Kolejna noc z wichurami nad regionem

0
604
fot. OSP Wojciechów

Za nami kolejna niespokojna noc. Ale to jeszcze nie koniec porywistego wiatru. Synoptycy zapowiadają, iż te zelżeje dopiero późnym popołudniem.

 

Od czwartku strażacy w całym kraju mają pełne ręce pracy. Powalone drzewa, zerwane dachy, … Interwencje liczone są już w dziesiątkach tysięcy. Również strażacy z powiatu lwóweckiego w ostatnich dniach pracowali przy usuwaniu skutków wichur. Na szczęście jak na razie u nas obeszło się bez większych strat.

Dziś nad ranem doszło do kolejnego zdarzenia. Na drodze wojewódzkiej 297 pomiędzy Wojciechowem a Golejowem na drogę spadło drzewo. Informację do służb przekazał kierowca, który przyznał, że samochodem osobowym można obok przejechać, ale już większe auto nie poradzi sobie z ominięciem przeszkody. Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim na miejsce natychmiast zadysponował druhów z OSP Wojciechów, którzy całkowicie usunęli miejscowe zagrożenie.

Synoptycy prognozują, że silny wiatr pozostanie z nami co najmniej do godziny 16. “Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego-zachodu i zachodu. Przewiduje się również możliwość wystąpienia miejscami burz.” – czytamy w komunikacie IMGW.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here