Lwówecka policja o protestach

30
2495

Mundurowi podsumowali wczorajszy strajk kobiet w Lwówku Śląskim. Policja składa także podziękowania.

 

Kilkaset osób zgromadził piątkowy strajk kobiet w Lwówku Śląskim. Nawet brzydka pogoda nie zniechęciła wkurzonych na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że legalizacja zabiegu przerwania ciąży, w przypadku, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, nie znajduje konstytucyjnego uzasadnienia.

Panie wspierane przez mężczyzn w strachach deszczu przeszły ulicami Lwówka Śląskiego. Nad porządkiem i bezpieczeństwem podczas demonstracji po raz kolejny czuwali lwóweccy policjanci, którzy dziś krótko podsumowali protest.

W dniu wczorajszym marsz w Lwówku Śląskim przebiegał spokojnie i bezpiecznie. Policjanci nikogo nie zatrzymali ani nie wylegitymowali” – wyjaśnia sierż. Olga Łukaszewicz rzecznik Policji w Lwówku Śląskim.

Lwóweccy policjanci zabezpieczają każdy z protestów. W mundurach i po cywilnemu czuwają nad bezpieczeństwem i porządkiem. Ich pomoc dostrzegają uczestnicy manifestacji, którzy każdorazowo dziękują funkcjonariuszom. Głośne okrzyki „Dziękujemy” i gromkie brawa dla policjantów towarzyszom każdemu ze strajków. Dziś za współpracę i pokojowy przebieg demonstracji  podziękowania uczestnikom składa policja:

Chcielibyśmy podziękować uczestnikom protestu w Lwówku Śląskim i Gryfowie Śląskim za współpracę i pokojowy przebieg protestu” – dodaje sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski.


Lwówek Śląski: Ruszył spacer solidarności z kobietami

30 KOMENTARZE

  • Jak tak lubią “skupiska” to w przypadku stwierdzenia “pozytywa” i udowodnienia udziału w “spacerze” izolować wszystkich w jednym miejscu niezależnie od stanu zdrowia. Przecież świadomi konsekwencji szli (się) zarażać.

 1. Pani Olgo pójdzie Pani do pierdla razem ze swoimi kolegami za współudział
  „Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach, powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8„

  • ,,Ten wirus jest w odwrocie. Nie ma się już co jego bać”
   Pamiętamy wszyscy. To mówił ,,premier Morawiecki”.
   A bony turystyczne już skonsumowane ?
   Kto niemądrą oraz nieodpowiedzialną polityką przyczynił się do dzisiejszych kłopotów ?
   Sekta PiS, zjednoczonej prawicy Kaczyńskiego.

   • Dzieciaku trzeba było spytać się mamy albo taty oni napewno śledzą informacje jaka jest na całym świecie. W Polsce nie jest źle… ale po tym obrzydliwym spektaklu może być tragicznie. Znaki szatata rzucone na ulicę wrócą karmą dla takich jak ty. Boga się nie boisz?

    • Nie ma żadnego Boga.Spojrzyj choćby na 20 wiek.Widzisz tu gdzieś Boga??Wiecznie nieobecny gospodarz.Macie katolicy na kogo zrzucać swoje niepowodzenia-“Bóg tak chciał’ i tyle.Hehehehe

 2. Policja powinna palami rozgonic to lewactwo za ten stek przeklenstw w przestrzeni publicznej, przeciez to jest karalne,moje dzieci to sluchaly poniewaz mieszkam na ul.Sienkiewicza! Dzicz i upodlenie i to maja byc kobiety?

  • Dziczą, upodleniem i haniebnym zachowaniem wykazał się ten rząd. Wszyscy tępo wpatrzeni w starego kawalera który nawet rodziny nie umiał założyć a śmie innych pouczać jak rodzić i wychowywać dzieci. Ale oni robią to za konkretną kasę liczoną w dziesiątki tysięcy miesięcznie. A Ty za co, ochłap w postaci 500 czy 300+ ?.

   • Trzeba być półgłówkiem żeby nie wiedzieć że takie ustawy uchwala Sejm i Senat, a nie Kaczyński. A jeśli uważasz że, +500 i + 300 to za mało to idź z pochodem i rozkrzyczanymi, wulgarnymi babami do Tuska, Wałęsy, Balcerowicza , Lewandowskiego i wielu innych złodziei, którzy Polaków okradli, a gospodarkę doprowadzili do ruiny z udziałem kasty sędziowskiej.Czy Ty człowieku jesteś ślepy, czy masz zanik pamięci jak było, a może jesteś jednym z tej bandy.

