutaj co jest święte a co nie. Właśnie przez takich nieudaczników jest jak jest w tym kraju. Jedyne czego mi żal to tylko to że każda partia polityczna chce coś ugrać dla siebie.

   • na fazie gdybyś potrafił czytać to byś zauważył że poprosiłem o wyłączenie telewizji. Ale widać lepiej mieć wujka Tuska niż być pucybutem zakompleksionego Pana z kotkiem. I jeżeli chcesz się podzielić swoimi uwagami to oficjalnie a nie pod chorym nickiem.

 13. Dziękuję Panu R.S. – za wpis.
  – Trudno dotrzeć do anonimowych wypowiadających się, którzy oceniają, wkurzaja się,,, a to, że młodzież, a ze to kobiety, a że skrobanka, a ze manipulacja, a ze nie rozumieją tk, – a ja jestem przekonana że Ci wychodzący, właśnie Oni WIEDZĄ w czym rzecz dlatego protestują za nas wszystkich, aby np czerwony kapturek mógł sam zdecydować jak mu się coś w lesie przytrafi , aby Każda kobieta mogła sama decydować, wtedy łatwiej jest jej dźwigać dokonany wybór. Brawo Kobiety, Brawo Młodzież, Brawo mężczyźni, że nas wspieranie.

 14. “Wśród tandetnych szkieł lśnić jak DIAMENT ” śpiewał Perfekt.
  Tak Panie Grzesiu , jest Pan diamentem wśród tej pustej , zmanipulowanej młodzieży. Młodzieży bez żadnej wartości, żyjącej tylko dniem dzisiejszym.
  Wielki szacunek dla Pana Rodziców.
  Ostatni będą PIERWSZYMI !. Brawo.

 15. Marta Lempart mówi-nasz główny postulat to-rząd musi odejść.
  Ok,też mi się nie podobają zagrywki Pis.
  Umyli sobie ręce tym wyrokiem.
  Przecież to jest wyrok Trybunału i czy u władzy będzie Wiosna,PO czy inny twór polityczny to jest jednak wyrok.
  Ile osób idących w tych protestach wie o co chodzi?
  Chcecie się skrobać na życzenie?
  Jest antykoncepcja dla kobiet i męzczyzn.
  Dużo w tych pochodach środowisk Lgbt a z tego cięzko o dzieci.

  • Nie kompromituj się.
   Tego skompromitowanego ,,trybunału” , którego skład podyktował prezes Jarosław K……. ?
   Prokurator stanu wojennego ? I odkrycie towarzyskie ,, prezesa Jarosława K……
   A raczej jego kucharka ?
   Kobiety Polki mają prawo do szczęśliwego macierzyństwa, wolności oraz decydowania i życia bez strachu, cierpienia,

   • Ja się kompromituje?
    Skład trybunału oczywiście po układach ale innego wyroku nie mógł wydać.
    Konstytucję mamy taką i tyle.
    Jakoś nie widzę już koszulek z napisem Konstytucja czyżby już nie modne?
    Poszło aborcję teraz już dokładają postulaty tragedia klimatyczna,lgbt,opieka zdrowotna.
    To przecież teraz modne.
    Będą wybory to trzeba chodzić i decydować a tak wydaje mi się że ktoś chce wykorzystać elektorat Trzaskowskiego i zaistnieć w końcu.

    • Widać naoglądałeś się TVPiS i już całkiem zchamiałeś.
     Aha, tam Ci nic nie powiedzieli ?
     No to nie wiesz, że w skład nielegalnego ,,trybunału K….prezesa jednego.
     wchodzą np:
     a) były prokurator stanu wojennego, który skazywał i represjonował Polaków za to, że upominali się o demokrację ?
     Tak Twój prezes skompromitował, upodlił i upokorzył jedną z najważniejszych instytucji demokratycznych w RP. Nie było godniejszych Polków ?
     b) ,,odkrycie towarzyskie roku ” a raczej kucharka prezesa Jarosława K…… to żona byłego tajnego współpracownika komunistycznej służby bezpieczeństwa, dziś przedstawiciela RP w Niemczech.
     Tak Twój prezes skompromitował i upokorzył jedną z najważniejszych instytucji demokratycznych w RP. Nie było godniejszych Polków ?
     Każde orzeczenie tego skompromitowanego ,,trybunału” jest konsultowane i podyktowane przez Twojego idola prezesa kasty pisowskobolszewickiej.
     No to chyba sobie mózg wyskrobałeś sam.

