Lwówek Śląski. Ah jak tu pięknie!

4
1883
zdjęcie nadesłane w sobotę przez czytelników Lwówecki.info

Można by się było rozwodzić nad urokami miasta, gdyby nie nieporadność lub ignorancja osób odpowiedzialnych za jego wizerunek, za czystość i porządek. Syf przy ulicy Sikorskiego jest tu jednym z najlepszych przykładów. Zdjęcia, które otrzymaliśmy od czytelników w sobotę i niedzielę nie pozostawiają wątpliwości. Tym bardziej, iż temat na stronach Lwówecki.info był poruszany już niejednokrotnie. Niestety, osoby kompetentne do rozwiązania problemu najwyraźniej go nie dostrzegają, a ten regularnie powraca. Jak informują nas czytelnicy taki “piękny krajobraz” jest to od kilku dni.

 

Wprawdzie Lwówek Śląski nie jest jedynym miastem, które ma problemy z kontenerami na odzież i bałaganem wokół nich. Ten pojawia się na przykład u naszych sąsiadów, o czym ostatnio informował portal Istotne.pl.

Temat syfu przy kontenerach PCK wrócił na wrześniowej sesji Rady Miasta Bolesławiec. Jeden z radnych pytał o możliwość usunięcia pojemników z Kościelnej i Zacisza. Argumentując swoją prośbę tym, że ubrania są niszczone i rozrzucane dookoła. „Mało tego, potem na tę odzież załatwiają się ludzie; lęgnie się tam robactwo i szczury.” – tłumaczył bolesławiecki radny.

Do sprawy natychmiast odniósł się Prezydent Piotr Roman, który poinformował, iż miejski samorząd odbył kilka spotkań z PCK. Przyznał także, że w pewnym momencie Gmina Miejska chciała zerwać umowę z organizacją. „To jest duży problem” – stwierdził prezydent, który przekazał radnym, iż po spotkaniu z PCK będzie się przyglądać sprawie i chce wypróbowywać różne lokalizacje wspomnianych pojemników, tak aby ten problem zniknął.

Czy w lwim grodzie są osoby kompetentne do zajęcia się tym problemem? Znacie kogoś, kto potrafi załatwić problem przepełnionych pojemników i ciągłego bałaganu w tym miejscu?

zdjęcie nadesłane w niedzielę przez czytelników Lwówecki.info

4 KOMENTARZE

  1. Krótko i na temat zlikwidować ! Prywatna firma z Katowic nie wywiązuje się z odbierania rzeczy z kontenerów systematycznie. Wszystko jest segregowane i sprzedawane w lumpeksach ,a reszta na czyścidła / co można przeznaczyć/

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here