Koniec marszów równości ale nie tylko?

15
967

Sąd Najwyższy wydał opinię o projekcie ustawy “Stop LGBT” fundacji “Życie i Rodzina” zakazującym m. in. marszów równości. Ale proponowanych zmian jest znacznie więcej.

 

Obywatelski projekt ustawy, którego twarzą jest Kaja Godek został podpisany przez 140 tysięcy osób. Część podpisów zebrano przy kościołach, również w naszym regionie o czym informowaliśmy we wrześniu ubiegłego roku (czytaj). Projekt reguluje zasady i tryb organizowania, odbywania oraz rozwiązywania zgromadzeń.

Zakłada on całkowity zakaz m.in. propagowania orientacji seksualnych innych niż heteroseksualizm. Zabrania wykorzystywania symboli religijnych oraz przedmiotów związanych z praktykowaniem obrzędów religijnych w sposób mogący obrazić uczucia religijne innych osób, w tym poprzez ich artystyczne przetwarzanie. Projekt nie dopuszcza posiadania i wykorzystywania jakichkolwiek przedmiotów o erotycznym lub seksualnym charakterze, w szczególności przedmiotów imitujących narządy rozrodcze.

Po wejściu w życie tej ustawy na marszach, protestach nie będzie można posiadać i wykorzystywać artystycznie przedstawionego godła lub barw narodowych oraz posiadać i wykorzystywać artystycznie przedstawionych symboli historycznych, lub przedmiotów związanych z historią Polski.

Nowe prawo ma zakazywać uczestnictwa w zgromadzeniach w przebraniach o erotycznym lub seksualnym charakterze oraz nie dopuszczać do wszelkich zachowań oraz działań godzących w moralność publiczną, w tym w szczególności mogących zgorszyć lub zdemoralizować dzieci, lub młodzież w wieku do lat 18.

Jak tłumaczą w uzasadnieniu autorzy projektu w przestrzeni publicznej widoczne są wyraźnie zorganizowane działania mające na celu kwestionowanie wartości rodzinnych w oczach społeczeństwa. Ich zdaniem środowiska zrzeszające aktywnych homoseksualistów (tzw. grupy LGBT), przy częstym poparciu wielkich korporacji, jak i niektórych polityków, kreują wizję rodziny jako przeżytku, a zatem wartości przecenionej, bez której nowoczesne XXI-wieczne środowisko może się „obejść”.

„Narzędziem do wywierania społecznego nacisku w rękach ruchów LGBT są regularne manifestacje.” – czytamy w uzasadnieniu projektu, którego autorzy tłumaczą, iż środowiska LGBT dążą do wywołania w Polsce rewolucji obyczajowej.

Takim zachowaniem sprzeciwia się fundacja “Życie i Rodzina”, której projekt „Stop LGBT” trafił do marszałek sejmu i pod koniec września został skierowany do pierwszego czytania. Wówczas to komisja sejmowa poprosiła Sąd Najwyższy o opinię. Tę poznaliśmy kilka dni temu.

Pierwsza Prezes SN Małgorzata Manowska orzekła, że Sąd Najwyższy nie zgłasza uwag. Według argumentacji sędzi projekt ustawy w żaden sposób nie wpływa na działanie sądownictwa, więc sąd nie ma powodu, by zgłaszać jakiekolwiek obiekcje co do ustawy.

Projekt ustawy i zmian w przepisach wzbudza sporo kontrowersji. Eksperci wskazują, iż wejście w życie takiego prawa może stanąć w sprzeczności z prawem do zgromadzeń, czy po raz kolejny prawami respektowanymi w Unii Europejskiej. Jednak wycofanie się partii rządzącej, odrzucenie tego projektu mogłoby przez część społeczeństwa zostać odebrane jako poparcie PiS dla „LGBT”.

W którą stronę pójdzie rząd?

15 KOMENTARZE

 1. I bardzo dobrze, toć to obraza boża, tfu sodoma i gomora. Wiadomo, że to unia stoi za tym całym lgtb i chcą zniszczyć naszą kulturę i tradycję. My jako żołnierze Chrystusa i Maryji nie pozwolimy na to!!

  • Jacy żołnierze jaka wojna??? Pora leki wziąć bo będziesz. Najpierw zabierają wolność czyjąś, a potem zabiorą Twoją! Ciekawe że nie zakażą procesji, bo tam też paradują faceci w kolorowych sukienkach, ale tam Ci to pasuje! A tych drugich byś ukamieniował? Ot katolickie miłosierdzie…

  • Patrząc człowieku na Twoje komentarze pod tym artykułem i pod innymi, jak na dłoni widać , że jest bardzo ograniczoną osobą. Twój świat zaczyna i kończy się gdzieś między kościelną amboną a paskami z TVP INFO. Bóg, jeśli istnieje, gardzi takimi jak Ty.

   • Dlaczego Bóg, jeśli istnieje, miałby gardzić kimś postępującym zgodnie z jego starotestamentową wolą? No ale przecież ty nawet w niego nie wierzysz, i zapewne nie wierzysz m.in. dlatego, że nie podoba ci się to co mówi Biblia. Po co te fikołki?

  • Po pierwsze. Pisząc Unia – pisze Pan jednocześnie o Polsce, która jest jej częścią. Proponuję się zatem zdecydować. Po drugie. Żołnierze Chrystusa i Maryji… ortografia to jedno, ale … czy Pan coś dziś spożył procentowego lub zażył jakieś środki niekoniecznie farmaceutyczne? Kto Pana zrobił żołnierzem, może dał jeszcze mundur i karabin? Podsumowując. Myślenie niektórych boli, a samodzielne to nawet przeraża. PS. W czasach słusznie minionej Inkwizycji samodzielne myślenie było nawet zakazane.

 2. A co wy nie macie wolności? Ktoś wam broni czegoś? Nie róbcie demona z PiS, jakoś po wyborach widać, że krzykacze i całe lgtb jest w mniejszości. Zarabiamy więcej, kultywujemy nasze tradycje, dajemy odpór islamizacji naszego kraju. A wy czego chcecie ?

 3. Ja też popieram zakazy marszu tych kolorowych zejeb……..ch zwyroli dwóch facetów sorry dwóch gości którzy się całują publicznie lub dwie niby kobiet które się ściskają jak już muszą to robić niech nie robią tego w miejscach publicznych

 4. Neomarksistowska ideologia. Finansowana z zagranicy, często bliskiej. Służy głównie do skłócania ludzi. Metoda dziel i rządź. Jest mi wstyd że mamy taką szpetną “twarz” Lwówka. Na szczęście niewielu wie, że stąd pochodzi.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here