Kolejne wysokie mandaty dla kierujących

5
1202

Mimo wysokich kwot mandatów, które obowiązują już blisko 2 miesiące, lwóweccy policjanci nadal mają do czynienia z kierującymi lekceważącymi przepisy ruchu drogowego. Kierujący, którzy rażąco przekraczają prędkość oraz popełniają szereg innych wykroczeń w ruchu drogowym muszą liczyć się z konsekwencjami w postaci wysokich mandatów.

 

  • 4 marca br. w Gryfowie Śląskim kierujący, który spowodował kolizję drogową został ukarany mandatem karnym w wysokości 1200 złotych.
  • 5 marca br. funkcjonariusze ruchu drogowego ukarali mandatem w wysokości 1000 złotych kierującego, który na skrzyżowaniu wyprzedzał inny pojazd.
  • Na trzech rowerzystów, którzy jechali będąc pod wpływem alkoholu nałożone zostały mandaty w wysokości 2500 złotych

Powyższe wykroczenia to tylko kilka przykładów z ostatnich dni w powiecie lwóweckim, kiedy policjanci nałożyli wysokie mandaty na kierujących lekceważących przepisy ruchu drogowego.

Wysokie kwoty mandatów karnych za wykroczenia drogowe mają przede wszystkim wyeliminować naganne zachowania kierujących. Każde nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą może nieść za sobą poważne konsekwencje. Niejednokrotnie mamy do stracenia o wiele więcej niż pieniądze. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek, ostrożność i wyobraźnię. Najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo.


sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

5 KOMENTARZE

  1. Szkoda pisać.Mandaty po 1000 PLN przy zarobkach 3000 PLN.Jakbyśmy zarabiali jak posłowie to by nikt się tak jak oni tym nie przejmował.Jest tylko jedne pytanie ,które mnie nurtuje.Masz lekkie przetarcie na parkingu z np. dostawczakiem.Twoja wina,przyznajesz się okazujesz polisę.O.K. Niestety on nie może z tobą spisać oświadczenia lub przyjąć po prostu pieniędzy bo auto jest w leasingu lub wypożyczone (czyli nie jego) .Wzywa Policje w celu spisania notatki do ubezpieczyciela a ta od razu KASUJE CIĘ 1000 PLN ..NORMALNE TO JEST ??Młodzi ludzie uciekajcie stąd póki można

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here