Prokuratura stawia zarzuty mężczyźnie, który podpalił konkurencyjny zakład

2
251

27 marca 2019 roku, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania wobec Piotra U., podejrzanego o spowodowanie pożaru składu opon na terenie Lubania oraz o popełnienie innych przestępstw.

25 marca 2019 roku doszło do pożaru budynku oraz opon składowanych na terenie jednej z nieruchomości w Lubaniu. Niezwłocznie po zakończeniu akcji gaśniczej pod kierunkiem Prokuratury Rejonowej w Lubaniu funkcjonariusze Policji podjęli czynności na miejscu zdarzenia, w wyniku których ustalono, że doszło do celowego podpalenia.

Zatrzymano Piotra U., właściciela jednego z dwóch konkurencyjnych zakładów oponiarskich, działających na terenie nieruchomości, gdzie doszło do pożaru. Ujawniono przy nim substancje psychotropową w postaci metamfetminy.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty popełnienia łącznie siedmiu przestępstw, w tym sprowadzenia zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach w postaci pożaru składu opon, próby zniszczenia mienia poprzez podpalenie pojazdu oraz posiadania substancji psychotropowych. Mężczyźnie zarzucono również prowadzenie samochodu pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Jak ustalono, w październiku 2018 roku na terenie tego samego zakładu doszło do zniszczenia ponad 400 kompletów opon o łącznej wartości przekraczającej 80 tysięcy złotych, poprzez ich poprzecinanie ostrym narzędziem. Czynu tego dopuścił się również Piotr U. Miał on także w marcu 2019 roku wielokrotnie grozić swojemu konkurentowi podpaleniem użytkowanych przez niego nieruchomości.

31-letni Piotr U. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw.

Wobec grożącej podejrzanemu surowej kary, a także z uwagi na obawę, że może on w bezprawny sposób utrudniać postępowanie poprzez ukrywanie się przed organami ścigania i matactwa oraz że może on ponownie popełnić przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu powszechnemu lub życiu i zdrowiu pokrzywdzonych, Prokuratura Rejonowa w Lubaniu skierowała wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Sąd uwzględnił wniosek.

Zarzucone sprawcy przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze do 10 lat.

Dodatkowo Prokuratura Rejonowa w Lubaniu zleciła przeszukanie w jednym z miejscowych zakładów pogrzebowych, którego właścicielem jest ojciec Piotra U. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji ujawnili tam substancje psychotropową w postaci 30 gramów metamfetaminy i środki odurzające w postaci ziela konopi innych niż włókniste. Narkotyki były ukryte w urnie. Do ich posiadania przyznał się jeden z pracowników zakładu pogrzebowego Marcin K., któremu przedstawiono zarzut i zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju.

2 KOMENTARZE

  1. sie w tym lubaniu boicie tego pioterka że szok przecież to lamus tylko szybko do parteru go trzeba sprowadzić, w Zgorzelcu próbował wojować 2 razy za drugim razem wracał przez Prage na boso do lubania

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here