Już za tydzień Dni Złotoryi

1
251

Pokaz laserów, dużo akrobatyki, tańca, biegania i chodzenia z kijami, turniej piłki ręcznej, baśniowe widowiska i zabawy dla dzieci, zawody małych siłaczy, a przede wszystkim koncerty muzyczne największych gwiazd polskiej sceny, w tym Lady Pank i Ryszarda Rynkowskiego – to wszystko znajdziemy w tegorocznym programie święta miasta.

 

Dni Złotoryi zaczną się w piątek 24 maja tradycyjnym korowodem mieszkańców ulicami najstarszego grodu w Polsce, a zakończą w niedzielę 26 maja – nietuzinkowo, bo „Snem nocy letniej”, czyli megaspektaklem w wykonaniu artystów z Ocelota. Tego samego dnia obchodzić będziemy uroczyście w ośrodku kultury i na głównej scenie 50-lecie złotoryjskiej akrobatyki. Z kolei w sobotę w ramach Dni Złotoryi organizowany jest turniej szczypiornistów upamiętniający Michała Stalskiego.

 

Przypomnijmy, że większość imprez podczas święta miasta odbędzie się w tym roku wyjątkowo na błoniach przy ul. Lubelskiej. Scena zostanie ustawiona obok boiska sportowego. Na Lubelską będzie można dojechać z całego miasta bezpłatną komunikacją miejską.

 

W programie Dni Złotoryi tradycyjnie również znalazły się mistrzostwa Polski w płukaniu złota. 26. edycja czempionatu rozegrana zostanie na terenie złotoryjskiego zalewu.

UM Złotoryja

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here