Lwówecki sport trzyma się… na sznurkach

8
729

Niedofinansowanie działalności lwóweckich klubów sportowych i idące za tym problemy widać dziś coraz wyraźniej. Trudno jednak dostrzec wolę i chęci większego zaangażowania władz.

 

O niedofinansowaniu ostatnio głośno mówiły władze MKS Piast Lwówek Śląski. Ale każdy mieszkaniec gołym okiem może dostrzec dziury i niedoskonałości w istniejącej infrastrukturze, które nie zachęcają do uprawiania sportu.

W lutym br. redakcja Lwówecki.info informowała o siłowni przy szkole podstawowej nr 2, która nie jest czynna. Kilka tygodni później informowaliśmy o hali sportowej przy szkole podstawowej nr 1, która z powodu likwidacji etatu nie jest udostępniana osobom niebędącym uczniami szkoły. W mieście jest stadion lekkoatletyczny przy SP1, który jak jeszcze w marcu tłumaczyły władze Lwówka Śląskiego „jest zamknięty, gdyż zostały uszkodzone przęsła ogrodzenia przy bieżni, które mogą zagrażać życiu lub zdrowiu użytkowników”.

Dziury dostrzec można także na stadionie miejskim, nazywany teraz coraz częściej zajezdnią autobusową. Jego lata świetności dawno minęły. Dziś mamy sypiące się trybuny, dziurawe ławki, murawę, którą trudno się pochwalić i siatki w bramkach połatane sznurkami i trytytkami, co widać doskonale na zrobionych przez nas w ubiegłym tygodniu zdjęciach.

Prowizoryczne łatanie bramek, jak łatwo się domyślić jest wynikiem dziury w finansach. A tej nie da się uzupełnić bez większego zaangażowania i przychylności władz gminy, w tym radnych. Te niestety, przed infrastrukturą stawiają kolejne wyzwania. Już w lipcu przez stadion ma się przewinąć kilka tysięcy biesiadników.

Obserwując to, co w ostatnich latach dzieje się w gminie trudno dostrzec wolę i chęci większego zaangażowania.

8 KOMENTARZE

 1. No i jeszcze klub boksu nadal walczy o swój sprzęt, bo burmistrzowa twierdzi że to jej sprzęt. Nawet na walnym zgromadzeniu klubu bokserskiego dziwnym trałem zjawił się radca prawny, który jest na etacie zatrudniony w Urzędzie Miasta i Gminy w Lwówku Ślaskim i który z kolei reprezentował radnego z Lwówka.

  To jest dopiero MEGAHIT …

 2. Kiedy w końcu zaczniemy mówić jakie są wyniki Czarnych?
  Sezon 2021/22. Ostatnie 7 spotkań. 5 przegranych, 1 remis, 1 wygrana
  13 listopada przegrana 0 : 1 z Nowogrodźcem
  20 listopada przegrana 0 : 4 z Bolesławcem
  26 marca przegrana 1 : 3 z wsią Jeżów Sudecki
  19 marca przegrana 2 : 6 z Leśną
  12 marca przegrana 0 : 5 z wsią Radzimów
  3 kwietnia wygrana 3 : 1 z wsią Łagów
  9 kwietnia remis 2 : 2 z Gryfowem Śląskim

 3. Zrobić dworzec PKS na przeciwko basenu na starym PKSie i stanowiska i przystanki autobusowe z prawdziwego zdarzenia i może nawet galerie tak jak w Bolesławcu. Do dzieła!!!

  • galeria ze sklepami to jest budowana na Jaśkiewicza, za Biedronką i Lidlem
   po co dworzec budować jak poza dziećmi do szkoły ledwo kto korzysta z autobusów zapraszam w wakacje na dworzec

 4. Powiedzmy sobie szczerze, LKS Czarni mają kilka drużyn z kilku roczników… od seniorów po żaki. Myślę, że warto by było jednak troszkę zainwestować w obiekt… Nie tylko dla piłki nożnej, ale i innych dyscyplin. Przecież te kluby reprezentują naszą gminę i stadion również nas reprezentuje ,a jak wiemy wiele innych np. drużyn przyjeżdża i widzi obecny stan obiektu… Nie jest to inwestycja na jeden sezon…

 5. Władze Lwówka Śląskiego nie są zainteresowane rozwojem sportu w naszym miecie widać to po wielkości dotacji na sport są śmieszne tak w ogóle to nie wiadomo czym są zainteresowane a przecież poprzez sport wychowuje się młodzież i dzieci jetem ciekaw co władze mają do zaproponowania naszym dzieciom i młodzieży żeby nie przesiadywali w parku i na szkolnej górce pijąc alkohol czym chcą ich zainteresować od lat nie maja na to pomysłu to jest żenujące i tragiczne , opamiętajcie się urzędasy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here