Priorytetowe zadania świeradowskich dzielnicowych

1
752
zdjęcie poglądowe © Lwówecki.info

Każdy mieszkaniec Świeradowa- Zdroju, czy Czerniawy- Zdrój może sprawdzić, co należy do priorytetowych zadań dzielnicowych. Każdy może też zgłosić własne priorytety.

 

 

Policjant pierwszego kontaktu – tak przyjęło się mówić o dzielnicowych, którzy są najważniejszym ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem. Jak wskazuje sama Policja, dzielnicowy to funkcjonariusz, którego głównym zadaniem jest dbanie o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rejonie i do którego każdy może zwrócić się o pomoc i poradę prawną.

Dla każdego rejonu dzielnicowego ustalony jest zakres działań priorytetowych, który wynika ze specyfiki rewiru i problemów zgłaszanych przez mieszkańców. Takie plany realizowane są w półrocznych cyklach. Każdy może sprawdzić, co w jego najbliższej okolicy należy do zadań priorytetowych dzielnicowego.

Na terenie gminy Świeradów- Zdrój służbę pełni trzech dzielnicowych, wśród ich priorytetowych zadań znajdują się wyeliminowanie bądź znaczne ograniczenie zjawiska spożywania alkoholu, nielegalnych wysypisk śmieci, czy problemu osób bezdomnych.

 

młodszy aspirant Przemysław Kostrzycki

  • telefon komórkowy 797-306-240
  • adres email: dzielnicowy.11@luban.wr.policja.gov.pl

Rewir Dzielnicowych w Świeradowie Zdroju ul. Piłsudskiego 15
Rejon służbowy: Świeradów-Zdrój, Centrum – ulice: Asnyka, Bronka Czecha, Dojazdowa, Kardynała Wyszyńskiego, M. Konopnickiej, Konstytucji 3-go Maja, J. Korczaka, Kościelna, Majowa, H. Marusarzówny, Nad Potokiem, Orzeszkowej, Parkowa, Piastowska, Sienkiewicza, M. Skłodowskiej-Curie, Słoneczna, Słowackiego, Spacerowa, Stroma, Strumykowa, Wąska, Wolna Zamknięta, Zdrojowa, Źródlana, Żeromskiego.

Plan działania priorytetowego realizowany przez dzielnicowego w okresie od 01.01.2023 r. do 30.06.2023 r: zdiagnozowanym zagrożeniem jest problem w rejonie ul. Zdrojowej, sklepie ,,Lewiatan” oraz Park Zdrojowy, gdzie występuje spożywanie alkoholu jak również zaśmiecanie miejsca publicznego. Diagnoza problemu oparta jest o Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz o liczne rozmowy z mieszkańcami, a także wynika z własnych obserwacji. Najczęściej do tego typu zdarzeń dochodzi w porze popołudniowej oraz wieczorowo-nocnej. W powyższym rejonie odnotowano przeprowadzane interwencje Policji. Społeczne oczekiwania są ukierunkowane na to, aby mieszkańcy mogli spokojnie wypocząć w Parku.

Przyczyny: poczucie bezkarności spowodowane niewątpliwie tym, że miejsce oddalone jest od budynków mieszkalnych oraz ograniczony jest tam dojazd z uwagi na znajdujący się tam deptak co może także sprzyjać poczuciu anonimowości.

Skutki: naruszenie norm prawnych okolicznym mieszkańcom.

aspirant sztabowy Krzysztof Schmidt

  • telefon komórkowy 797-306-239
  • adres email: dzielnicowy.12@luban.wr.policja.gov.pl

Rewir Dzielnicowych w Świeradowie Zdroju ul. Piłsudskiego 15
Rejon służbowy: Czerniawa Zdrój – ulica: Długa, Główna, Górzysta, Izerska, Klubowa, Krótka, Lwówecka, Łąkowa, Łowiecka, Młyńska, Modrzewiowa, Nadrzeczna, Polna, Rolnicza, Sanatoryjna, Sędziwa, Spadzista, Spokojna, Starowiejska, Strażacka, Sudecka, Szkolna, Wczasowa, Willowa, Wierzbowa, Zacisze, Zakopiańska.

