Gdzie odbędą się marsze w obronie w obronie Jana Pawła II. Lista miejscowości

18
2689

W najbliższych dniach także w regionie odbędą się marsze w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II, które stanowić będą także dziękczynienie za pontyfikat.

 

 

Marsze w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II, to pokłosie reportażu w TVN pokazującego skalę problemu pedofilii w polskim kościele za czasów pełnienia przez kard. Karola Wojtyłę funkcji metropolity krakowskiego.

„Do tej pory były tylko przypuszczenia – teraz są dowody. Dowody na to, że Jan Paweł II wiedział o pedofilii w Kościele i to na długo zanim został papieżem. Pokazujemy jak Karol Wojtyła – będąc metropolitą krakowskim – sam przenosił z parafii do parafii księży, którzy wykorzystywali seksualnie dzieci.” – wskazywali autorzy kolejnego odcinka reportażu #Bielmo – “Franciszkańska 3”, który na początku marca ukazał się na antenie TVN-u.

Po publikacji reportażu każdego dnia jesteśmy świadkami ataków na Jana Pawła II, pod adresem, którego wysuwane są kolejne zarzuty o tuszowanie przypadków czynów pedofilskich wśród katolickich duchownych. Przedstawiciele niektórych środowisk domagają się odebrania św. Janowi Pawłowi II tytułu honorowego obywatelstwa, a także zmiany nazw ulic, parków czy szkół, które zostały nadane na jego cześć.

 

 

Takie apele pojawiły się m.in. w Warszawie, Poznaniu, czy Wrocławiu. Petycje o zmianę nazwy ulic w Świebodzicach i Wałbrzychu złożyli politycy partii Zieloni, którzy chcą likwidacji zmiany nazwy placu Jana Pawła II w Świebodzicach i likwidacji pomnika papieża w tym mieście, a także zmiany nazwy ulicy w Wałbrzychu.

– „Dla nas wszystkich, państwa i Kościoła, będzie lepiej, jeśli w końcu postawimy zdecydowaną granicę między sferą sakralną a sferą świecką.” – mówił jeden z liderów Zielonych Marcin Adamcewicz.

Jak się okazuje autorom wyemitowanego na antenie TVN reportażu udało się wywołać ogólnopolską dyskusję o Janie Pawle II.

Oprócz krytyki działań Karola Wojtyły pojawiają się także wymowne działania i gesty ze strony obrońców Papieża Polaka. W najbliższych dniach w całym kraju odbędą się marsze w obronie pamięci i dobrego imienia Jana Pawła II. Wydarzenia te zbiegają się z przypadającą 2 kwietnia osiemnastą rocznicą jego śmierci. A w naszym regionie także z ustanowieniem decyzją Ojca Świętego 25 marca 1992 roku Diecezji Legnickiej. Wiele z tych wydarzeń odbędzie się w ramach Dróg Krzyżowych.

 

 

BOLESŁAWIEC – 2 kwietnia, godz. 20.00, kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Bolesławiecka Droga Krzyżowa – przebłaganie za znieważenie dobrego imienia św. Jana Pawła II

JELENIA GÓRA

 • 30 marca, godz. 19.45, kościół św. Jana Chrzciciela (Cieplice) – Wieczór Chwały ze św. Janem Pawłem II
 • 31 marca, godz. 19.40, kościół św. Jana Chrzciciela (Cieplice) – Droga Krzyżowa ulicami Cieplic
 • 31 marca, godz. 19.30 , kościół Matki Bożej Miłosierdzia (Cieplice, ul. PCK 23) – Nocna droga krzyżowa z Cieplic na wzgórze Księcia Henryka w Sosnówce
 • 2 kwietnia, godz. 19.00, Bazylika Mniejsza św. Erazma i Pankracego – Wieczornica ze św. Janem Pawłem II
 • 2 kwietnia, kościół św. Wojciecha – Jeleniogórski Modlitewny Marsz Papieski z kościoła św. Wojciecha do Krzyża Milenijnego. Msza w kościele św. Wojciecha o godz. 13.00 pod przewodnictwem i z kazaniem dziekana rejonowego Ks. Bogdana Żygadło. Procesja prowadzona przez proboszcza parafii św. Wojciecha Ks. Stanisława Bakesa o 14.00, z udziałem mieszkańców Jeleniej Góry, Zakonu Rycerzy Jana Pawła II, Domowego Kościoła, Skautów Europy, Żołnierzy Chrystusa i Wojowników Maryi z Różańcem i Koronką do Bożego Miłosierdzia.

