Wyrwali słupy, ukradli kable

9
2499

Do słupów najprawdopodobniej została zaczepiona lina, której drugi koniec przypięty był do samochodu. Betonowe podpory rozsypały się w drobny mak.

 

 

Sceny niczym w amerykańskim filmie rozegrały się na ulicy Fabrycznej w Mirsku. To tam w nocy z soboty na niedzielę nieznani jeszcze sprawcy dokonali kradzieży okablowania. Do słupów najprawdopodobniej została zaczepiona lina, której drugi koniec przypięty był do samochodu. Betonowe podpory rozsypały się w drobny mak. Na asfalcie pozostały tylko czarne ślady opon.

W niedzielny poranek mieszkańcy zobaczyli, jak słupy leżą na skrzyżowaniu dróg tarasując przejazd. O sprawie powiadomiona została policja.

„19 marca 2023 r. przed godziną 09:00 dyżurny lwóweckiej komendy otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu infrastruktury telekomunikacyjnej w postaci słupów energetycznych oraz kradzieży kabla telekomunikacyjnego w miejscowości Mirsk. Na miejscu wykonano czynności procesowe.” – wyjaśnia st. sierż. Olga Łukaszewicz Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, która dodaje, iż Policjanci obecnie ustalają szczegóły tego zdarzenia mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy bądź sprawców.

 

 

W poniedziałek rano właściciel infrastruktury miał zająć się usunięciem zniszczonych elementów infrastruktury.

9 KOMENTARZE

  1. “Najlepsze” jest to, że głąby ukradły kable światłowodowe, których nie sprzedadzą w skupie. Narobili strat na sporą kwotę. “Nawet kraść, to trza umić”.

  2. Abstrahując od tej kradzieży, to jakiemuś urzędnikowi światłowód z telegramem się pomylił. To jest teraz jakaś plaga z tymi obrzydliwymi słupami. Kable się dzisiaj zakopuje, a nie wiesza na słupach drewnianych. Ciekawe, czy urzędnik na koniu przyjechał robotę odebrać,

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here