#NaPolanie uruchomili wypożyczalnię sprzętu dla osób z niepełnosprawnościami

0
351
Dolnośląskie Centrum Sportu Polana Jakuszycka
Dolnośląskie Centrum Sportu Polana Jakuszycka

Mimo niepełnosprawności zdobywają góry i swoje prywatne „szczyty”. Realizują się zawodowo, zakładają rodziny i mają ciekawe hobby.

 

 

Niepełnosprawni – największa mniejszość społeczna

W Polsce osób z niepełnosprawnościami, które mają prawne potwierdzenie niepełnosprawności, jest ponad 3 mln, jednak w rzeczywistości, według różnych danych w naszym kraju żyje od 4 do blisko 8 mln osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Komisja Europejska szacuje, że co szósty obywatel Unii Europejskiej jest osobą niepełnosprawną, co łącznie oznacza, że ta liczba sięga nawet 80 mln osób.

Wypożyczalnia sprzętu i urządzeń pomocniczych dla osób z niepełnosprawnościami.

Naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnościami wychodzi Dolnośląskie Centrum Sportu Polana Jakuszycka, która w ramach projektu „Bezpieczni w górach” realizowanego przez Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Dolny Śląsk uruchomiła wypożyczalnię sprzętu i urządzeń pomocniczych dla osób z niepełnosprawnościami.

 

 

„Usługa wypożyczenia sprzętu skierowana jest do osób z niepełnosprawnościami oraz osób starszych mających problemy w poruszaniu się. Wypożyczenie jest nieodpłatne.” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Dolnośląskie Centrum Sportu Polana Jakuszycka 2
Dolnośląskie Centrum Sportu Polana Jakuszycka

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here