Tylko dla ludzi o mocnych nerwach

14
2808

Tylko dla ludzi o mocnych nerwach – pisze Pani Edyta, która w poniedziałkowe popołudnie wybrała się z synem na wycieczkę rowerową. – Finał wycieczki: łzy synka i próba odpowiedzi na jego pytanie: “Dlaczego ludzie są tacy źli” – dodaje poirytowana mieszkanka gminy Gryfów Śląski.

 

Zamiast pięknych widoków, pąków drzew i kwiatów rowerzyści zmuszeni byli podziwiać sterty śmieci. Fotorelacja z wycieczki rowerowej nie jest przyjemna dla oka, a co dopiero dla przyrody. Ten krótki, zaledwie półtorakilometrowy odcinek drogi między Wieżą a droga wojewódzką nr 360 usłany jest wszelakiego rodzaju śmieciami.

Sprawa została już zgłoszona do Pana Komendanta Straży Miejskiej w Gryfowie Śląskim. Na miejscu już wczoraj byli gryfowscy urzędnicy. Teraz trwa ustalanie właścicieli terenu, na których leżą śmieci. Liczymy, że wszystkie uda się szybko uprzątnąć.

Sprawy we własne ręce biorą także mieszkańcy sołectwa Wieża. Sołtys i Rada Sołecka zapraszają wszystkich na akcję sprzątania – zamiany wysypisk śmieci w kwietne łąki.

14 KOMENTARZE

  • O tototo! Gmina powinna zapewniać odbiór WSZYSTKICH śmieci a jak nie to niech wprowadzą możliwość zawarcia indywidualnej umowy przez mieszkańca a odpowiednią firmą. Zamiast ściągać haracz, który nie obejmuje wielu rodzajów odpadów

 1. kuźwa! to już nie ma przy domach śmietników żeby wyrzucić butelkę plastikową czy torebkę po kawie :/
  masakra! przez takich ludzi zginiemy w tonach śmieci!!!
  ustawiać foto pułapki i karać!!

 2. Śmiało można nazwać nie obrażając zwierząt: bydło bez kultury. Karać, karać i jeszcze raz karać bardzo wysokimi karami nawet 100 tys. zł, bo inaczej chamów się kultury nie nauczy. Przepraszam wszystkie osoby, których to nie dotyczy.

  • Dokładnie. Całą odpowiedzialność za gospodarkę odpadami jest zrzucana na mieszkańców w postaci rosnących opłat co problemu w ogóle nie rozwiązuje a wręcz go pogłębia. A przecież gospodarka odpadami i ich recykling to wielomiliardowe biznesy. Ale tak to jest w kraju istniejącym tylko teoretycznie i zbudowanym z tektury.

 3. A to nie miejscowi wyrzucają tylko tacy co pokupili sobie domy na wsiach nasi rodacy z Wrocławia Poznania Warszawy i Bóg wie skąd przyjeżdżają sobie na kilka dni nie mają śmietników a do Warszawy lub poznania mi będą swoich śmieci wozić. Wszystkich takich w okolicy jest sporo i żaden nie płaci za śmieci. Więc do lasu rzuca i się śmieje bo zaoszczędził kilka złoty.

  • Prawda święta prawda z tymi pseudo mieszkancami unas też i jest kilku i żaden nie ma kosza. Co zjada śmieci no raczej do poznania nie wozi. Pani Jadzia napisała pani prawdę dziękuję.

  • Wyprowadź się Ty będzie prościej i mniej zachodu. A Pani wielce wrażliwa, takie mamy życie, mogła synkowi opowiedzieć jak nie należy robić na załączonym obrazku albo zrobić coś w czynie społecznym.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here