Która gmina podejmie Uchwały solidarności z osobami LGBT+?

41
1445
grafika poglądowa

Do burmistrzów i wójtów w regionie wysłane zostały pisma, w których koordynator Tęczowej Wiosny zwraca się z prośbą o to by ci wystąpili do radnych z projektami uchwał solidarności z osobami LGBT+

 

Uprzejmie proszę o skorzystanie z przysługującej Panu inicjatywy uchwałodawczej i uzupełnienie najbliższej sesji Rady Gminy o punkt dotyczący przyjęcia załączonej z niniejszym pismem „Uchwały solidarności z osobami LGBT+””. – zwraca się w pismach kierowanych do burmistrzów i wójtów Pan Marcin Krzak Koordynator Tęczowej Wiosny i Asystent Społeczny Posła na Sejm RP Roberta Obaza.

Niech będzie to to pełna empatii i wspólnotowości odpowiedź na falę deklaracji i uchwał o tzw. „strefach wolnych od LGBT” i Samorządowych Kart Praw Rodzin, które od 20219 roku pojawiają się w wielu miejscach w Polsce tylko po to by wykluczyć społeczność LGBT+”. – dodaje koordynator projektu, który przytacza dane organizacji ILGA Europe, według której Polska w 2020 roku była najbardziej homofonicznym krajem Unii Europejskiej oraz badania Agencji Praw Podstawowych, z miesiąca maja tego samego roku, według których aż 66 proc. osób LGBT+ uważa, że przemoc i dyskryminacja wobec tej grupy mniejszościowej wzrosły w Polsce w ostatnich 5 latach, m.in. z powodu negatywnego stosunku i dyskryminacji ze strony polityków i rządzących. Natomiast 96 proc. badanych uważa, że organy władzy publicznej nic z tym nie robią.

Asystent Społeczny Posła na Sejm RP Roberta Obaza zapewnia, iż zmiany nastawienia społeczeństwa widoczne są tam, gdzie są podejmowane działania, jest okazywane wsparcie i jest niezgoda społeczna na dyskryminację.

Wierzę, że tolerancja, szacunek, równość, różnorodność, niezgoda na dyskryminację, to wartości ważne w naszym mieście, a także na każdym etapie samorządu terytorialnego” – pisze Marcin Krzak i dodaje – „Uchwała, pokazująca że gmina jest miejscem przyjaznym, otwartym, nie tylko otworzy możliwości przed naszym regionem, w tym kontekście promocji i turystyki, ale przede wszystkim pokaże mieszkańcom i mieszkankom, że u nas wszyscy mogą się czuć jak u siebie w domu. Bo tu także jest nasz dom

Deklaracja solidarności z osobami LGBT+. Projekt uchwały

projekt “Tęczowa Wiosna”

Jak na razie nie mamy jeszcze informacji, czy i którzy burmistrzowie i wójtowie przychylą się do wniosku koordynatora Tęczowej Wiosny i wyjdą z takimi projektami uchwał.

Czy Waszym zdaniem, w Waszej gminie takie uchwały powinny być przyjęte?

41 KOMENTARZE

 1. Mam nadzieję że burmistrz Mirsk ma jaja i nie będzie wprowadzał nam takiej uchwały jeszcze tego brakuje tęczowe flagi na latarniach. A jak cis trzeba będzie poszukać sobie nowego miejsca do zamieszkania gdzie nie będzie takiej uchwaly .

 2. Pani Mariola jest świetną osobą i tolerancyjną z resztą więc na pewno będzie chciała wprowadzić ustawę. Pytanie czy radni są anty i jak będą głosować na zebraniu bo są tam osoby bardzo uprzedzone tudzież bardziej dbające o swoje przyszłe głosy w wyborach.

 3. A moze podjac uchwale o szacunku dla osob heteroseksualnych ktorych wyzywa sie od faszystow,homofobow itp. Nie mam nic przeciwko tym odmiencom,niech sobie zyja.pracuja lecz niech nie narzucaja swojej ideologi obmacywania sie na platformach,przyszlosc kazdego narodu to zwiazek kobiety i mezczyzny z ktorego rodza sie dzieci!

  • Pisze Pani o szacunku, a jednocześnie nazywa osoby ze środowiska LGBTQ+ ,,odmieńcami”. Nikt nikomu niczego nie narzuca. Człowiek jest istotą społeczną, z natury pragnie aby go akceptowano i traktowano jak równego sobie. Przyszłość narodu to przede wszystkim współpraca międzyludzka, chęć zrozumienia drugiego człowieka, wspieranie się zwłaszcza w tak trudnych czasach jak dziś i dążenie do porozumienia. Społeczność LGBTQ+ to nie ideologia, to są ludzie, tacy sami jak Pani. Nie kojarzę, aby osoby heteroseksualne były nazywane faszystami, homofobami w sytuacji, gdy nie przejawiały takowych zachowań. Być może nie do końca zna Pani terminologię tych wyrazów, w takim przypadku warto się zapoznać. Pozdrawiam, życzę miłego dnia i wszystkiego dobrego.