Rejon Służbowy oznaczony, nr 12 Świeradowa- Zdroju obejmuje Osiedle Czerniawa – Zdrój, ograniczony jest od strony południowo – zachodniej granicą państwa z Republiką Czeską. Od strony północno – zachodniej graniczy z miejscowością Pobiedna, od strony wschodniej prowadzi droga wojewódzka numer 361 w kierunku miejscowości Orłowice. Centrum osiedla znajduje się w rejonie przystanku autobusowego, przy ul. Sanatoryjnej w pobliżu remizy OSP.

Plan działania priorytetowego realizowany przez dzielnicowego w okresie od 01.01.2023 r. do 30.06.2023 r: zdiagnozowanym problemem są nielegalne wysypiska śmieci w rejonie szlaków turystycznych przede wszystkim w rejonie tzw. Czerniawskiego Lasu, jak również usiłowania kradzieży drzewa. Do tego typu zdarzeń najczęściej dochodzi w porach wieczorowo – nocnych.

Główną przyczyną bezkarności sprawców jest fakt, że większość zabudowy na terenie Osiedla Czerniawa są to zabudowania jednorodzinne, nierzadko oddalone od siebie, przez co brak jest możliwości ustalenia ewentualnych świadków tych zdarzeń, gdyż miejsca te są nierzadko oddalone od budynków czy głównej drogi.

Ponadto problemem jest sam dojazd w te miejsca, gdyż przeważnie są to drogi leśne przez co wjazd pojazdami osobowymi jest nieraz niemożliwy.

 

 

młodszy aspirant Krzysztof Szatkowski

  • telefon komórkowy 514-339-389
  • adres e-mail: dzielnicowy.13@luban.wr.policja.gov.pl

Rewir Dzielnicowych w Świeradowie Zdroju ul. Piłsudskiego 15
Rejon służbowy: 11-go Listopada, Adama Mickiewicza, Bartosza Głowackiego, Boczna, Bolesława Chrobrego, Bolesława Prusa, Brzozowa, Budowlanych, Cicha, Cmentarna, Dolna, Dworcowa, Dzika, Emilii Plater, Chopina, Gajowa, gen. Józefa Bema, Gołębia, Górska, Graniczna, Grunwaldzka, Jastrzębia, Jaskółcza, Kazimierza Wielkiego, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Mikołaja Kopernika, Młodych Techników, Mokra, Myśliwska, Nad Basenem, Nadbrzeżna, Orla, Osiedlowa, Pod Skarpą, Podgórna, Pszczela, Prusa, Ratowników Górskich, Romualda Traugutta, Sępia, Sosnowa, Sowia, Stanisława Moniuszki, Stanisława Wyspiańskiego, Stawowa, Stokowa, Sybiraków, Tadeusza Kościuszki, Wiejska, Wilcza, Wiśniowa, Wł. Jagiełły, Zakopianka, Zaułek, Zielona, Żabia, Żwirki i Wigury.

Plan działania priorytetowego realizowanego przez dzielnicowego w okresie 01.01.2023 r. do 30.06.2023 r.: zdiagnozowanym zagrożeniem jest problem w rejonie ul. 11 Listopada, przy sklepie ,,Biedronka”, gdzie występuje spożywanie alkoholu jak również zaśmiecanie miejsca publicznego. Diagnoza problemu oparta jest o Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz o liczne rozmowy z mieszkańcami, a także wynika z własnych obserwacji. Najczęściej do tego typu zdarzeń dochodzi w porze popołudniowej oraz wieczorowo-nocnej. Społeczne oczekiwania są ukierunkowane na to, aby mieszkańcy mogli spokojnie przebywać w rejonie ul. 11 Listopada.

Przyczyny: poczucie bezkarności spowodowane tym, że w/w miejsce znajduje się przy tamtejszym markecie, gdzie osoby spożywają alkohol za jego budynkiem, są wówczas niewidoczni. Zdarza się iż osoby spożywają alkohol tuż przed wejściem do tego sklepu, gdzie przewija się znaczna ilość społeczeństwa.

Skutki: naruszenie norm prawnych.

-/Policja Lubań/ red/-

1 KOMENTARZ

  1. Przecież u nas nie ma policjantów Proszę spróbować zadzwonić pod wskazany numer . Niedostepnyn albo nikt nie odbiera. W razie kolizji przyjezdza policja po 2 godzinach z Lubania. Spożywanie alkoholu w miejscach publicznych Główny deptak sklep żabka jedna wielka melina aż strach przejść tam policja nie zagląda jedynie tylko pogotowie jak któryś przedawkuje pod żabka .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here