Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież przęseł ogrodowych

0
261

Zarzuty karne dotyczące kradzieży mienia usłyszało dwóch mężczyzn, którzy pod osłoną nocy skradli 20 elementów przęseł ogrodowych z terenu posesji w gminie Olszyna. Za ten czyn odpowiedzą teraz przed sądem. Grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Olszynie realizując czynności do sprawy kradzieży ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież mienia. Okazali się nimi 28- letni mieszkaniec powiatu lubańskiego oraz 31- letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Mężczyźni są dobrze znani olszyńskim funkcjonariuszom z wcześniejszych przestępstw oraz wykroczeń przeciwko mieniu.

Do zdarzeń doszło na terenie gminy Olszyna w nocy z 22 na 23 marca br. Mężczyźni dokonali kradzieży 20 elementów przęseł metalowych ogrodzenia wykonanych przez właściciela posesji. Łącznie wartość strat pokrzywdzony oszacował na kwotę 2 tysięcy złotych.

Dalsze działania funkcjonariuszy pozwoliły na odzyskane skradzionego mienia.

Pocięte przęsła zostały odnalezione i zabezpieczone w pobliskich punktach skupu metali kolorowych na terenie gminy Olszyna oraz Gryfowa Śląskiego.

Za swoje czyny mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

st.asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here