NOWA WIEŚ GRODZISKA – 2 kwietnia, godz. 12.00, kościół Matki Bożej Anielskiej – rozpoczęcie przed grotą MB na placu kościelnym, procesja z palmami i relikwiami św. Jana Pawła II do kościoła parafialnego, uroczysta celebra, nabożeństwo, umieszczenie relikwii w kościele i czuwanie – uroczystościom przewodniczy bp Stefan Regmunt.

 

 

LUBOMIERZ – 2 kwietnia – Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II – rozpoczęcie o godz. 21.00 w kościele św. Krzyża, następnie przejście na rynek i zakończenie w godzinie śmierci Wielkiego Papieża.

RĘBISZÓW – 31 marca, godz. 17.30, kościół św. Barbary – Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II

ZBYLUTÓW – 31 marca, godz. 19.00, kościół Matki Bożej Szkaplerznej – Nocna Droga Krzyżowa do kaplicy św. Józefa Opiekuna w Czaplach (trasa 6,3 km).

ZŁOTORYJA – 31 marca, godz. 18.00, kościół św. Jadwigi – Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, a po niej rozpocznie się miejska droga krzyżowa, która połączy w swoich stacjach mieszkańców Złotoryi z trzech parafii. Droga krzyżowa będzie odprawiana na ulicach naszego miasta, a w procesji będą niesione relikwie św. Jana Pawła II.

Czy Waszym zdaniem marsze w obronie Jana Pawła II są potrzebne?

18 KOMENTARZE

 1. Papież taki święty nie był, dobrze wiedział co księża robią i sam niewiele z tym zrobił. Dobrze byłoby gdyby kościół odtajnił swoje archiwa i papiery ale przecież sami nie będą się pogrążać, lepiej marsze robić.

  • A Ty Anno Domniemana co masz sobie do zarzucenia Sw. nie jestes. Do osadow to cala rzesza sie znajdzie ktora jak to zwykle bywa nie ma sobie nic do zarzucenia. Lepiej sadzic bez procesu i sluchac calej rzeszy wrogich Kosciolowi Demonicznych ugrupowan.

 2. Papież był inteligętnym człowiekiem wiedział co się dzieje czemu nic nie robił to trzeba wyjaśnić a takie marsze czemu mają służyć chyba tylko polityce niczemu innemu.

 3. Widzę tu licznych hejterów ze zboczonych środowisk i ideologii lgbt którzy problem pedofilii usilnie i notorycznie odwracają uwagę od siebie a kierują na Kościół.

  • To wlaśnie w kościele są ci zboczeńcy!!! Oczywiście nie wszyscy księża są tacy, są wśrod nich naprawdę dobrzy ludzie z powołania. Ale jednak tych przypadków jest dużo zbyt za dużo aby nie powiedzieć żę właśnie to w kościele są zboczone środowiska!!!

 4. Wiedział, z pewnością JPII wiedział. Wiedział również o pisanych listach przez skrzywdzonych. Jak się gimnastykował Dziwisz….. nie chciał wziąć winy na siebie, ze listów nie przekazał , nie chciał tez obciążać Papieża. No cóż podwójna moralność!!! W kościele to funkcjonuje z powodzeniem od zawsze…. Zakłamanie i zamiatanie pod dywan a w rzeczywistości cóż… słabości ludzkie nie nikną pod sutanna. Szkoda. Myśle, ze Jan Paweł wiedział, ale nie za wiele mógł zrobić . Watykan to …..

 5. To ci co są przy ołtarzach i w kuriach nie boją się Boga skoro to wszystko wiedzieli i tuszowali a kto się litował nad tymi skrzywdzonymi dziećmi oni na pewno nie zboczeńcy bo tylko to się ciśnie na usta.

 6. Jan Paweł 2 za życia był człowiekiem Świętym . Zawsze będzie dla Mnie największym autorytetem.Jana Pawła 2 za życia chciano zabić co się nie udało i Teraz pragną zabić Jego ŚwięŚwięt

 7. Basta!!!!!
  Od Kosciola Sw. Wara!!! Swoje esbeckie metody skierujcie na swoje nikczemne i pozbawione godnosci machinacje. Moze PEDOFILIA tak sie zainteresujecie w innych instytucjach jak Polityka, Sedziowie z perwersyjnymi marzeniami. Nie wspomne o Aktorach itp. gagadkach juz takich moglismy ogladac waszego Kubusia z TV baNdy ktory w Gdansku serwowal sobie nieletnie panienki do swinskich zabaw. To moze jest NORMA???? Nie ma Ludzi ktorzy sie nie dopuszczaja wszelkich przestepstw. Zawsze znajdzie sie czarna Owca. To nie znaczy ze mozna opluwac kogo sie chce.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here