Lwówek Śląski – harmonogram wywozu śmieci 2022

6
4043
zdjęcie poglądowe

„Odpady odbierane są zgodnie z harmonogramem od godz. 6:00. Daną trasą pojazd odbierający odpady przejeżdża tylko raz – odpady wystawione po przejeździe pojazdu dokonującego odbioru odpadów – nie będą odbierane.” – informuje na stronie lwóweckiego magistratu „SANIKOM”.

 

„Pojemniki i worki należy ustawić w miejscu wyodrębnionym, widocznym, dostępnym dla pracowników wykonawcy bez konieczności otwierania wejścia na teren nieruchomości, lub – gdy takiej możliwości nie ma – wystawić w dniu wywozu na chodnik lub pobocze ulicy przed wejściem na teren nieruchomości.”. – dodaje Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Szkopuł w tym, iż mamy już prawie koniec 2021 roku a harmonogramu odbioru odpadów na nowy rok jeszcze nie ma! Sprawdziliśmy na stronach lwóweckiego urzędu, sprawdziliśmy na stronach PGK i znajdujące się tam harmonogramy swoją ważność mają do końca br.

Dbający o czystość mieszkańcy gminy Lwówek Śląski nie wiedzą kiedy będą odbierane śmieci z ich ulicy, ich miejscowości. Pytają nas, czy w poniedziałek rano wszyscy mają wystawiać odpady na ulicę, czy nie? I co będzie, jak nie wystawią i akurat śmieciarka przejedzie?

W Sanikomie usłyszeliśmy, iż harmonogramu faktycznie jeszcze nie ma. To znaczy się wersja papierowa jest ale w drukarni i będzie dostępna w spółce być może w piątek, 31 grudnia. A wersja elektroniczna też jest, ale nie ma informatyka, który mógłby ją dodać na stronę internetową.

Mieszkańcom na nowy rok życzymy dużo cierpliwości i szczęścia.

6 KOMENTARZE

  1. Spokojnie wszystko w odpowiednim czasie do pierwszego odbioru w nowym rok jest sporo czasu kto miał w poniedziałek na pewno tak będzie hyba że aura spłata nam figla

  2. Czyli wypadałoby obniżyć o połowę opłatę/jak na razie/ za nie wywóz śmieci w pierwszej połowie miesiąca. Nie wiadomo czy i kiedy wystawić kubły czy worki.
    Co do urzędników…nieuki są wszędzie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here