Narkotyki wyrzucił pod radiowóz

2
1119

Policjanci z Leśnej zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej kierującego pojazdem marki seat. Szybko się okazało, iż to była bardzo dobra decyzja, bo kierowca prowadził samochód bez wymaganych uprawnień, a auto nie był dopuszczone do ruchu. Ponadto w trakcie prowadzonych na miejscu czynności mężczyzna wyrzucił pod radiowóz dwa woreczki z narkotykami, co dostrzegli mundurowi.

 

„Mając na uwadze nerwowe zachowanie mężczyzny, mundurowi postanowili przebadać go na zawartość narkotyków w organizmie. Wtedy 52- latek wyrzucił dwa woreczki foliowe z białą substancją pod radiowóz. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to narkotyki w ilości około 10 gram.” – tłumaczy asp. szt. Justyna Bujakiewicz- Rodzeń z lubańskiej policji.

Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość narkotyków w organizmie podejrzanego potwierdziło, że mężczyzna prowadził pojazd będąc pod ich wpływem. W tym przypadku od podejrzanego pobrano krew do dalszego badania.

„Już następnego dnia zatrzymany usłyszał zarzut posiadania narkotyków za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3 , natomiast za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.” – dodaje oficer prasowa lubańskiej policji.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here