Nietrzeźwy kierowca wręczył policjantom łapówkę

0
1624
zdjęcie poglądowe

Policjanci ruchu drogowego ze Złotoryi zatrzymali 20-letniego kierowcę, który za odstąpienie od czynności służbowych wręczył im łapówkę. Mężczyzna kierował autem w stanie nietrzeźwości. Chcąc zatrzymać prawo jazdy i uniknąć także odpowiedzialności karnej wręczył pieniądze dwóm funkcjonariuszom. Mężczyzna został zatrzymany a za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Około godziny 15:30, na terenie gminy Świerzawa, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Kierował nim 20-letni mieszkaniec województwa opolskiego. Po uchyleniu szyby z wnętrza pojazdu policjanci wyczuli zapach alkoholu a samo zachowanie kierowcy wyraźnie wskazywało, że jest on pod wpływem alkoholu lub innej, podobnie działającej substancji. W tej sytuacji postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Jak się okazało, badanie alkomatem z wynikiem ponad 2 promili potwierdziło przypuszczenia policjantów.

Mężczyzna został poinformowany o popełnionym przestępstwie, zatrzymaniu prawa jazdy i pozostałych konsekwencjach prawnych. Wtedy też za odstąpienie od dalszych czynności służbowych wręczył policjantom łapówkę.

Ich reakcja była natychmiastowa. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Za wręczenie policjantom korzyści majątkowej i kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

sierż. szt. Dominika Kwakszys KPP w Złotoryi


Jest akt oskarżenia dla byłego lwóweckiego policjanta, który brał łapówki

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here