Koronawirus: Jak wygląda sytuacja w powiecie lwóweckim?

6
3117

W Polsce zarażonych jest już 58 osób. Jedna osoba zmarła. Europa wprowadza radykalne środki, by zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa.

 

Potwierdzone wyniki dotyczą: dwóch osób z woj. podkarpackiego (Leżajsk), jednej osoby z w woj. lubelskiego (Lublin), jednej osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław), i 3 osób z woj. łódzkiego (Łódź). – informuje na Twetterze Ministerstwo Zdrowia i dodaje: W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 58/1 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoba zmarła).

Z powodu epidemii koronawirusa Premier Republiki Czeskiej Andrej Babisz, ogłosił wprowadzenie stanu wyjątkowego na obszarze całego kraju Wprowadzenia stanu wyjątkowego chce rząd Bułgarii. Ukraina zamyka większość przejść granicznych. Z 219 przejść granicznych będzie działać tylko 49. Już dziś wchodzi w życie zakaz lotów pasażerów z państw Strefy Schengen do Stanów Zjednoczonych.

 

Na terenie województwa dolnośląskiego jest siedem potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2.

Wczoraj podczas konferencji prasowej Wojewoda Dolnośląski poinformował o stanie zdrowia pacjentów, u których zdiagnozowano obecność wirusa COVID-19.

– Na Dolnym Śląsku wirusa SARS-CoV-2 zdiagnozowano dzisiaj u kolejnych trzech osób. Wszyscy trzej pacjenci czują się dobrze. Stan pozostałych osób pozostaje bez zmian – informował Wojewoda Jarosław Obremski.

 

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja – 1125,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 879,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV – 49.

 

Powiat lubański
Jak podaje portal eLuban.pl Na godzinę 14. (12.03) jedna osoba jest hospitalizowana, ta sama która od wczoraj oczekuje na wynik. Kwarantanną nadal objęte są dwie osoby, a pod nadzorem epidemiologicznym znajduje się 136 osób. -poinformowała nas Honorata Stachowicz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubaniu.

 

W powiecie lwóweckim sytuacja jest dobra.

Lokalne władze wprowadzają zmiany organizacji pracy w urzędach i apelują do mieszkańców, o powstrzymanie się od osobistych wizyt na rzecz załatwiania spraw telefonicznie, bądź mailowo. 

Zmiana organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Lwówku Śląskim
Powiat Lwówecki: Rejestracja pojazdów zostaje wstrzymana
Apel do mieszkańców Miasta i Gminy Gryfów Śląski
Komunikat Burmistrza Gminy i Miasta Lubomierz 

Z apelami do mieszkańców wychodzi także lwówecka policja, która tłumaczy, iż powiadamiając o zdarzeniu nie zawsze musisz to robić osobiście w jednostce Policji Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne możliwe jest ograniczenie dostępności budynków urzędów skarbowych dla klientów tylko do sal obsługi podatnika.Sądy odwołują rozprawy.

Z najnowszych danych Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Lwówku Śląskim wynika, iż mamy 22 osoby objęte nadzorem epidemiologicznym, natomiast nie ma osób objętych kwarantanną, ani osób poddanych hospitalizacji ze względu na podejrzenie zachorowania na koronawirusa.
Do osób objętych nadzorem, o których informowaliśmy wczoraj doszli pasażerowie busa, który wrócił z Niemiec. Wszyscy oni zostali przebadani na granicy, ale tam nic nie stwierdzono, natomiast już później jeden z pasażerów poczuł się źle i profilaktycznie wszystkich objęto nadzorem. Udało się to właśnie dzięki wcześniejszej kontroli na granicy i pozostawieniu przez wszystkich podróżnych swoich danych.

 

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

  • Częste mycie rąk używając mydła i wody.
  • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywanie ust i nosa. Zachowanie co najmniej metra odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem, powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego

6 KOMENTARZE

    • ale gdzie? Co z pracownikami zjeżdżającymi z niemiec, opiekunkami osób starszych itp, które wracają do domu, gdzie są dzieci i osoby starsze często. Przecież kwarantanna domowa, w przypadku, gdzie są zdrowi domownicy, w tym jak wspomniałem osoby starsze, jest potencjalnym wyrokiem śmierci dla takiej babuni.

  1. Zaraz w środę wróci wycieczka od babtystow z ichnego kościoła powinni zostać objęci kwarantanną już na lotnisku pewnie tak nie będzie albo lepiej niech zostaną tam gdzie są

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here