Lwóweckie Lato Agatowe 16 – 18 lipca 2021 roku

37
8983

Z redakcyjnej poczty. Lwóweckie Lato Agatowe to święto poszukiwaczy skarbów Ziemi. Plenerowa, międzynarodowa giełda minerałów i wyrobów jubilerskich, ale to także koncerty gwiazd sceny muzycznej, wesołe miasteczko, atrakcje dla dzieci i kramy z różnościami.

 

W dniu 9 czerwca 2021 roku burmistrz Lwówka Śląskiego na stronie internetowej poinformowała: “Z przykrością zawiadamiamy, że z uwagi na trudności w spełnieniu wymogów technicznych wynikających z warunków i aktualnych przepisów prawa o ruchu drogowym oraz ograniczeń związanych z przemieszczaniem się osób, a także zasad organizowania imprez i zgromadzeń publicznych na świeżym powietrzu podczas pandemii koronawirusa, tegoroczna edycja Lwóweckiego Lata Agatowego zostaje odwołana.”.

Nasz czytelnik zwraca uwagę, iż nie wszyscy korzystają z internetu, a na terenie gminy Lwówek Śląski nadal stoją tablice zachęcające do odwiedzenia tegorocznej edycji Lwóweckiego Lata Agatowego:

„Choć minęło już 1,5 tygodnia od informacji o rezygnacji z imprezy LLA w dalszym ciągu  na rogatkach miasta i nie tylko (np. przed Gradówkiem) stoją tablice informujące, że impreza odbędzie się w tym roku” – zwraca uwagę jeden z mieszkańców Lwówka Śląskiego i dopytuje: „Dlaczego wprowadza się w błąd? Ludzie planują wyjazdy i urlopy aby odwiedzić miasto. Dział promocji w głębokim śnie?”.

Faktycznie, przy drogach napotykamy tablice zachęcające do odwiedzenia tegorocznej edycji święta poszukiwaczy skarbów. I jak można zrozumieć, że produkcja nowych banerów z informacją o dacie Lata Agatowego w 2022 roku może trwać, to trudno znaleźć odpowiedź na pytania czytelnika, dlaczego do dnia dzisiejszego nikt nie wpadł na pomysł i np. zwykłą taśmą nie zakleił, nie przekreślił dat tego wydarzenia? Przecież to nie wymaga ani wielkiego wysiłku intelektualnego, ani nie jest nader kosztowne?

O powód dlaczego data do dnia dzisiejszego nie została zmieniona, lub zaklejona zapytaliśmy w magistracie. Jak tylko burmistrz Szczesna udzieli odpowiedzi to ją Państwu przekażemy.

Dziś dotarły do nas tradycyjną pocztą wyjaśniania ze strony magistratu:

37 KOMENTARZE

  • Bolesławiec ma imprę w sierpniu nie musi teraz nic odwoływać i stać ich na kary i mają chyba bardziej przyjazny sanepid. Zresztą to 15 km to jedź tam i baw się dobrze a ja wolę zostać w domu i za rok bezpiecznie się bawić a nie zjedzie się tysiące ludzi, wystarczy kilku chorych łażących bez maseczce po mieście i sklepach, pojadą po 3 dniach a miasto zostanie wylęgarnią covid!

 1. Burmistrz Lwówka Śląskiego albo niw rozumie że jest problem komunikacyjny pomiędzy mieszkańcami a urzędem ? albo organizatorem ale wydaje mi się że ktoś zapłacił za te banery reklamowe ? No chyba że zostały zasponsorowane ale termin krypty widnieje wskazuje że uzgodniono go z ratuszem . Pani burmistrz czy my mieszkańcy się mylimy a może Pani nie wie co się dzieje w gminie?

  • I niech tak zostanie. Lubań chętnie przytuli lwówecką imprezę, a nasi włodarze niech śpią dalej. Za chwilę zostaną tylko ,,kulturalne” imprezy w lwóweckim parku w gronie nielicznych klakierów lwóweckiego magistratu – szkoda, bo to była jedyna poważniejsza, ciekawsza impreza promująca nasze miasteczko.

 2. Mieszkam w centrum miasta, dla mnie, mojej rodziny ,sąsiadów to gehenna. Stajemy się niewolnikami jakiejś chorej imprezy. Na stadion niech wszyscy mają szanse dobrze się bawić. A tak zaszczane… itd klatki wejścia , do domu dojechać nie można. Ludzie…

  • To są 3/365 dni w roku. Można w tym czasie wyjechać, odwiedzić rodzinę, zaplanować urlop… Lepiej zrezygnować z najbardziej dochodowej i promującej miasto imprezy? A może najlepiej byłoby zabić to miasto dechami…?

