Zmienili nazwy obiektów w mapach Google

10
1928

LKS Biali Lwówek Śląski, Park Wiejski, Basen Wiejski, Pole do gry w żule, Fontanna Sutwnerów, Patelnia im. Świętego Graszy, Plac zabaw Grahamek, Jezus obok krzyża, …

 

Wyobraź sobie podróż do nowego miejsca bez dostępu do aplikacji z mapą online? W dzisiejszych czasach to niemal niemożliwe. Dzięki cyfrowym mapom szybko znajdziesz najbliższy sklep, lokalną firmę, atrakcję turystyczną, czy urzędową placówkę. Niektórzy mówią, że jak nie ma czegoś w Googlach, to to nie istnieje. I nie tylko Londyn, Paryż, czy Warszawa na elektronicznej mapie są pełne ciekawych miejsc. Od światowej praktyki nie odstaje również Lwówek Śląski.

Ale uwaga! To, co czyni te mapy niezwykle użytecznymi, jednocześnie stanowi ich słaby punkt. Możliwość edytowania przez użytkowników, która z jednej strony jest wielkim atutem, może stać się koszmarem, gdy wkroczą do akcji internetowi żartownisie. Efekt? Afera gwarantowana!

W ostatnich dniach ktoś naniósł sporo poprawek na internetowej wersji mapy Lwówka Śląskiego. Co najmniej kilkanaście obiektów przybrało nowe nazwy. Mamy teraz: LKS Biali Lwówek Śląski, Park Wiejski, Basen Wiejski, Lwóweckie Skałki, ROD MCMXLV, Pole do gry w żule, Fontanna Sutwnerów, Patelnia im. Świętego Graszy, Plac zabaw Grahamek, Jezus obok krzyża, Skwer Spania u Panasa, Sklep papierośniczy (tanie papierosy na sztuki) Toaleta publiczna, Dom Pogrzebowy “A.S.” oddział w Bytomiu Zakład pogrzebowy, Lipa „Stara” – pomnik przyrody, Koks Taxi, Krzyż Przydrożny Deleżaków, Skały Kawalerskie, Skwer Pietry, … a to zapewne nie wszystkie „kwiatki”, jakie tuż przed Lwóweckim Latem Agatowym pojawiły się w Google Map.

Warto podkreślić, iż to nie pierwsza tego typu „zabawa dzieci” i z pewnością nie ostatnia. Tym razem jednak oprócz nazw w samym mieście lokalne trolle posunęły się tym razem znacznie dalej i stworzyły m.in. “Łowisko licealistek Rakowice Wielkie”.

Wprawdzie Google ciągle udoskonala zabezpieczenia przed trollami, ale jak na razie najskuteczniejszym sposobem walki z trollingiem jest regularne monitorowanie map i korzystanie z narzędzi do zarządzania recenzjami, co pomaga szybko wychwycić i poprawić nieprawidłowości.

Jeżeli Twoja firma ma swoją pinezkę w Google Map, to koniecznie sprawdź, czy nagle nie zmieniła się nazwa albo profil Twojej działalności.

10 KOMENTARZE

  1. Pytanie: dlaczego gmina Lwówek Śląski nie zarządza miejscami publicznymi w google? W takim przypadku te zmiany by nie przeszły, bo musiałby je potwierdzić pracownik urzędu! Panie burmistrzu, do dzieła! Tuż przed Latem Agatowym taka rysa wizerunkowa! A żartownisie z Lubania się śmieją i zacierają ręce!

  2. Niesamowita koincydencja zdarzeń! Ponownie tuż przed Latem Agatowym ktoś ośmiesza nasze miasto. Ciekawe komu na tym zależy i kto jest na tyle prymitywny ???

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here