 3. A wiedzą Panstwo co to jest wolność?
  Dlaczego panie panowie nie osądzają obecnego rządu za to że w tak trudnej dla nas sytuacji epidemii decydują o ubezwłasnowolnieniu kobiet czy tez przymusowym szczepieniu zamiast zająć się służbą zdrowia pomocą dla ludzi.Pielęgniarki i lekarze już nie dają rady. Jeden szpital przyjmuje pacjentów z czterech szpitali .Ludzie boją się zachorować zawał serca teraz to kaplica .Dla zdrowych od COVID. a chorych na inne choroby leczenie i zabiegi odwołaneRząd w tym czasie powinien się zająć tylko tą sprawą a nie zmieniać tak kategorycznie nasze Prawo dzielić naród i powodować wojnę domowa.Kochamy się jako ludzie bo nie wiadomo co nas czeka

  • Kobieto jakie ubezwłasnowolnienie, idziecie z wulgarnymi napisami w manifach ulicznych, wykrzykujecie wulgaryzmy,a nikt Was nie bije. Gdyby to był Jaruzelski to by czołgami Was rozjechał, a Tusk wysłałby policję z działkami wodnymi, pałami i kazał strzelać jak do górników .A takiej rozjuszonej hołocie , by się należało pałowanie. Też jestem kobietom, matką i żadnych praw mi w tym pięknym kraju, który POLSKA się nazywa nie brakuje!

   • Babochłopie i klepiesz i klepiesz tą zakłamaną czerstwą propagandę TVPiS, jak papuga.
    Twoje manipulacje na nikim nie robią już żadnego wrażenia.
    Zostawcie niewinne kobiety w spokoju ! Przestańcie nas zastraszać
    Miarka się już przebrała
    „Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach, powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8„
    Sekta PiS, zjednoczonej prawicy Kaczyńskiego gotuje na siebie miecz sprawiedliwości
    – to tylko kwestia czasu.

 4. Ktoś marzy o pałowaniu,inny …o pasożytowaniu! LUDZIE,zastanówcie się czego chcecie,żeby Policja (w naszym mięście) chodzenie popierała,czy nas wykładała!Wiadomo,wszystkim się nie dogodzi.Naszej Policji -Brawa!!!…p.s.Każdy ma wolność słowa ,co chce powiedzieć i sprzeciw wyrazić,może spacerować i nikogo nie denerwować!

 5. Przyzwalanie na zgromadzenia powyżej 5 osób w tym momencie stanowi naruszenie prawa i zagrożenie bezpieczeństwa publicznego obywateli ,za 2 tygodnie zobaczymy skutki nieodpowiedzialności policji …

 6. Brawa i podziękowania dla lwóweckiej Policji.
  A dla osób zbulwersowanych kilka informacji:
  – to nie było zgromadzenie tylko marsz/spacer/przechadzka (i tu szansa wyboru odpowiedniego słowa);
  – powszechny nakaz zasłaniania ust i nosa w miejscu ogólnodostepnym był przestrzegany;
  – jako jeszcze wolni ludzie mamy prawo wyrażać swoją opinię i niezadowolenie;
  – pamiętajmy ze prawie połowa naszych rodaków nie głosowała na partie rządzącą a tym samym na wszelkie jej “pomysły”, więc mamy prawo wyrazić swoją niechęć i niezadowolenie.
  -PAMIĘTAJMY że w przyszłości może być różnie i kiedy Wam się coś nie spodoba i będziecie chcieli to zamanifestować wychodząc na ulicę i protestując, to docenicie to, że macie do tego prawo ( tak jak my teraz)!
  Dziękuję!

 7. babami, jagami, czarownicami – posłankami diabła najczęściej określano kobiety niezależne, posiadające możliwości regulacji poczęć.
  Zagrażało to zyskom kasty rządzącej i duchowieństwa wynikającym z wyzysku poddanych. Do podporządkowania sobie i rozprawy z kobietami kasta rządząca i duchowieństwo najczęściej wykorzystywały stan klęski żywiołowej, najczęściej niewytłumaczalnej dla ludu epidemii,
  Zwyczajowym kozłem ofiarnym stawały się kobiety.
  Baby, jagi czarownice potrzebne były więc do skupienia gniewu ludu, chroniąc kastę rządzącą i duchowieństwo.
  Do polowań na czarownice powołany został cały system prokuratorsko-śledczy
  kaczyzm klasyka średniowiecza
  My Polacy 2020 r.

 8. „W szczególności musimy bronić polskich kościołów. Musimy ich bronić za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków PiS i tych, którzy nas wspierają, do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła” – Jarosław Kaczyński
  +++++++++++
  „Bóg nie potrzebuje być przez nikogo broniony i nie chce, aby Jego imię było używane do terroryzowania ludzi. Proszę wszystkich o zaprzestanie używania religii w celu budzenia nienawiści, przemocy, ekstremizmu i ślepego fanatyzmu” – papież Franciszek
  +++++++++++
  „Polska tradycja to Kościół silny siłą społeczeństwa, a nie mocą państwa – nie partyjno-państwowe kordony ochronne wokół kościołów. Kościół potrzebuje dziś ochrony – ale przede wszystkim przed tymi, którzy niszczą go od wewnątrz, czyniąc go służebnicą władzy państwowej – arcybiskup Wojciech Polak – Prymas Polski

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here