 4. Nie rozumiem , dlaczego osoby LGBT mają być uprzywilejowane?
  Nie rozumiem, dlaczego to kto z kim śpi ma w ogóle jakiekolwiek znaczenie?
  Są pilniejsze potrzeby, chociażby osoby niepełnosprawne i dzieci z patologicznych środowisk.

 5. To jak się dowiecie która Gmina podpisze lub już podpisała to napiszcie ,znając co niektórych to zrobią to w tajemnicy szczególnie ci z PO i Niezależni to też PO ,wilki w owczych skórach.

 6. Mam nadzieję , że Lwówek Śl. podejmie taką Uchwałę a przy okazji dowiemy się , które gminy są zaściankowe . Do Jacka z piekarni jeśli wolisz propagandę pisowską Twoja sprawa. Mnie osobiście bardzo podobają się kolory tęczy. Julia jest zapewne katoliczką praktykującą. Kochaj bliźniego jak siebie samego.

 7. Jestem za tym, żeby nie było stref wolnych od LGBT, ale też nie jestem za strefami, czy gminami solidarnymi z LGBT. Każda tego typu deklaracja tworzy niepotrzebne i sztuczne podziały, powstają napięcia i nieporozumienia. Czy jeśli radni uchwalą coś takiego, to będzie rzeczywiście zgodne z poglądami mieszkańców. Czy “gmina przyjazna” będzie tak naprawdę przyjazna, podobnie jak “gmina wolna” będzie rzeczywiście wolna? Tolerancja, a narzucanie poglądów, czy przekonań to dwie różne sprawy. Wiele państw europejskich może mieć “wyrzuty sumienia”, że jeszcze do niedawna osoby o odmiennych orientacjach seksualnych podlegały karze. U nas prawo nie przewidywało kar dla takich osób. Oby za jakiś czas nie okazało się, że niektórym będzie wolno wszystko, bo jakiekolwiek zwrócenie uwagi będzie naruszeniem ich praw, czy przejawem braku tolerancji. Seksualność człowieka jest jego prywatną, indywidualną i intymną sprawą. Nie powinno się robić z tego pokazówek i używać jako karty przetargowej, bo jak jestem w mniejszości to potrzebuję specjalnego traktowania. Może żeby było sprawiedliwie, to niech gminy ogłoszą się jako solidarne z osobami LGBT, hetero, rodzinami z dziećmi, singlami, osobami niepełnosprawnymi, seniorami itd., czyli jako solidarne z każdym człowiekiem? Z drugiej strony to po co taka deklaracja na pokaz, skoro tego typu solidarność jest obowiązkiem każdej gminy, powiatu, województwa i państwa.

 8. Co miałeś na myśli ” gminy zaściankowe ” ?. Bieda , patologia, brak wykształcenia , przynależność do jakiejś opcji politycznej, rozwiązłość, kolor skóry, wulgaryzmy, zbydlęcenie bądź popieranie tego zbydlęcenia w otoczeniu i swojej najbliższej rodzinie .
  Twoim zdaniem która z definicji najbardziej odpowiada ” gminie zaściankowej ” ?.
  Dla mnie żadna. Gmina to gmina. To MY wszyscy mieszkańcy ją tworzymy. Ty , on, ona , ja i twoja teściowa również.
  Rodzina to mężczyzna i kobieta oraz dzieci które się rodzą z tego związku. Tak było od stworzenia świata i żadne zaklęcia tego nie zmienią. Inne opcje zupełnie mnie nie interesują, aczkolwiek ci ludzie mi nie przeszkadzają to dopóki ” robią to w swoich domach “. Po co tracić czas na jakieś uchwały które niczego nie zmienią .?
  Zdrowi ludzie tworzą zdrowe związki mężczyzna z kobietą .
  Tak samo w przyrodzie ,
  kozioł z kozą
  buhaj z krową
  pies z suczką
  kogut z kurą
  szympans z małpą … itp itd
  wymieniając wszystkie stworzenia na świecie które tworzą pary zajęłoby mi dużo czasu i czytający też zatrzymaliby się w końcu znudzony na którejś parze … którą tworzą ON I ONA !!!. Od zawsze , PONADCZASOWO
  Jeszcze jakieś pytanie ?

