Tytuły „Społecznik Roku” dla druhów Andrzeja i Mariusza Kownackich

0
488

O nadanie tytułu „Społecznik roku Gminy i Miasta Gryfów Śląski” Andrzejowi Kownackiemu – Naczelnikowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Uboczu i Mariuszowi Kownackiemu – Sekretarzowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Uboczu zawnioskował Prezes Zarządu Oddziału Miejsko Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Gryfowie Śląskim Tadeusz Jagiełło.

 

W uzasadnieniu wniosku wskazał on, iż obaj strażacy w sposób wyjątkowy angażowali się pracowali na rzecz swojej jednostki OSP, czym doprowadzili do pobudowania garażu przy istniejącej remizie w Uboczu oraz zakupu nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP.

Bracia Andrzej i Mariusz Kownaccy m.in. zorganizowali i czynnie uczestniczyli w zbiórce złomu, z której środki finansowe zostały przeznaczone na budowę garażu do nowego samochodu pożarniczego. Zabiegali ośrodki finansowe, dokonywali zakupu materiałów budowlanych, ustalili prace z firmami, które w większości nieodpłatnie wykonały prace przy budowanym obiekcie oraz sami wykonali te prace.

Dokonywali uzgodnień z producentem samochodów pożarniczych BOCAR w Korwinowie k. Częstochowy w zakresie zakupu nowego samochodu ratowniczo-pożarniczego. Dwukrotnie wyjeżdżali do producenta w celu zawiezienia sprzętu do zamontowania w nowym pojeździe oraz po odbiór samochodu.

Prace te wykonywali społecznie prawie przez cały rok.

Ponadto czynnie uczestniczyli jako kierowcy w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Jednostka OSP w Uboczu od początku roku 2020 do chwili obecnej uczestniczyła w 40 akcjach”. – czytamy w uzasadnieniu wniosku.

Kapituła tytułu „Społecznik Roku” przychyliła się do tego wniosku i laureatami IX edycji „Społecznik 2020 Roku Gminy i Miasta Gryfów Śląski” zostali panowie Andrzej Kownacki i Mariusz Kownacki.

W dniu 12 stycznia 2021 r. na początku Sesji Rady Miejskiej Gminy Gryfów Śląski obu panom laureatom wręczono statuetki i dyplomy.

Serdecznie gratulujemy!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here