Czy wiesz, że WOŚP przekazywała sprzęt dla naszego szpitala?

12
1153

Wyjątkowo gorąco zapowiada się najbliższa niedziela – 12 stycznia 2020 roku. Wszystko za sprawą gorących serc wolontariuszy i wszystkich osób wspierających Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W czasie tegorocznego 28. Finału Orkiestra zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Wolontariuszy będziemy mogli spotkać w każdym polskim mieście oraz w wielu miejscach poza granicami kraju. Wspierać WOŚP można także poprzez udział w aukcjach i licytacjach w internecie.

Zgodnie z tradycją, każdy Finał WOŚP jest okazją do rozliczenia poprzednich zbiórek, czyli podsumowania zakupów i wydatków sfinansowanych dzięki zaangażowaniu w Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W związku z tym, przed 28. Finałem Fundacja opublikowała zestawienia zakupów za pieniądze zebrane w 25. Finale (rozliczenie ostateczne), 26. Finale (rozliczenie częściowe) oraz zeszłorocznym, 27. Finale (rozliczenie częściowe). Jednocześnie współpracująca z Fundacją firma The Story zamieściła dane o szczegółowych zakupach w serwisie www.nacoidamojepieniadze.wosp.org.pl.

Zestawienia opublikowane przez WOŚP znaleźć można na stronie wosp.org.pl/fundacja/wazne/rozliczenia.

Dane, które opublikowaliśmy, obejmują wszystkie zakupy i zobowiązania, które podjęła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dzięki zebranym środkom. Są to dane kompleksowe, które obejmują nie tylko wydatki poniesione fizycznie do końca roku księgowego 2019, ale także środki zarezerwowane w wyniku zawarcia aktualnie realizowanych kontraktów. W ich przypadku płatność przypadnie już na rok 2020, a być może na rok 2021, ponieważ wielomilionowe inwestycje w sprzęt taki, jak rezonanse, tomografy czy rentgeny stacjonarne wymagają dostosowania szpitalnych pomieszczeń i prac budowlanych. Zresztą właśnie tym różnią się przedstawione zestawienia od raportów wysyłanych do MSWiA – tam, na bazie obowiązujących przepisów, możemy raz do roku podać jedynie wydatki fizycznie poniesione tylko w danym roku kalendarzowym. A więc zaprezentowane przed 28. Finałem zestawienia są dokładniejsze i realnie pokazują, jak zostały spożytkowane powierzone Orkiestrze pieniądze – mówi Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP.

Zeszłoroczny, 27. Finał zakończył się rekordowym wynikiem 175 938 717,46 PLN. Po odjęciu kosztów poniesionych na organizację zbiórki, zdecydowana większość zebranych pieniędzy została już rozdysponowana. Na zakup sprzętu medycznego, pomoc indywidualną oraz prowadzone przez WOŚP programy medyczne i edukacyjne przeznaczono 170 647 774,39 PLN. Największą pozycją w wydatkach Orkiestry zajęły zakupy dla oddziałów pediatrycznych – na ten cel przeznaczono 152 217 365,18 PLN. Na tę kwotę składa się m.in. zakup 9 rezonansów magnetycznych, 13 tomografów komputerowych czy 15 stacjonarnych aparatów RTG, a także specjalistyczny sprzęt przeznaczony do pracy w warunkach rezonansu magnetycznego. Kwota 2 380 146,04 PLN została zarezerwowana do rozdysponowania w roku 2020.

W swojej historii Wilka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała głównie dla dzieci. Ale były także finały, podczas których WOŚP zbierał środki również dla osób starszych.

Pieniądze z I, V, VII, VIII, IX i XXV Finału pozwoliły na wsparcie lwóweckiego szpitala. 354.556,20 złotych to kwota za jaką dokonano zakupów sprzętu, który trafił do naszego szpitala – w Lwówku Śląskim i Gryfowie Śląskim.

Mieszkańcy naszego regionu ze sprzętem zakupionym przez WOŚP spotkać mogą się także w szpitalach w okolicznych powiatach. Wszystkie szczegółowe informacje o zakupach dokonywanych przez WOŚP i tego, gdzie jaki sprzęt trafił są publikowane na stronie: www.wosp.org.pl/medycyna/sprzet/przekazany-sprzet

Przypomnijmy. W czasie tegorocznego 28. Finału Orkiestra zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

 

-/ red / WOŚP /-

12 KOMENTARZE

 1. Wszyscy Jurka lubią i szanują , miałaś zły sen kobieto, partia kiedyś była za komuny a twój syn na pewno jest ministrantem i zbierł datki a te oplucie to woda święcona kropiona przez księdza, tak że alkohol odłóż na bok i weż się za siebie.

 2. Miałem sen. Miałem sen. Księża i ich owieczki zbierały na WOŚP.. Wszyscy zbieramy dla ogólnego dobra. Kuźwa Jeżeli hejt idzie od ludzi nienawidzącego WOŚP. OK piszcie deklarację , Nie chcę być leczony przy udziale sprzętu z WOŚP. I gitara. Ten sprzęt uratował moją matkę . To do łajz które są anty WOŚP. Owsiak jestem z tobą. Reszta to Ćwoki .

  • Idiotów wszędzie pełno, wśród przeciwników jak i zwolenników WOŚP. A co do deklaracji to może też złóż że chcesz być leczony tylko na sprzęcie kupionym przez Jerzego, skoroś taki fan !

   • Obyś kiedyś nie płakał ty jako ja. Wolę dać na Owsiaka niż na tacę dla sukienkowych.
    To jest jedyna firma co sprzedaje coś czego nie widać. Tak jestem fanem Owsiaka. Tak jestem fanem normalności, uczciwości . Nie jestem fanem obłudy zakłamania i 500+.
    Ledwo wyleziesz z kościółka dobry katolu już nawijasz .

 3. Trzeba otwierać fundacje dobry sposób na życie ,biednym się da wystarczy dla wszystkich, wpływy, obroty są Aktorzy i inni wiedzą co robią nie potrzeba kredytów brać

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here