Każdy punkt na mapie to ludzkie życie

0
702

Kolejne punkty na mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym w okresie wakacji 2021 to kolejne ludzkie tragedie, łzy i ból po stracie bliskich osób.

 

Tym razem z cierpieniem przyszło się zmierzyć m.in. mieszkańcom naszego powiatu. Wszystko to po wypadku, do jakiego doszło w dniu wczorajszym na drodze krajowej nr 30 w Krzewiu Wielkim.

Od uruchomienia policyjnej mapy wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym w okresie wakacji 2021 mundurowi zaznaczyli na niej już 256 punktów. Za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się dramat i ludzkie życie.

Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze. – tłumaczą policjanci.

Tylko ostatniej doby w kraju śmierć w wypadkach poniosło 6 osób.

Bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

  • Wszystkie wypadki [256]
  • Ostatnia doba [6]
  • Od początku wakacji [207]
  • Wypadki drogowe, w których osoba zmarła w okresie do 30 dni [43]

Policjanci apelują o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominają także wszystkim użytkownikom dróg, również pieszym, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy na drodze.

Poruszając się po drogach pamiętajmy o tym, że:

  • oprócz nas są jeszcze inni równoprawni uczestnicy ruchu mający prawo do korzystania z dróg, bądźmy wyrozumiali i bardziej życzliwi dla tych, którzy mają mniejsze doświadczenie w kierowaniu pojazdami,
  • droga nie jest miejscem do brawury, a rozwaga, rozsądek i stosowanie się do ustalonych przepisów pozwolą nam bezpiecznie powrócić do domów,

Osoby piesze muszą pamiętać o tym, że:

  • chodnik to miejsce wyznaczone do ruchu pieszych, a w przypadku jego braku należy korzystać z pobocza lewej strony drogi,
  • każde gwałtowne wejście na jezdnię także zza pojazdu, przebieganie lub przekraczanie jej w miejscu niedozwolonym może zakończyć się tragicznie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here