Dzień Dziecka z LKS Czarni Lwówek Śląski

2
1331

Za nami wspaniały festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Lwówecki Klub Sportowy Czarni Lwówek Śląski. Wydarzenie to było doskonałą okazją do świętowania, zabawy, ale i promowania aktywności fizycznej wśród najmłodszych mieszkańców gminy.

 

 

Pod nazwą LKS Czarni Lwówek Śląski kryje się najstarszy klub sportowy w regionie, klub z ponad siedemdziesięcioletnią tradycją.

Cel klubu jest jeden niezmienny od wielu lat, to żeby tym dzieciakom zapełnić czas wolny, żeby nie siedziały w domu przed komputerami, przed telefonami, nie chodziły po parkach, po ławkach się tam gdzieś organizowali. Tylko niech przyjdą na stadion, spędzą tutaj fajnie czas. Mamy profesjonalnych trenerów, którzy poświęcają swój czas dla tych dzieci i myślę, że to jest taka główna misja tego klubu. – przyznaje nam Łukasz Suchecki Wiceprezes Zarządu LKS Czarni Lwówek Śląski, który wyjaśnia, iż dzisiaj klub składa się z wszystkich możliwych drużyn, jakie w ogóle są, od Orlików przez Młodzików po starsze grupy Juniorów, Trampkarzy, Seniorów.

I to dla tych dzieci, które uczęszczają na treningi w lwóweckim klubie, ale również dla ich przyjaciół, kolegów, koleżanek … bo tak naprawdę każde dziecko mogło znaleźć tu coś dla siebie, w niedzielę, 4 czerwca 2023 roku LKS Czarni Lwówek Śląski zorganizował festyn z okazji Dnia Dziecka. Przy czym Wiceprezes Suchecki podkreśla, iż za szyldem LKS-u kryją się ludzie, są to głównie rodzice dzieci trenujących w Czarnych, którzy zaangażowali się w organizację wydarzenia.

 

Pomysł zrodził się już kilka lat temu. W poprzednich latach organizowaliśmy takie festyny, później nie było to możliwe, była pandemia, … W tym roku jako grupa rodziców z zarządem stwierdziliśmy, że warto by to odnowić, żeby te dzieci miały tutaj to swoje piłkarskie święto. Wkrótce kończy się sezon, za ten pot, który zostawiają na boisku coś im się należy. Tak, że inicjatywa głównie rodziców, trenerów, a zarząd tutaj troszkę pomógł od siebie, by dało się to w jakiś sposób zorganizować. – wyjaśnia Łukasz Suchecki.

Cała impreza odbyła się na pięknym małym boisku sportowym w Lwówku Śląskim, gdzie zostały przygotowane liczne atrakcje dla dzieci w różnym wieku. Organizatorzy zadbali o to, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były dmuchańce, były konkursy, czy ciesząca się dużym zainteresowaniem loteria fantowa. Ważnym elementem festynu było promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Na małych boiskach trwała zacięta walka o kolejne bramki.

Wydarzenie uatrakcyjnili swoją obecnością strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim, którzy nie tylko prezentowali najmłodszym sprzęt, ale chętnych zabierali na podniebne wycieczki podnośnikiem. Do zabawy przyłączyli się także motocykliści ze Stowarzyszenia Leopolis Bikers, z którymi dzieci mogły przejechać się na wybranym motocyklu.

W tak ważnym dniu nie zabrakło słodkości, czy kiełbasek z grilla. Jak wskazuje Zarząd Klubu, dochód z imprezy ma zasilić bieżącą działalność LKS-u.

Uczestnicy mieli okazję spędzić niezapomniane chwile pełne radości, zabawy i sportowych emocji. Dzieci miały szansę spotkać się z innymi rówieśnikami, rozwijać swoje umiejętności sportowe i czerpać radość ze wspólnego spędzania czasu. Festyn z okazji Dnia Dziecka był nie tylko doskonałą okazją do świętowania, ale także ważnym krokiem w kierunku promowania zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej, za co organizatorom należą się ogromne podziękowania za ich zaangażowanie i starania w przygotowanie tego wspaniałego wydarzenia.

Odbywające się u progu sezonu wydarzenie było także okazją podsumowań, bo klub z 70. letnią historią przeżywa dziś poważny kryzys.

My nie jesteśmy grupą komercyjną, nie jesteśmy nastawieni na zyski. Zawsze, odkąd ja pamiętam, to dzieci tutaj nie płaciły za zajęcia, nigdy klub nie pobierał żadnych opłat. W tej chwili sytuacja zmusiła nas do tego, że pobieramy naprawdę symboliczne pieniądze, to jest jedna trzecia kwot jakie są pobierane w komercyjnych szkółkach, co starcza nam na to, żeby kupić dzieciom wodę mineralną, kupić piłki, stroje itd. – wspomina Wiceprezes LKS Czarni Lwówek Śląski, który nie kryje, iż sytuacja finansowa klubu jest trudna.

Jesteśmy dzisiaj w takim miejscu, że ciężko wyrokować na przyszłość. Sytuacje finansowe są jakie są, wszędzie jest trudno, wszędzie jest ciężko. Staramy się jak możemy, pozyskujemy zewnętrzne źródła finansowania, na tą chwilę działamy. Jak długo? Na to pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć. – mówi Łukasz Suchecki, który zapewnia, iż dla tak fantastycznych dzieciaków, młodzieży grającej w piłkę nożną oraz tak zaangażowanych rodziców władze klubu zrobią wszystko, żeby klub przetrwał kryzys i mógł wznieść się na wyżyny.

Dzień Dziecka organizowany przez LKS Czarni Lwówek Śląski był także okazją do promocji klubu, do zachęcenia dzieci, młodzieży do gry w piłkę nożną, do pokazania rodzicom jak fantastyczna atmosfera jest w klubie i jak profesjonalna kadra czuwa nad rozwojem młodych talentów piłkarskich.

Zapraszamy do naszego klubu, jest to klub, w którym te dzieciaki na pewno będą się dobrze czuły i myślę, że nasi profesjonalni trenerzy naprawdę robią dobrą robotę, wcale nie ustępują trenerom ze szkółek komercyjnych. Tak, jak widać zainteresowanie jest dosyć spore. Zapraszamy do Czarnych. – zaprasza Łukasz Suchecki Wiceprezes LKS Czarni Lwówek Śląski.

 

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here