#Koronawirus: Sytuacja w powiecie lwóweckim

14
3168

Liczba osób zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła już 720 tysiące. Od piątku wzrosła aż o 120 tysięcy. Liczba zmarłych osiągnęła 34 tysiące, co oznacza wzrost o ponad 7 tysiące zgonów w ciągu weekendu. Dobra wiadomość jest taka, iż liczba osób, które wyzdrowiały wynosi już ponad 151 tysiące wynika z aktualnych danych serwisu worldometers.info.

Najwięcej przypadków zachorowań jest w Stanach Zjednoczonych:

USA: 142,735, liczba zgonów: 2,488
Włochy: 97,689, liczba zgonów: 10,779
China: 81,47, liczba zgonów: 3,304
Hiszpania: 80,11, liczba zgonów: 6,803
Niemcy: 62,435, liczba zgonów: 541
Francja: 40,174, liczba zgonów: 2,606
Iran: 38,309, liczba zgonów: 2,64
Wielka Brytania: 19,522, liczba zgonów: 1,228
Szwajcaria: 14,829, liczba zgonów: 300
Holandia: 10,866, liczba zgonów: 771
Belgia: 10,836, liczba zgonów: 431

W Polsce rośnie liczba zachorowań i niestety również liczba zgonów. W niedzielny wieczór Ministerstwo Zdrowia poinformowało, iż w sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1862. 22 zgony.

Również wczoraj wieczorem Wojewoda Dolnośląski przekazał informację o sytuacji na terenie Województwa Dolnośląskiego, gdzie jest 214 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19, w tym 4 osoby zmarłe.

Dane dla województwa dolnośląskiego z 29.03.2020 z godz. :

liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja – 4722,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 2828 ,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 – 274.

Dziś rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1905, w tym kolejne 9 osób z dolnośląskiego. Zmarło 26 osób.

Na terenie powiatu lwóweckiego sytuacja jest stabilna wynika z przekazanych dziś rano informacji przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczna w Lwówku Śląskim. Nadal mamy 8 osób objętych kwarantanną na podstawie decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. (W tych danych nie ma osób objętych kwarantanną, które przekroczyły granicę) 37 osób objętych nadzorem epidemiologicznym.

W hospitalizacji z podejrzeniem koronawirusa mamy jedną osobę, która oczekuje na wyniki. Na terenie powiatu lwóweckiego mamy jeden potwierdzony przypadek zachorowania na koronawirusa. Chorą jest kobieta, która jest w stanie dobrym i przebywa w domowej izolacji.

14 KOMENTARZE

 1. Rząd ukrywa prawdziwą liczbę zgonów a liczba osób zarażonych u nas w kraju świadczy tylko o jego nieudolności. Wszystkie kraje do których Polacy jeżdżą do pracy mają dziesiątki tysięcy zarażonych i mówią że jest więcej, a u nas raj albo lipny kraj, teoretyczny.
  Zakaz wypowiadania się lekarzom chyba jasno mówi co się dzieje.

  W związku z pojawieniem się w przestrzeni publicznej różnych opinii wydawanych przez konsultantów wojewódzkich dotyczących koronawirusa SARS-CoV-2, odpowiedzialnego za epidemię COVID-19, proszę o zobowiązanie konsultantów wojewódzkich w reprezentowanych przez Państwa dziedzinach do zaprzestania samodzielnego wydawania wyżej wymienionych opinii. […] Opinie na temat sytuacji epidemiologicznej, zagrożenia dla przedstawicieli kadr medycznych w danych dziedzinach medycyny czy w obrębie danej grupy zawodowej, jak również sposobów zabezpieczenia osobistego przed zakażeniem, powinni wydawać jedynie Państwo jako konsultanci krajowi po wcześniejszej konsultacji z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym

   • On niestety ma rację. wam trolle pisowscy to chyba musi umrzeć ktoś z rodziny żebyście przejrzeli na oczy co się w służbie zdrowia dzieje i jak rząd manipuluje fakty. Wierzycie we wszystko co mówi telewizja i tak głosujecie, tak samo jak na Wałęse “Bolka”

   • Przecież jestem, tak jak i Ty.
    Wojsko na ulicach, jeszcze ich nie widać na powiatach ale zaraz będą.
    Chcesz mi napisać że to z powodu bo 26 osób umarło ?
    Zdrowia życzę

 2. A Ty dok oglądasz wyłącznie TVP info gratuluję wysokiego stopnia ogłupienia i otępienia ich dezinformacja ogarnij się i rozejrzyj po świecie służba medyczna ledwo już ciągnie przedsiębiorcy w rozpaczy a w TVP same sukcesy PiS i Dudy i wybory w maju tylko po to żeby ten pajac wygrał przełącz kanał w swoim telewizorze

 3. Do walki z koronawirusem powinni przystąpić lekarze-orzecznicy z ZUSu oraz orzecznicy z PZdsON. Oni wszystkich “uzdrowią”! Nawet tych bez ręki, czy nogi. Więc co to dla nich taki mały wirusek!
  A księża i katecheci, gdy zachorują, to powinni się mocniej pomodlić do swojego boga. Ponoć wszechmogący, więc ich uzdrowi. No chyba, że religia to bzdura, zatem będą chcieli skorzystać z osiągnięć ateistycznej nauki i medycyny.
  A wy artyści, precz z łapami od respiratora!!! Wszak twierdzicie, że nauka to pogardzane “szkiełko i oko”, i że wasza pi….na sztuka jest ważniejsza.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here