Lwówek Śląski: Na co pieniądze z Polskiego Ładu?

11
1892
zdjęcie poglądowe

28 grudnia 2021 r. ruszył nabór wniosków do drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład. Potrwa on do 15 lutego 2022 roku, przy czym rząd z góry przyznawał, iż nie wyklucza możliwości przedłużenia naboru.

 

Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

Każdy samorząd może złożyć po trzy wnioski. Limity dofinansowania dla wniosków to 5 mln, 30 mln i 65 mln zł. Jednak aby moc wnioskować o wsparcie w kwotach do 30 i do 65 mln zł samorządy muszą złożyć wpierw wnioski do 5 mln zł. Program zakłada bezzwrotne dofinansowanie nawet do 95 proc. wartości inwestycji.

Dodatkowe środki dla gmin i powiatów, w których były PGR-y

Oprócz tego rozpoczęła się także trzecia edycja Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. To dodatkowy nabór dla gmin i powiatów, w których zlokalizowane były PGR-y. Nabór w tej edycji potrwa również do 15 lutego 2022 roku – z możliwością przedłużenia).

Samorządy mogą złożyć dwa dodatkowe wnioski. Limity dofinansowania dla wniosków to 2 mln i 5 mln (gminy) oraz 2 mln i 8 mln (powiaty). Minimalny poziom udziału własnego w tym programie to 2 proc.

Lwówek Śląski wnioskuje o 34,2 mln

Wnioski do obu tych programów złożyła już Gmina i Miasto Lwówek Śląski. Jak czytamy na stronie magistratu, lokalne władze chcą otrzymać pieniądze na:

1) Przebudowa ulic: Traugutta, Browarnej, Malinowskiego, Zamkowej, Szkolnej, Stogryna, Murarskiej i Orzeszkowej w Lwówku Śląskim – wnioskowana kwota dofinansowania: 11.400.000 zł; przewidywana wartość inwestycji: 12.000.000 zł.

2) Przebudowa ulic: Jana Pawła II, Partyzantów, Krasickiego, Kościuszki, Sikorskiego w Lwówku Śląskim – etap I – wnioskowana kwota dofinansowania: 4.740.000 zł; przewidywana wartość inwestycji: 4.990.000 zł.

3) Budowa Publicznego Przedszkola wraz z Klubem Dziecięcym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lwówku Śląskim – wnioskowana kwota dofinansowania: 11.475.000 zł; przewidywana wartość inwestycji: 13.500.000 zł;

4) Budowa świetlicy wiejskiej wraz z miejscem na filię biblioteki w miejscowości Niwnice – wnioskowana kwota dofinansowania: 1.890.500 zł; przewidywana wartość inwestycji: 1.990.000 zł;

5) Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Płóczki Górne i Nagórze – etap I – Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Płóczki Górne – wnioskowana kwota dofinansowania: 4.740.500 zł; przewidywana wartość inwestycji: 4.990.000 zł.

Pierwszy i trzeci wniosek to ponowienie tych z poprzedniego naboru, w którym to Gmina wnosiła o środki na trzy zadania o łącznej wartości 28,2 miliona złotych, a ostatecznie otrzymała wsparcie na jedno zadanie w kwocie 4.560.000 złotych. Rządowe wsparcie otrzymała budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Rakowice Małe i Rakowice Wielkie.

11 KOMENTARZE

 1. Dopiera co gmina tłumaczyła się z nieprzystąpienia do projektu tłumacząc że PGR-y były sto lat temu i nijak się mają do obecnej sytuacji mieszkańców gminy… Może wypowie się ktoś kto się jeszcze nie pogubił w tych kłamstwach..?!?

  • Zostawcie Edycię w spokoju. Ona teraz bardzo przeżywa odejście Arusia. A tyle dla niego zrobiła! Wdzięczyła się i kombinowała, zakładała kuse kiecki i siliła na pseudoseksowne stylizacje, udawała 30 lat młodszą niż wygląda… jest się z czego śmiać?

 2. Fakt że gmina wystąpiła z jakimkolwiek wnioskiem musi być oszałamiającym wręcz osiągnięciem skoro urząd obwieszcza to na swoim fanpage’u na facebooku. Wpis w stylu: zabraliśmy się za robotę , za która nam płacą. Jak tak dalej pójdzie będziemy tam: przyszliśmy do pracy i oczekujemy lajków

 3. Jak zrobią coś w gminie to młody znowu powie że on pierwszy wnioskował i jego zasługa
  Pewnie mlody daj sto wniosków albo dwieście i wszystko co zrobią inni sobie przypiszesz
  Dostaniesz lajki

  • Być może ta właśnie idea przyświeca przynajmniej niektórym urzędnikom gminy…?!? Nic nie robić, żeby ktoś inny nie spijał śmietanki? Np. znana pani od promocji ostentacyjnie demonstruje za pośrednictwem komunikatorów społecznościowych, że w pracy może co najwyżej pomalować usteczka i zrobić dziubek do selfi. Taka sytuacja

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here