  • Tak na marginesie to szympans jest nazwą gatunku a nie określeniem samca ” małpy”, natomiast małpa to potoczne określenie małpokształtnych czyli infrarzędu ssaków naczelnych a nie samicy “małpy”.

  • Europa, czy Rosja? Może nadal jednak Polska, która leży w Europie i nic tego nie zmieni. W czasach, gdy większość krajów Europy prześladowała, karała i poddawała przymusowemu leczeniu osoby o innej orientacji seksualnej, to Polskie prawo nie dyskryminowalo takich osób i z tego co wiem, nic się pod tym względem w naszym prawie nie zmieniło. Wyjątkiem może być okres II wojny światowej, ale wtedy wiadomo kto na terenie Polski miał władzę. W czasie, gdy równouprawnienie i zakaz dyskryminacji kogokolwiek mamy zapisane w Konstytucji od dawna, Europa zaczyna podejmować kolejne deklaracje o równouprawnieniu i solidarności z tymi osobami, jakby zapomniano, że równouprawnienie jest już zpisane w unijnym prawie. Próbują nadgonić stracony czas, czy odwróć uwagę od swojego zacofania jeszcze do niedawna pod tym względem? A może mimo wszystko chodzi o podział , bo zjednoczone spoleczensto stanowi zagrożenie?

 9. po pierwsze gmina która to podpisze musi udowodnić, że zgodnie z deklaracją 10% mieszkańców to społeczność LGBT+, po drugie po co taka deklaracja, skoro jest to sprawą oczywistą, że jeśli ktoś z jakiegoś powodu jest gdzieś szykanowany i ma na to dowody to idzie do odpowiednich służb i przedstawia dowody w jaki sposób i kto wyrządził mu jaką krzywdę – Art. 32 Konstytucji Zasada równości obywatela wobec prawa nigdzie nie wyłącza i nie dyskryminuje tej społeczności, po trzecie osoby LGBT+ również muszą nauczyć się szanować spokój i wartości rodzinne osób, które do ich społeczności nie należą, a cenią wartości naturalnej rodziny, więc jeśli dla mnie liczy się kto jakim jest człowiekiem i nie wyzywam i nie szykanuję innych za przynależność do LGBT+ to dlaczego inni mają mnie szykanować, że nie chcę u siebie wywieszać tęczowej flagi ?

 10. Wszyscy mamy zagwarantowane równe prawa. Trochę nie rozumiem stwierdzenia, że też chcą kochać, spełniać aspiracje i marzenia. Co mamy przez to romumieć? Przykładowo starając się o wymarzoną posadę, dostaję ją za wiedzę, doświadczenie i wykształcenie i nie ma tu nic wspólnego z seksualnością, więc nie ma tu mowy o żadnej dyskryminacji. Mamy we Lwówku kilka homoseksualnych osób i przecież nikt ich nie wytyka palcami, ani błotem nie obrzuca, mało tego, cieszą się sympatią. Każdy człowiek wypracowuje sobie sam renomę i otrzymuje należny szacunek i dzieje się to niezależnie od wyznania, koloru skóry czy orientacji seksualnej. Takie bezsensowne projekty szkodzą tylko samym zainteresowanym.

 11. W tak poważnych Sprawach tylko i wyłącznie Referendum we Lwowku Śląskim. CHOCIAŻ DZIWIE SIE ZE DAJEMY PRAWO GLOSU LUDZIOM KTORYCH TRZEBA ZAMKNAC I LECZYC BO ICH DEWIACJE TO NIE JEST NKRMALNE.

 12. Próba walki z problemem którego nie ma. Jedyne o co chodzi tym lewackim organizacjom to przywileje, aby wydusić więcej pieniędzy od podatników. Kolejna odsłona ,,polityki wstydu”.
  Tu jest Polska, nie Bruksela, tu się zboczeń nie popiera!!!

 13. LGBT -przywileje, państwo opiekuńcze, filozofia im więcej w budżecie tym lepiej , brak
  trójpodziału władzy iluzja praworządności czyli bolszewizm wiecznie żywy w państwie z kartonu
  Od 30 lat to samo…

