Kolejne śmietnisko na udrożnionej gruzem drodze

0
574

Jeśli przysłowiowy Kowalski utwardzi drogę gminną gruzem i zostanie na tym przyłapany nie dość, że zostanie ukarany, to zaraz piszą o tym ogólnopolskie media i spotyka się z ogólnym potępieniem. Gdy na teren Parku Krajobrazowego trafia kilkadziesiąt ton gruzu, a sprawcą jest burmistrz miasta i gminy Wleń, wszyscy wokół udają, że nic wielkiego się nie stało.

 

Z jednej strony bardzo to smutne z drugiej, jakie są skutki takiego swoistego przyzwolenia? Kilkadziesiąt metrów od opisanego przez nas gruzowiska, rośnie kolejna hałda odpadów budowlanych, a w zaroślach piętrzą się śmieci.

Kilka dni temu opisaliśmy jak urząd miasta i gminy we Wleniu gruzem utwardzał drogę gminną łączącą Sołectwo Bystrzyca z Wleniem. Burmistrz Artur Zych zaprzecza, jakoby zważono tam odpady komunalne, zapewne, więc widoczne na zdjęciach śmieci najpewniej naniósł wiatr, lub nazwoził „nieznany sprawca”.

[Co posłużyło do budowy drogi?]

Dodatkowego droga, która rzekomo według burmistrza została udrożnia, drożna wcale nie jest. Kilkadziesiąt metrów dalej nadal na nią zwożone są odpady budowlane oraz gruz, a w zaroślach dosłownie piętrzą się hałdy śmieci, pewnie też naniesione przez wiatr. W pobliże nawożona jest ziemia. Mamy nadzieję, że nie posłuży do zasypania śmietniska. Chociaż nie zdziwiłbym się, gdyby tak się stało.

 

-/Autor: Andrzej Jaśkiewicz, wleninfo.pl Zdjęcia wykonano 20 września 2020 roku.-/

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here