Lwóweckie Lato Agatowe 2021 odwołane

24
10910

Lwóweckie Lato Agatowe (święto poszukiwaczy skarbów Ziemi) to plenerowa, międzynarodowa giełda minerałów i wyrobów jubilerskich, to także koncerty gwiazd, wesołe miasteczko, atrakcje dla dzieci i kramy z różnościami. Drugi rok z rzędu ta największa impreza w regionie została odwołana.

 

W ubiegłym roku na muzycznej scenie Lwóweckiego Lata Agatowego mieli wystąpić: w piątek Michał Szpak w sobotę zespół Classic a w niedzielę Sarsa. Mimo zapewnień premiera Morawieckiego, że pandemia jest w odwrocie “COVID-19 jest w odwrocie, już nie musimy się go bać. Trzeba pójść na wybory”  to jednak impreza plenerowa nie mogła się odbyć.

Dziś, po upływie roku, wielkiej akcji szczepień i luzowania obostyrzeń scenariusz sie powtarza. Władze Gminy Lwówek Śląski tłumaczą, iż odwołanie LLA ma związek z pandemią koronawirusa i związanymi z nią obostrzeniami:

“Z przykrością zawiadamiamy, że z uwagi na trudności w spełnieniu wymogów technicznych wynikających z warunków i aktualnych przepisów prawa o ruchu drogowym oraz ograniczeń związanych z przemieszczaniem się osób, a także zasad organizowania imprez i zgromadzeń publicznych na świeżym powietrzu podczas pandemii koronawirusa, tegoroczna edycja Lwóweckiego Lata Agatowego zostaje odwołana.” – czytamy na stronie magistratu.

24 KOMENTARZE

 1. Nic dziwnego bo nie zrobi się normalnej imprezy z odgórnymi ograniczeniami dostępnymi na stronie gov pl
  PRZEMIESZCZANIE SIĘ
  Obowiązek utrzymania co najmniej 1,5-metrowej odległości między pieszymi.
  ZGROMADZENIA I SPOTKANIA
  Od 6 czerwca w imprezach, zgromadzeniach, spotkaniach organizowanych na świeżym powietrzu może uczestniczyć maks. 150 osób. Wciąż obowiązywać będzie reżim sanitarny.
  TARGI, WYSTAWY
  Od 6 czerwca targi, kongresy i konferencje mogą być organizowane z zachowaniem limitu – 1 osoba na 15 m2.

 2. Jak sobie przypominam, to w czasie szczytu epidemia p. Burmistrz nie miała problemów ze mi strajkiem kobiet i zgromadzeniem. Ale tak na poważnie, to choć jest to decyzja niepopularna to należy chronić zdrowie ponad wszystko. Jeszcze rok wytrzymać bez tej imprezy się da, po to abyscie potem mogli bawić się na całego. Lubię tą imprezę ale są.rzeczy ważne i ważniejsze, więc tym razem uważam że podjęto dobrą decyzję.

 3. Nic z tego nie pojmuję, Lubań może organizować podobną imprezę a Lwówek nie, to chyba zależy tylko od organizacji takiej imprezy, kiepscy organizatorzy………. Dlaczego nikt nie sprawdza i nie reaguje na to co się dzieje w lwóweckich sklepach………….ludzie wchodzą bez maseczek, zero odstępów…..a epidemia nadal trwa i co z tego…….. Kto się powinien tym zająć i skontrolować ?…… żebyśmy się za późno nie ocknęli , kiedy będzie kolejne bum….

  • Konkurencja widać woli “iść po trupach” i to mnie przeraża. Dostaną takie kary że za rok nic nie zrobią 🙂 Zresztą tam zawsze mało ludzi a w Lwówku przewija się kilkadziesiąt tysięcy przed trzy dni.

  • do Lubania nie pojadę bo tam nic ciekawego nie ma na czele z brakiem parkingów zero koncertów tylko kamienie i jeszcze przyjedzie tam parę Polaków wróci z roboty z Wielkiej Brytanii i przywiezie indyjską odmianę covida

 4. My Lubańczycy przygotowaliśmy dla Was niesamowite atrakcje to podrzucimy parę mocnych punktów z naszego programu. W tym roku nie ma lipy będą na scenie takie akcje że głowa boli. Czytajcie!

  13.00 – Występy zespołów folklorystycznych (scena na rynku)
  16.00 – Pokaz tańca hip-hop w wykonaniu grup działających w MDK w Lubaniu (Scena na Rynku)
  19.00 – Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej (Scena na Rynku)

 5. Tak Lubomierz zgadzam się. W Lubomierzu nawet placu zabaw dla dzieci nie, a nie plac jest i to duży i maleńka zjeżdżalnia, którą z przyzwoitości chociaż mogliby odnowić. Od jakiegoś czasu koło byłej policji jest zagrodzony taśmą okrąg może rabatka tam będzie

 6. Szkoda…. ale z drugiej strony, to chyba rozsądne rozwiązanie, ponieważ nie da się utrzymać bezpiecznych odległości a i maseczek też nie będą ludzie nosić, bo to na powietrzu impreza. Trochę przykro, ale …rozumiem….

 7. Przynajmniej będzie spokój późnym wieczorem, kiedy starsi ludzie i małe dzieci mają prawo do wypoczynku, szczególnie w centrum miasta a nie słuchanie łomotu…. 😉

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here