 14. Poważnie to aż tak istotne, żeby każdy się afiszował ze swoją orientacją czy upodobaniami? Opas nie widzi ważniejszych spraw tylko zawraca d***(w związku z poparciem LGBT chyba akurat to zawraca 😉 burmistrzom i radnym gminnym? Absurd. I za to bierze dietę poselską. Niech każdy zajmie się sobą, niech śpi z kim chce, niech przebiera się (w domu) za płeć odmienną, za psa, krowę, za batmana, czy za Barbie, ale niech się z tym nie afiszuje. W drugą stronę też niech będzie podobnie. Niech ludzie przeciwni “waginosceptykom” i “kobietom antypenisowym” nie chodzą po ulicach i nie krzyczą, że nie wolno pedałować itd. Nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Jeszcze 20 lat temu nie było takiego cyrku. Były pary homo, ale nie było takiej durnej presji z ich strony, żeby się pokazać światu że wolę uprawiać miłosć inaczej. No HELOŁ!!!! A odnośnie flagi na urzędach, to powinna być Nasza, biało-czerwona i ewentualnie(choć bez ciśnienia) flaga UE na znak wspólnoty. Żadne tęczowe, różowe, czerwone czy żółte. To jest Polska, to jest Nasz kraj.

 15. 1. Transwestytyzm a transpłciowość to dwa różne pojęcia i najwyższa pora by coniektórzy nauczyli się je odróżniać. Pierwsze pojęcie wcale nie dotyczy LGBT, drugie natomiast jak najbardziej. Wydaje się Wam, że wiecie o czym mówicie, w rzeczywistości nie mając elementarnej wiedzy.

  2. To, że ktoś “kocha inaczej” ma oznaczać, że powinien siedzieć w domu, w ukryciu, jak przestępca? Przestańcie patrzeć na czubek własnego nosa, wokół są inni ludzie, którzy też mają swoje poglądy, upodobania. Niczym nikt nie robi Wam krzywdy, do niczego nie namawia. Wzajemny szacunek jest potrzebny, a stygmatyzowanie kogoś dlatego, że ma mniej konserwatywne poglądy to przesada.

  3. Znam wiele osób ze środowiska LGBT, wiem, że tu w okolicy nie czują się bezpiecznie. Mówicie, że w przypadku piętnowania mają to zgłosić do odpowiednich służb, ale czy ktokolwiek z Was próbował pomyśleć co się potem dzieje? Ja wiem – nic się nie dzieje. To, że zostaniesz zwyzywany na ulicy, poniżony, opluty – naprawdę okazuje się czymś powszechnym. I nie, nie ma za to żadnych konsekwencji. Człowiek żyje w obawie, że gdy przyzna się do tego, że ma inne upodobania niż większość, to go zabiją.

  Nie są to brednie wyssane z palca, jest to prawdziwy obraz naszego powiatu i nie tylko. Dotyczy on niemałej ilości osób. Nazywacie się patriotami, ale z patriotyzmem nie macie nic wspólnego. Tu nie chodzi o to “kto z kim sypia” – to jedno z najbardziej prymitywnych rzeczy jakie możecie napisać; ani nie chodzi o żadne przywileje.. po prostu ludzie nie chcą się już bać. Zatrzymajcie się czasem na chwilę, rozejrzyjcie się, bo być może ktoś potrzebuje waszej pomocy. Zamiast wytykać palcem geja – podaj mu dłoń, gwarantuję, że nie stanie się nic złego. Być może dożyjemy czasów, gdy człowiek nie będzie człowiekowi wilkiem. Wszystkiego dobrego, dla wszystkich czytających.

  • Poniekąd mogę przyznać ci rację, gdyż też znam osoby ze środowiska LGBT, które do tej pory żyły sobie spokojnie jak każdy, nikt ich nie prześladował, jednak w ostatnim czasie to się zaczęło zmieniać. Niestety demonstracje środowisk LGBT zaczęły przynosić odwrotny skutek. Część z nich nawet nie chce się identyfikować z protestującymi, bo zakłóca to ich dotychczasowy spokój.

 16. Posłowi Obazowi już dziękujemy. Są w gminach powiatu ważniejsze sprawy. Skoro już jednak poruszył tę kwestię, to chciałbym, by się zadeklarował wraz z tym swoim asystentem: czy są homo, hetero czy jeszcze inaczej?

 17. Najgorszym zagrożeniem te środowiska są dla wolności słowa a konkretniej stwierdzenia obiektywnego faktu , głupote większości wykorzystują cwaniaki zafascynowani Bolszewizmem który nie upadł wraz z PRL-em tylko delikatnie przekształcił formę. Strefa wolna od głupoty ludzkiej nie istnieje a przykładem są ludzie którzy emocjonują się bohaterskim rozwiązywaniem problemów nieznanym w żadnym innym ustroju.

 18. Panowie z Lewicy/Razem/KO ect. to nie mają innych problemów w ościennych Gminach.
  Przedszkoli, żłobków komunikacji publicznej brak.
  Ja tam nie mam problemów z LPG

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here