Piknik z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

4
3590

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest 2 maja. Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. To także okazja do świętowania, organizacji pikników, czy innych patriotycznych wydarzeń.

 

Obchody Dnia Flagi

W Lwówku Śląskim już od kilku dni na ulicach miasta, na budynkach urzędów, ale także i w oknach i na balkonach zwykłych mieszkańców powiewają flagi.

Władze miasta nie zwykły organizować hucznych uroczystości. Za to w tym roku z ciekawą inicjatywą wyszli sami mieszkańcy. Pan Jerzy Fidorów we współpracy z Panem Markiem Jakubiakiem Posłem na Sejm RP a jednocześnie właścicielem lwóweckiego Browaru oraz Maxem Gronkiem Dyrektorem Browaru Lwówek, Patrykiem Łankowskim ze Strzelców Św. Franciszka i Jarkiem Działą ze Stowarzyszenia Po Stronie Mieszkańców a także z nieocenionym wkładem KGW “Bogata Chata” w Dłużcu i KGW “Wiedźmy znad Bobru” we Włodzicach Wielkich zorganizowali piknik.

Program Obchodów Dnia Flagi

Gwiazdą obchodów była Alena Marko, bogatynianka, uczennica ZSET w Rakowicach Wielkich, która popularność zdobyła po znakomitym występie w The Voice Kids. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się zwiedzanie z przewodnikiem Browaru w Lwówku Śląskim, podczas którego uczestnicy poznawali od podstaw proces ważenia piwa a także różnice jakie występują w tym chmielowym trunku, a głównym punktem zwiedzania było Muzeum Browarnictwa. Jak przyznają nam organizatorzy, wśród zwiedzających byli nie tylko mieszkańcy miasta, czy gminy, ale także goście, którzy specjalnie na to wydarzenie przyjechali z sąsiednich powiatów.

Bezkonkurencyjny okazał się jednak dmuchaniec, który po raz kolejny podbił serca najmłodszych mieszkańców miasta.

Najstarszy Browar w Polsce

– Ja zawsze myślałem o współpracy z Browarem, ale nigdy nie było okazji, żeby się wpasować. Moim zdaniem to Miastu powinno zależeć na promocji tego miejsca. Browar to nasza wizytówka. Jest przecież najstarszym browarem w Polsce produkującym piwo do dnia dzisiejszego. – wskazywał Jerzy Fidorów.

– Cieszę się bardzo, że udało nam się zorganizować ten festyn, bo przyznaję było mało czasu i nie wiedziałem czy wszystko się uda. Teraz mogę powiedzieć, że zainteresowanie było bardzo duże i przerosło nasze oczekiwania. – przyznawał Max Gronek, który podkreślał, iż głównym celem festynu była promocja Miasta, promocja Browaru, ale także idea wspólnego świętowania.

Cieszę się, że po raz pierwszy z nowym dyrektorem udało nam się zrobić taką imprezę, był to naprawdę dobry pomysł i mam nadzieję, że współpracować razem będziemy cały czas. – wyrażał nadzieję Pan Fidorów.

– Myślę, że ta impreza zapisze się w kalendarzu wydarzeń Browaru i będzie na stałe z nami gościć. Mam też pomysły na inne wydarzenia, w których będzie można zwiedzać Browar od podszewki, aż po restaurację, gdzie jesteśmy gotowi, żeby z nią ruszyć, ale to wszystko w swoim czasie. – zapewniał dyrektor Browaru.

4 KOMENTARZE

  1. Zanim reatauracja ryszy ,zdazy sie zmienic ze trzech dyrektorow w tym browrze . Sam jestem ciekaw przyczyn tej rotacji. poprzedni dosc sprawnie wymachiwal szabelka – ciekawe co sie stalo?

  2. Brawo dla P. Jerzego i współorganizatorów za piękną, społeczną inicjatywę.
    Burmistrz-Elekt i poprzedniczka, której kadencja dobiegła końca, zachowali się rozważnie nie lansując się
    bez pełnomocnego mandatu. Brawo za zachowanie powagi urzędu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here