Kolejna inwestycja Powiatu w czyste powietrze

1
654

Właśnie dokonano odbioru kolejnej nowoczesnej kotłowni w regionie. Ta z pewnością zapewni mieszkańcom komfort, ale także korzystnie wpłynie na poprawę jakości powietrza.

 

Właśnie oddana do użytku została nowa kotłownia w Domu Pomocy Społecznej w Mirsku. Odbioru dokonano w poniedziałek 25 października.

– Myślę, że to jest też ważna sprawa przede wszystkim dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Mirsku, że będą przebywali w dobrych warunkach. Ta kotłownia jest w takim standardzie zrobiona, że powinno być wszystko w porządku i te straty ciepła będą teraz bardzo małe. – mówi nam Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki, który wspomina, iż wartość inwestycji wyniosła 313 tys. zł, z czego 192 tys. zł to dofinansowanie pozyskane z Funduszu Ochrony Środowiska.

Warto tu zaznaczyć, iż kotłownia w DPS-ie w Mirsku to trzecia z oddanych w tym roku kotłowni w budynkach jednostek Powiatu Lwóweckiego. Pierwsza była kotłownia w DPS w Nielestnie, a niedawno temu był odbiór zmodernizowanej kotłowni w ZSE-T w Rakowicach Wielkich.

Są to ważne i oczywiste zadania, ale też nie są łatwe, bo na wszystko trzeba mieć zabezpieczone środki, ale to jest mus od tego musimy zaczynać i to są najważniejsze zadania. Cieszymy się, że kolejne z tych zadań jest zrealizowanie i podopieczni przebywają w dobrych warunkach nie martwiąc się, że będzie zimno. – dodaje pan starosta.

1 KOMENTARZ

  1. Cały Mirsk to jedna wielka zaczadzona gmina! Nie da sie oddychać. Na rynku smród nie do wytrzymania. Jadąc przez Mirsk do Swieradowa lepiej zamykać w aucie dopływ powietrza.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here