  • To się przeprowadź. Tylko uważaj! Nie koło pola bo potem rolnik Ci będzie przeszkadzał traktorem i plonami. Oczywiście chętnie zjesz ale już jak rośnie to przeszkadza. Nie koło wody, rzek, zbiorników wodnych bo komary Ci będą przeszkadzać i nie daj boże ktoś kto się kąpie, a nawet morsy raz w roku…. Nie koło sąsiada bo muzykę będzie włączał albo grila robił. Nie koło szpitala bo karetki będą jeździć. Nie koło straży bo wycie syren też przeszkadza….Nie koło torów bo pociąg o 5:30 będzie dyndał. Krótko mówiąc to Ty się wprowadzasz i akceptujesz warunki wokół, a nie warunki wokół mają się dostosować do Ciebie. No taka kolej rzeczy. Ciesz się, że nie ma Nomokracji bo wtedy trzeba by jeszcze pracować na siebie i rodzinę i odpowiadać prawnie za wyrządzone krzywdy. Dzisiaj to kpina. Można robić wszystko co się chce, żyć na koszt innych, uchylać się od kary….

 3. Obostrzenia,sanepid i nie pewność decyzji rządu-jest przyczyną odwołania Agatowego.
  Taką imprezę organizuje się rok.
  Wystawcy z różnych zakątków świata.
  Lunapark i catering itp. też z dnia na dzień nie przyjadą tym bardziej limity i obostrzenia a za możliwość handlu też są opłaty.
  Brak koncertów.
  Z tymi afiszami to lipa,ktoś nie dopilnował swoich obowiązków.
  Co do lubańskiej imprezy to czy były tam na wcześniejszych edycjach tłumy?
  Raczej nie,dlatego organizują bo zmieszczą się w limitach.
  Może za rok,dwa wróci Agatowe bez obostrzeń i będzie wszystko dostępne.
  Na dzisiaj moim zdaniem jak robić byle jaka imprezę to lepiej sobie odpuścić a na powrót zrobić z przytupem.

  • Brednie. Jakoś Lubań potrafił zorganizować Festiwal Minerałów, w Bolesławcu też dali rady ogarnąć Święto Ceramiki z super koncertami i Złotoryja będzie miała swoje dni i tak dalej a co bedzie miał Lwówek – wymówki chyba tylko pozostają

  • Przecież Lubańska impreza dopiero raczkuje, ile lat za sobą ma Agarowe Lato? W tym parę dość parszywych. A na Sudeckim było już sporo ludzi dwa lata temu. Impreza tematycznie trzymała się kupy, były mikroskopy i warsztaty z rozpoznawania minerałów, były stoiska kopalni i uczelni, geolodzy, stoisko z książkami, były kolekcje, a muzeum regionalnemu w Lubaniu lwówecka placówka z ratusza może buty czyścić (nie umniejszając ludziom tam pracującym, kwestia organizacji i zapewne kasy).

 4. “(…) informacja mogła dotrzeć do kilkudziesięciu tysięcy osób lub jeszcze większej liczby odiorców.” A Lwówek Śląski mógł zostać np. kulturalną stolicą Dolnego Śląska! Gdyby tylko gupie ludzie czytali co mondre ludzie piszo…

 5. Strona: Lwóweckie lato Agatowe, do której odsyłacie, nie istnieje. Widnieje strona: Lwóweckie Lato Agatowe. Niby nic, gdyby chodziło o operatora wózków widłowych (z całym szacunkiem dla wszystkich!), ale od urzędnika z niemałym stażem (o pensji nie wspominając), który reprezentuje gminę można chyba wymagać znajomości pisowni i ortografii na poziomie podstawówki…?

 6. Autorka odpowiedzi (zamiast wymądrzać się do ilu osób MOGŁA dotrzeć informacja o odwołaniu LLA) powinna popracować nad choćby ELEMENTARNĄ znajomością zasad gramatyki, ortografii, interpunkcji i edycji tekstu

 7. W urzędzie najwyraźniej panuje nowa moda na tłumaczenie wszystkiego, co poszło nie tak albo nie zostało zrobione FIRMĄ ZEWNĘTRZNĄ. Po co w takiem razie całe rzesze urzędników? Skoro nawet pobieżnie nie analizują wycen rzeczoznawcy (i nie widzą że kwota jest nie tego rzędu) i nie czytają tekstów przeznaczonych do publikacji (w których, abstrahując od ich zawartości merytorycznej, jest błąd na błędzie). Może w takim razie wystarczyłaby p. burmistrz, sekretarz i firmy zewnętrzne?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here