Ciekawe oferty w trzecim przetargu na modernizację gminnego budynku

1
745
Lubomierskie Centrum Kultury
Lubomierskie Centrum Kultury

Od kilku dobrych miesięcy władze Lubomierza żyją w niepewności. W dwóch pierwszych przetargach były zawrotne ceny. Teraz poznaliśmy oferty w trzecim przetargu.

 

Zabiegi, do przeprowadzenia modernizacji budynku, w którym mieściło się Lubomierskie Centrum Kultury trwały od wielu, wielu miesięcy. Od początku oczywistym było, iż ze środków własnych Gminy na taką inwestycję nie będzie stać. Dlatego Burmistrz Lubomierza wystąpił z wnioskami o dofinansowanie zadania pod nazwą: Modernizacja energetyczna budynku Lubomierskiego Centrum Kultury w Lubomierzu”. I takie środki zostały Gminie przyznane.

Dofinansowany z programu operacyjnego RPO WD 2014-2020 w ramach poddziałania 3 – 3.3.3 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym – konkursy dla beneficjentów realizujących przedsięwzięcia na terenie ZIT AJ. w wysokości 1.091.231,74 zł oraz dofinansowano ze środków Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych w kwocie 200.000,00 zł.

Pierwszy przetarg ogłoszono jeszcze w maju br. W tym zapisano, iż przedmiotem projektu jest przeprowadzenie kompleksowej termomodernizacji Lubomierskiego Centrum Kultury w Lubomierzu. Zakres zadań termomodernizacyjnych, przewidzianych do realizacji będzie obejmował: modernizację instalacji c.o. (wymiana pieca węglowego na pompę powietrze-woda, grzejniki z termoregulacją); ocieplenie stropów poddasza; ocieplenie podłogi na gruncie; wymianę okien wraz z montażem nawiewników ciśnieniowych oraz luksferów; wymianę drzwi zewnętrznych; zastosowanie wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła w budynku; wymiana oświetlenia na LED z zastosowaniem czujników obecności; wymiana pokrycia dachu wraz z usunięciem, zakupem i montażem nowej instalacji odgromowej – jako elementem odtworzeniowym.

 

Na to zadanie Gmina planowała wydać 1.500.000 zł brutto. Do tego pierwszego przetargu przystąpiła jedna firma, która za wykonanie zadania zażądała 3.254.025,66 złotych! Burmistrz przetarg musiał unieważnić. Kilka tygodni później ogłosił kolejny przetarg. Do tego przystąpiło trzech oferentów. Zaproponowane przez nich kwoty na realizację zadania były niższe niż w pierwszym postępowaniu, ale i tak znacznie przekraczały możliwości Gminy. Najtańsza oferta opiewała na 2.709.643,71 zł, a najdroższa na 3.081.102,30 zł. Ten przetarg też został unieważniony.

Burmistrz licząc, iż ceny nadal będą spadały ogłosił trzeci przetarg. Oferty w nim zgłoszone poznaliśmy w piątek. Jak się okazuje warto było poczekać. Jedna z ofert opiewa na 1.497.200 zł a druga na 1.918.800 zł. Przy niezmiennej kwocie na to zadanie 1,5 mln złotych, jaką dysponuje Gmina Lubomierz.

Teraz oferty zostaną sprawdzone pod kątem merytorycznym. Zapewne jeszcze w październiku poznamy ostateczną decyzję Burmistrza.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here