 16. Ciemnogrodzie prowadzi dyskusje wokół życia i uczłowieczenia nie mają pojęcia jakie są jedynie słuszne podstawy. Do tych ogłupianych pojęciem ‘Dzieci nienarodzone”.
  “Nie jest dzieciobójczynią ta, która sprowadza poronienie, zanim dusza wstąpi w ciało” (Non est homicida, qui abortum procura, antequam anima corpori sit infusa” – z natchnienia Ducha Świętego – św. Augustyn.
  Według stanowiska Kościoła, człowiek to ciało ożywione przez nieśmiertelną duszę. Św. Tomasz z Akwinu, doktor – największy teoretyk – pisał, że płód jest ożywiony przez duszę w 40. dniu po zapłodnieniu w przypadku chłopców i w 80. dniu w przypadku dziewczynek. (Encyklopedia katolicka, t. III, str. 454).
  Czyli do tego okresu płód nie jest człowiekiem! Kościół katolicki nigdy nie powiedział, że św. Tomasz z Akwinu się pomylił, bo musiałby przyznać, że Duch Święty, który kierował świętym mężem, również się pomylił i źle go natchnął, także w wielu innych sprawach. Zresztą nie tylko jego…
  Ostateczne rozstrzygnięcie miało miejsce jeszcze 5 kwietnia 1713 roku, kiedy to Święta Inkwizycja dokonała analizy kwestii chrzczenia poronionego płodu w sposób naturalny lub w wyniku aborcji. Stwierdza ona a papież Klemens XI powagą Kościoła zatwierdza:
  “Jeżeli istnieją uzasadnione podstawy do uznania, że płód jest ożywiony duszą rozumną, wówczas może i powinienem być ochrzczony. Jeśli natomiast nie istnieją racjonalne przyczyny po temu, wówczas w żadnym wypadku nie może być ochrzczony.”
  Takie podejście do kwestii chrztu w sposób oczywisty podtrzymuje pogląd o późniejszym uczłowieczeniu. Jednakże z drugiej strony po raz pierwszy nie ustala się momentu uczłowieczenia na czterdziesty dzień od chwili poczęcia. Ten nowy element – wraz z najnowszymi odkryciami nauki w okresie Oświecenia – stanowi początek nurtu dającego podstawę współczesnemu stanowisku Kościoła.
  I jeszcze jedna sprawa.
  Otóż wspomniana Encyklopedia katolicka na str. 501 (t. IV) podaje definicję dziecka:
  „Dzieckiem jest człowiek w okresie od urodzenia do pierwszych lat dojrzewania (0-12 lat).
  To skąd się „narodził” u tej durnowatej świątobliwie kasty termin – „dzieci nienarodzone”?
  To jakieś science fiction!

 17. UWAGA! UWAGA! UWAGA!
  Sąd Rejonowy w Olsztynie odmówił wszczęcia postępowania wobec nastolatki uczestniczącej w proteście przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Policja podawała, że dziewczyna była współorganizatorką marszu bowiem szła na jego czele.
  Sąd przede wszystkim ustalił, że nastolatka nie była wcześniej notowana w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich Sądu Rejonowego w Olsztynie jako nieletni sprawca czynów karalnych. Natomiast wydane postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania z uwagi na brak podstaw do jego wszczęcia uzasadnił tym, że sam fakt uczestniczenia w takim proteście nie stanowi okoliczności wskazujących na zagrożenie jej demoralizacją.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here