Wilk potrącony na drodze nr 297

8
2147
fot. Nadleśnictwo Bolesławiec

Jeszcze dwa, trzy lata temu informacja o wilkach w naszym regionie budziła sensację. Dziś widok wilków w lasach, czy na polach już na niewielu robi wrażenie. Niestety, wzrost populacji prowadzi także do tragedii.

 

„Wiadomo, że średnio, tylko w wypadkach drogowych ginie ok. 60 osobników rocznie” – tłumaczą leśnicy z Nadleśnictwa w Bolesławcu, na terenie którego doszło do potrącenia wilka. Zdarzenie miało miejsce na drodze nr 297, w okolicach Golnic.

„Tak, niestety potwierdziła się smutna prawda. Młodziutki samiec, nie wiadomo czy z naszej bolesławieckiej grupy rodzinnej, czy podczas poszukiwania nowego terytorium i partnerki. W wyjaśnieniu pomogą na pewno badania genetyczne.” – tłumaczą bolesławieccy leśnicy, którzy zwracają uwagę, iż przy projektowaniu nowych dróg niezwykle ważna jest budowa bezkolizyjnych przejść dla zwierząt.

„Dlatego tak ważne są przejścia dla zwierzyny projektowane na drogach” – dodają leśnicy.

8 KOMENTARZE

  1. nic dziwnego, że coraz częściej widzi się wilka poszukującego nowego terytorium, wycinka lasów w naszym kraju trwa, szkoda, KIEROWCO! noga z gazu, jedź ostrożniej, pośpiech to diabeł…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here